Προς το περιεχόμενο

Packard Bell TS11HR-030GR i3-2310M στο Electroworld 399€


pedrojay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πληροφοριακά η Ελληνική Αντιπροσωπεία δεν είναι η ίδια. Η oktabit είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος και όχι η Acer Hellas.

 

Σε αυτά τα λεφτά είναι καλή προσφορά.

 

η oktabit το πουλάει αλλά το service το έχει η ALMAN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο Mediamarkt σταυρούπολης έχει το ίδιο αλλά με i5-480 και blueray στα 499.

Λογικα θα ψηνει αυγα με τον 480m.

Ειχα ενα τοσιμπα με αυτον τον επεξεργαστη και σε idle ειχα μονιμα πανω απο 52 βαθμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε παιδιά έλεος με την απαξίωση των laptop cpus μια χαρά είναι ο 480 και πολύ δυνατός μάλιστα ,εδώ εγώ με έναν 450 και κάνω μια χαρά την δουλειά μου και να ξέρετε ότι οι επεξεργαστές των φορητών είναι πολύ ΠΙΟ ζεστοί από τους αντίστοιχους τους desktop!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε παιδιά έλεος με την απαξίωση των laptop cpus μια χαρά είναι ο 480 και πολύ δυνατός μάλιστα ,εδώ εγώ με έναν 450 και κάνω μια χαρά την δουλειά μου και να ξέρετε ότι οι επεξεργαστές των φορητών είναι πολύ ΠΙΟ ζεστοί από τους αντίστοιχους τους desktop!!!

Μα δεν είπε ότι δεν θα κάνει κανείς την δουλειά του, ούτε απαξίωσε τον 480 ή τους επεξεργαστές των λαπτοπ. Απλά είπε ότι με τον 480 το λαπτοπ θα είναι αρκετά ζεστό. Και μάλλον θα έχει δίκιο, καθώς μιλάμε για οικονομικό λαπτοπ όλο πλαστικό. Κατά τα άλλα μια χαρά είναι ο 480.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε παιδιά έλεος με την απαξίωση των laptop cpus μια χαρά είναι ο 480 και πολύ δυνατός μάλιστα ,εδώ εγώ με έναν 450 και κάνω μια χαρά την δουλειά μου και να ξέρετε ότι οι επεξεργαστές των φορητών είναι πολύ ΠΙΟ ζεστοί από τους αντίστοιχους τους desktop!!!

 

 

??? Σοβαρά, πως και συμβαίνει αυτό? μιας και το αναφέρεις...

 

Ωπ με πρόλαβε ο παραπάνω...ήθελα να το πάω στη ποιότητα κατασκευής (υλικά, σύστημα ψύξης, κλπ) και όχι φυσικά στο οτι οι επεξεργαστές για laptop είναι ΠΙΟ ζεστοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε παιδιά έλεος με την απαξίωση των laptop cpus μια χαρά είναι ο 480 και πολύ δυνατός μάλιστα ,εδώ εγώ με έναν 450 και κάνω μια χαρά την δουλειά μου και να ξέρετε ότι οι επεξεργαστές των φορητών είναι πολύ ΠΙΟ ζεστοί από τους αντίστοιχους τους desktop!!!

Φιλε μου δεν απαξιωσα καποιον laptop cpu.

Απλα λεω οτι ο συγκεκριμενος ανεβαζει αισθητα θερμοκρασια σε λαπτοπ με απλη κατασκευη.

Αν παρεις καποιο mac/Hp Elitebook/Dell Precision προφανως θα εχεις πολυ καλυτερες θερμοκρασιες με τον συγκεκριμενο επεξεργαστη, λογω πολυ καλης καταστευης των παραπανω λαπτοπ αλλα και πολυ καλυτερου συστηματος ψυξης.

 

ΥΓ: Τα τελευταια χρονια εχω μονο λαπτοπ (ουτε καν ενα απλο desktop), οποτε δεν θα με.. συμφερε να απαξιωνα γενικοτερα τα λαπτοπ. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παρέλαβα χθες,μια χαρά το λαπτοπάκι.Καλό ποιοτικά,οι μόνες ενστάσεις είναι η αίσθηση του πληκτρολογίου που δεν μου άρεσε και η οθόνη,η οποία δίπλα σε ένα Vaio που έχω δείχνει αρκετά κατώτερη(εντελώς άλλη κατηγορία τιμής βέβαια,μην παρεξηγηθώ).

 

Κατά τ'αλλα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα,οι θερμοκρασίες και ειδικά η μπαταρία είναι σε πολύ καλά επίπεδα μιας και ενσωματώνει Nvidia Optimus που χρησιμοποιεί κυρίως την Intel 3000 για τις απλές εργασίες και browsing.Η GT540 αναλαμβάνει μόνο σε παιχνίδια,HD video κτλ.

 

Συμπέρασμα...το ξανάπαιρνα!Ευτυχώς είχε και ελάχιστο crapware εγκατεστημένο,και δεν είχα πολύ δουλειά(η Sony το έχει ξεφτιλίσει το θέμα btw).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παρέλαβα χθες,μια χαρά το λαπτοπάκι.Καλό ποιοτικά,οι μόνες ενστάσεις είναι η αίσθηση του πληκτρολογίου που δεν μου άρεσε και η οθόνη,η οποία δίπλα σε ένα Vaio που έχω δείχνει αρκετά κατώτερη(εντελώς άλλη κατηγορία τιμής βέβαια,μην παρεξηγηθώ).

 

Κατά τ'αλλα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα,οι θερμοκρασίες και ειδικά η μπαταρία είναι σε πολύ καλά επίπεδα μιας και ενσωματώνει Nvidia Optimus που χρησιμοποιεί κυρίως την Intel 3000 για τις απλές εργασίες και browsing.Η GT540 αναλαμβάνει μόνο σε παιχνίδια,HD video κτλ.

 

Συμπέρασμα...το ξανάπαιρνα!Ευτυχώς είχε και ελάχιστο crapware εγκατεστημένο,και δεν είχα πολύ δουλειά(η Sony το έχει ξεφτιλίσει το θέμα btw).

 

Μολις παρελαβα και εγω σημερα.1000% ευχαριστω pedrojay για το κουπονι.το κοιταγα το λαπτοπ για εναν φιλο αλλα τελικα με την χρηση κουπονιου εγινε πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω εδω και 3 μηνες απο άλλη προσφορά του Saturn και με δωρο πολυμηχανημα.

Αρκετά καλό, δυνατό, καλή οθόνη, usb 3.0

Μονη παραφωνία το πληκτρολογιο.Πολλές φορές κάποια κουμπιά δεν πατιούνται σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Κανένα update για το θέμα με τις θερμοκρασίες; Φουντώνει; Φουντώνει;

Όχι με browsing φυσικά, με κανένα "βαρύ" πρόγραμμα ή παιχνίδι...

Το πληκτρολόγιο ποιό ακριβώς πρόβλημα έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...