Προς το περιεχόμενο

The Official (κι άλλο;) Picture Thread. [Old]


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=146714&catid=3

 

 

Κατασκευασμένο είναι ένα εξώφυλλο που κυκλοφορεί από το πρωί σε Facebook και Twitter και αποδίδεται στο γερμανικό περιοδικό Focus που η αλήθεια είναι μας έχει συνηθίσει σε προκλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

αρνουμε να το πιστέψω εκτως εαν το δω με τα ματια μου,

ειδα δει καποτε ενα ντοκιμαντερ και εδιχνε κάποιες χώρες που ειχα στο μενου των εστιατορίων σκυλια

αλλα οχι και να τα φερουν εδω, δεν μπορω ουτε στην ιδεα.

 

τα εκτρεφουν και τους συμπεριφέρονται λες και ειναι αγγελαδες, ενω αυτα ειναι πανεξυπνα πλασματα και μπορουν να φερουν χαμογελα σε παιδικα προσωπάκια, και στην μανα μου.

για να μην θυμηθώ αυτο που γινετε με το euro 2012 και τις μπαλες.. :fear:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αρνουμε να το πιστέψω εκτως εαν το δω με τα ματια μου,

ειδα δει καποτε ενα ντοκιμαντερ και εδιχνε κάποιες χώρες που ειχα στο μενου των εστιατορίων σκυλια

αλλα οχι και να τα φερουν εδω, δεν μπορω ουτε στην ιδεα.

 

τα εκτρεφουν και τους συμπεριφέρονται λες και ειναι αγγελαδες, ενω αυτα ειναι πανεξυπνα πλασματα και μπορουν να φερουν χαμογελα σε παιδικα προσωπάκια, και στην μανα μου.

για να μην θυμηθώ αυτο που γινετε με το euro 2012 και τις μπαλες.. :fear:

 

 

 

το ξερεις οτι σε καποιες χωρες θεωρουν το ιδιο τις αγελαδες που χλαπακιαζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο ζωα ειναι, εμενα μου φαινεται ενταξει να τρως σκυλο αφου τρως ολα τα αλλα..Η δε τρως καθολου η δε κανεις διακρίσεις. Ομως απο την αλλη αυτο που αποτρεπει καποιους απο το να τρωνε σκυλο ενω σε αλλες χωρες ειναι κατι συνηθισμενο ισως βασιζεται στο οτι δεν ειμαστε κανιβαλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερεις οτι σε καποιες χωρες θεωρουν το ιδιο τις αγελαδες που χλαπακιαζεις?

 

Οπότε δεν θα μου έκανε καθόλου εντύπωση, την αποστροφή που νιώθω εγώ οταν βλέπω ένα σκυλί σφαγμένο, να την ένιωθε ένας ινδός που θα έβλεπε σφαγμένη αγελάδα, ή ένας εβραίος που θα έβλεπε σφαγμένο γουρούνι.

Εδώ είναι ελλάδα όμως, τρώμε αγελάδες, τρώμε χοιρινό, αλλά σκυλο (εν γνώσει μας) δεν τρώμε.

Οπότε, "when being in Rome, you have to act like a Roman", που σημαίνει οτι μάλλον αυτοί θα πρέπει να προσαρμοστούνε όσο βρίσκονται στην Ελλάδα, και οχι εμείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...