Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Σκληρό ssd και windows


rioulaaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους..Αμα υπαρχει αλλου τέτοιο θεμα μετακινηστε το..!!Έχω ένα netbook το HP Mini 110-3150sv.Επειδή από τη στιγμή που το πήρα σερνότανε μου είπαν να αγορασω εναν ssd σκληρο δίσκο.Τον αγόρασα λοιπόν αλλα δεν δεχεται με τιποτα τα windows. Στα windows δεν βλέπει το σκληρό ενώ βλέπει τα linux..!!Μήπως υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας..!!??Σας παρακαλω μια βοήθεια.!!:-) :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου rioulaaa, είχα προσπαθήσει και εγώ στο συγκεκριμένο netbook και απλα ενώ μεσο bios ξεκινάμε τη διαμόρφωση από το DVDReader στο σημείο όπου ζητάει να διαλέξουμε τόμο ή να δημιουργήσουμε δεν βλέπει τον δίσκο τίποτα δηλαδή. Από το DVD Reader εγκαταστήσαμε τα Linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε εδώ κατέβασε ο,τι έχει στο Πρόγραμμα οδήγησης - Αποθήκευση (‏2) αποσυμπίεσε τα και βάλε τα σε ένα usb flash εκεί που σε ρωτάει που να κάνεις εγκατάσταση και κανονικά βγάζει τον σκληρό άπω κάτω έχει και επιλογή για Load drivers δοκίμασε να φορτώσεις έναν από αυτούς τους δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπερα στην παρεα ολη.

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα.

Σε Hp mini 110c δεν παιρνει με τιποτα τον ssd.

Δεν μπορω να κανω εγκαταση.Ουτε windows xp/7.

Στα 7αρια μαλιστα εκει που ειναι να τελειωσει την εγκαταση που ρυθμιζει και την οθονη,μετα απο λιγο μου γραφει"Η εκατασταση των Windows δεν ηταν δυνατη να ρυθμισει τις παραμετρους των Windows για εκτελεση στο υλικο αυτου του υπολογιστη".

Μπορει να ειναι κατι απο τα bios αλλα δεν ξερω γιατι και στα bios δεν εχει και πολλες επιλογες,σχεδον τιποτα.

Αν μπορει να βοηθησει καποιος ευχαριστως ας κανει ενα ποστ.

 

Φιλικα Χαρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...