Προς το περιεχόμενο

Η Synaptics παρουσιάζει την εξέλιξη του trackpad στα Windows 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως στο λαπτοπ συνεχιζω να εχω εξωτερικο ποντικι διοτι ειναι πολυ πιο γρηγορο απο το καλυτερο touchpad.

 

 

Επισης οι πολυπλοκες λειτουργιες στο touchpad θελουν προσοχη. Τουλαχιστο στα ποντικια με πολλα πληκτρα ειναι ξεχωριστα τα πληκτρα οποτε το ενδεχομενο λαθους ειναι μικρο.

 

 

Τελος να πω οτι το acer που εχω ειανι εδω και ενα 6μηνο τουλαχιστο multitouch (μεχρι 2 δαχτυλα) και απο το pad Μπορω να κανω scroll zoom περιστροφφη και πολλα καλα οποτε δεν καταλαβαινω γιατι αποτελει πρωτοτυπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μπας και δούμε και καμιά ουσιαστική αλλαγή πέρα από πιο χαριτωμένα γραφικά ή την απόκρυψη των ελαφρά πιο advanced επιλογών ενός λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 11 μήνες μετά...

Βγηκαν οι καινουργοι drivers της Synaptics,που υποστηριζουν την νεα Gesture Suite των windows 8,για τα touchpads!

 

http://www.synaptics.com/resources/drivers

 

Παρα πολυ καλη δουλεια!

Δινουν μεγαλυτερη παραμετροποιηση των gestures και τεραστια διαφορα στην ανταποκριση!

Εννοειται και τα gestures για τις γωνιες των win8! :D

 

 

Υ.Γ.Ξεχασα να αναφερω,οτι το νεο πακετακι με gesture,ειναι για ολες τις εκδωσεις των windows,απλα για τα 8,εχει επιπροσθετα τα 3 gestures για τις πλευρες(charm bar,εναλλαγη app&εμφανηση επιλογων στo περιβαλον του νεου ui)!

Αξιζει,για οσους το υποστηριζει το notebook τους,να τα εγκαταστησουν!Η synaptics,εχει κανει πραγματικα,εκπληκτικη δουλεια!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

αυτο πως θα το δουμε?

Μπες στην σελίδα του κατασκευαστή του λαπτοπ κ κοιτα ποιο touchpad έχει και μετά στη σελίδα της synaptics,για να δεις αν το υποστηρίζει!

Αν δεχεται gestures και έχει drivers της synaptics,λογικά ειναι συμβατό με τους νεους drivers!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...