Προς το περιεχόμενο

Crossfire


lousifer2008

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ ξέρεις... Εγώ δε νομίζω να μη σε καλύπτει πάντως στην ανάλυση που παίζεις. Πιο πολύ για τρέλα το κόβω :P

 

γνώμη μου άλλαξε Psu αν βάλεις 2η

 

Εσυ από την στιγμή που γνωρίζεις εμενα και το συστημα μου δεν θα έπρεπε να προτείνεις κάτι τετοιο!! :P :P

 

Περα από την πλακα όμως δεν νομίζω ότι το 650GX θα έχει πρόβλημα!! Οτι θα δουλέυει λίγο λίγο στο full σε καποια βαριά games θα δουλέυει αλλα θα αντεξει!!

 

Επειδη θα κανω crossfire δυο 5850,χρειαζομαι το καλοδειακι?Αν ναι που μπορω να το βρω?

 

Δεν το είχαν οι συσκευασίες των καρτών μέσα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ από την στιγμή που γνωρίζεις εμενα και το συστημα μου δεν θα έπρεπε να προτείνεις κάτι τετοιο!! :P :P

 

Περα από την πλακα όμως δεν νομίζω ότι το 650GX θα έχει πρόβλημα!! Οτι θα δουλέυει λίγο λίγο στο full σε καποια βαριά games θα δουλέυει αλλα θα αντεξει!!

Δημήτρη μετρημένο το δικό μου ακλοκάριστο έγραψε 550W όπως είπα και πιο πάνω.

Θα τις σηκώσει ναι αλλά θα είναι στη τσίτα δε.

γνώμη μου να μη το επιχειρήσει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη θα κανω crossfire δυο 5850,χρειαζομαι το καλοδειακι?Αν ναι που μπορω να το βρω?

 

Εδω. Λογικά η 5850 έχει δύο connectors οπότε χρειάζεσαι δύο τέτοια.

 

με τη μια ήδη που έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος από επιδοσεις αλλά σκέφτομαι μελλοντικά ότι ίσως με καλυψει σε μεγαλύτερο πέρας του χρόνου.

 

Αφού τώρα εισαι ικανοποιημένος, γνώμη μου είναι να περιμένεις τη σειρά 7ΧΧΧ να βγει. Αυτό θα γίνει σε μερικούς μήνες οπότε και οι τιμές των 6950 θα πέσουν. Έτσι κι αλλιώς σε καλύπτει τώρα οπότε δεν θα είναι πρόβλημα το περίμενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τροφοδοτικό του τις σηκώνει άνετα τις κάρτες.

 

Στα +12V σηκώνει 52Α και μέγιστη ισχύ 624W. Επίσης είναι 650W συνολικής συνεχιζόμενης λειτουργίας, ενώ αντέχει spikes κατανάλωσης μέχρι 780W. 2 6950 2GB δεν τρώνε παραπάνω από 350W μάξιμουμ και αυτό μόνο με stressing προγράμματα.

 

Το σύστημά του είναι ίδιο με το δικό μου. Η κατανάλωσή μου ποτέ δεν ξεπέρασε τα 460W, ακόμα και με παιχνίδια που οι κάρτες δουλεύαν συνεχώς στο 100%.

 

Aν θέλει Crossfire, με το τροφοδοτικό που έχει είναι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένταξη ευχαριστώ για τις συμβουλές.

θα ακολουθήσω την τελευταία συμβουλή του panther_512

γιατί μου φαίνεται πολύ λογικό να μην έχω πρόβλημα

ένας γνωστός μου έχει δύο κάρτες με 550 τροφοδοτικό

και σύστημα παρόμιο με το δικό μου για να μην πω ίδιο :)

 

ευχαριστώ πολύ panther_512

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δνεμ πορω να το βρω με τιποτα το καλοδιακι.Μονο το plaus4u το εχει και ακομα ενα το οποιο ειναι αρκετα μακρια απο εμενα[Ειμαι Αιγαλεω],και το θελω και τωρα[αυριο κυριακη να κατσω να σεταρω το κουτακι].Ανγνωριζει κανενασς αλλος κανα μαγαζι ας το πει[το πλαισιο δεν εχει]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τροφοδοτικό του τις σηκώνει άνετα τις κάρτες.

 

Στα +12V σηκώνει 52Α και μέγιστη ισχύ 624W. Επίσης είναι 650W συνολικής συνεχιζόμενης λειτουργίας, ενώ αντέχει spikes κατανάλωσης μέχρι 780W. 2 6950 2GB δεν τρώνε παραπάνω από 350W μάξιμουμ και αυτό μόνο με stressing προγράμματα.

 

Το σύστημά του είναι ίδιο με το δικό μου. Η κατανάλωσή μου ποτέ δεν ξεπέρασε τα 460W, ακόμα και με παιχνίδια που οι κάρτες δουλεύαν συνεχώς στο 100%.

 

Aν θέλει Crossfire, με το τροφοδοτικό που έχει είναι ΟΚ.

 

+10000 Ενα συστημα που τραβαει απο τη μπριζα 550Watt(150 συστημα και 400 καρτες)υπολογιζοντας αποδοση τροφοδοτικου 0.8 θα τραβαει απο το τροφοδοτικο 550*0.8=440Watt, 440 watt/12Volt=36,7 Ampere.με τα 52Α συνεχομενα που μπορει να δωσει δεν θα ζοριζεται,θα ειναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθεια λιγο.Εχω την 5850 extreme saphire και μια της asus την 5850 .Το θεμα ειναι οτι εχω μπερδευτει.Η 5850 της saphire εχει μονο μια υποδοχη γαι crossfire[παιρνει ενα καλωδιο]ενω της asus εχει δυο.[υποδοχεσ,δηλαδη τα πορτοκαλι με τα δοντακια]Συνδεω μονο το ενα καλωδιο και αφηνω την μια υποδοχη εξτρα της asus ανεπαφη και τελος η κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ASUS είναι για triple x-fire. H 2η είσοδο υποδοχή που έχει, είναι για να συνδεθεί με μια 3η ανάλογη κάρτα. Οπότε όπως το είπες, συνδέεις με την μία υποδοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι,δουλευει.ΑΚμα μια ερωτηη.Το μονιτορ μπορω να το συνδεση μονο στην μια καρτα?ΤΟ εβγαλα το dvi απο την saphire και το εβαλα στην asus αλλα δεν δουλευει[στην saphire δουλευει κανονικα].ΠΑντως το crossfire δουλευει κανονικα [το εγραψε κιολας]..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...