Προς το περιεχόμενο

AMD HD7xxx series


John-lamia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω εγω τωρα το οc στην 680 στα benchmarks τι ακριβως σημαινει ? Εχουν πλακα ορισμενοι ....

Tα benchmarks θα θελα πολυ να τα σχολιασω σε καποιο αλλο forum που λεγανε κατι για διαυλους αλλα δεν θελω να στενοχωρησω τα ati fanboys .Αφησανε την ghz edition που ταχα μου πηρε το crown performance και πιασαμε την toxic στα 1200mghz μπας και ....Αμ δε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτησω εγω τωρα το οc στην 680 στα benchmarks τι ακριβως σημαινει ? Εχουν πλακα ορισμενοι ....

Tα benchmarks θα θελα πολυ να τα σχολιασω σε καποιο αλλο forum που λεγανε κατι για διαυλους αλλα δεν θελω να στενοχωρησω τα ati fanboys .Αφησανε την ghz edition που ταχα μου πηρε το crown performance και πιασαμε την toxic στα 1200mghz μπας και ....Αμ δε...

 

Gigabyte GeForce GTX 680 OC edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω εγω τωρα το οc στην 680 στα benchmarks τι ακριβως σημαινει ? Εχουν πλακα ορισμενοι ....

Tα benchmarks θα θελα πολυ να τα σχολιασω σε καποιο αλλο forum που λεγανε κατι για διαυλους αλλα δεν θελω να στενοχωρησω τα ati fanboys .Αφησανε την ghz edition που ταχα μου πηρε το crown performance και πιασαμε την toxic στα 1200mghz μπας και ....Αμ δε...

 

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά η 680 δεν πιάνει μπαζα μπροστά στην 7970 Ghz Edition.

 

To Θέμα είναι ότι όλες oi "απλές" 7970 πιάνουν 1125++ :-)

 

Η δικιά μου βαράει 1150 με 1.2....

 

η 680 είναι απλά μια μέτρια κάρτα on steroids.... κοίτα να δεις πόσο γρήγορα θα ξεφουσκώσει στους επόμενους μήνες.

 

Η 680 δεν έχει τα φόντα για να τρέξει ζόρικα games και υψηλά settings...

 

Είναι καλή για να μαρσάρει σε dx9/10 1080p και χωρίς πολλά πολλά ΑΑ.

 

perfrel_2560.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά η 680 δεν πιάνει μπαζα μπροστά στην 7970 Ghz Edition.

 

To Θέμα είναι ότι όλες oi "απλές" 7970 πιάνουν 1125++ :-)

 

Η δικιά μου βαράει 1150 με 1.2....

 

η 680 είναι απλά μια μέτρια κάρτα on steroids.... κοίτα να δεις πόσο γρήγορα θα ξεφουσκώσει στους επόμενους μήνες.

 

Η 680 δεν έχει τα φόντα για να τρέξει ζόρικα games και υψηλά settings...

 

Είναι καλή για να μαρσάρει σε dx9/10 1080p και χωρίς πολλά πολλά ΑΑ.

 

perfrel_2560.gif

 

Δες ξανα λιγο τα benchmarks savaki ...

Εγω σου δινω και ενα συντελεστη ασφαλειας καθοτι τουλαχιστον η 680 στο bf3 εχει σε stock (δηλαδη boost 1070) πανω απο 60avg fps ...Oπως εχουμε πει ομως ειναι που το μετραει ο καθενας ...

Για καταναλωσεις ας μην μιλησουμε καλυτερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 680 δεν έχει τα φόντα για να τρέξει ζόρικα games και υψηλά settings...

 

Είναι καλή για να μαρσάρει σε dx9/10 1080p και χωρίς πολλά πολλά ΑΑ.

 

Η κάρτα που περιγράφεις παραπάνω δεν είναι η 680 αλλά η 6850.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα που περιγράφεις παραπάνω δεν είναι η 680 αλλά η 6850.

 

Μωρέ την 680 εννοεί :-) αλλά ξέρεις τα κολλήματα που έχουν ορισμένοι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες ξανα λιγο τα benchmarks savaki ...

Εγω σου δινω και ενα συντελεστη ασφαλειας καθοτι τουλαχιστον η 680 στο bf3 εχει σε stock (δηλαδη boost 1070) πανω απο 60avg fps ...Oπως εχουμε πει ομως ειναι που το μετραει ο καθενας ...

Για καταναλωσεις ας μην μιλησουμε καλυτερα .

Τα benchmark του savaki μια χαρά είναι, απλά μερικοί δεν μπορούν να το χωνέψουν ότι η 7970 είναι μπροστά.Oι περισσότεροι κάνουν τεστ 2-3 παιχνίδια που είναι στο review guide της Nvidia και όταν κάποιο site(techpowerup) ξεφεύγει απο αυτό και δοκιμάζει 15-20 παιχνίδια η εικόνα αλλάζει...

Οι διαφορές βέβαια είναι μικρές μεταξύ 680 και 7970 και ποιο πολύ πέφτει στο τί προτιμάει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο κόλλημα, άλλο να μην υπάρχει γείωση με την πραγματικότητα.

 

Έτσι έτσι. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι, μπας και τους πληρώνουν για να τα λένε. Πέρα από την πλάκα πρέπει όλοι μας να σκεφτούμε ότι εδώ πέρα προτείνουμε προϊόντα σε ανθρώπους που μπορεί να μην έχουν και πολλές γνώσεις και αναζητούν την βοήθεια μας. Είναι και πάρα πολύ δύσκολες εποχές και μπορεί πχ κάποιος ένα μέρος απ'τα λίγα χρήματα που έχει, ίσως και από το επίδομα ανεργίας του να θέλει να τα δαπανήσει για να φτιάξει ένα PC να περνάει την ώρα του και να μην “χαζέψει” και το εννοώ αυτό το τελευταίο. Καλό θα ήταν λοιπόν να προτείνουμε τις καλύτερες λύσεις για τα χρήματα “best value for money” και τα κολλήματα μας να τα βγάζουμε στα αθλητικά thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με ρωτούσε κάποιος σήμερα τί να αγοράσει μεταξύ 680 και 7970 ανεξαρτήτως τιμής θα του έλεγα ότι όποια απο τις 2 πάρει είναι σχεδόν το ίδιο.

Αυτοί που λένε πάντως ότι η 680 δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε υψηλές αναλύσεις με ΑΑ δεν ξέρουν τί λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Μια χαρά κάρτες και οι δυο. Όποια είναι και σε καλύτερη τιμή (ναι είναι η 7970) αυτή θα πρέπει να έχει και τον πρώτο λόγο. Όχι να μου λέει ο άλλος : η 680 είναι απλά μια μέτρια κάρτα on steroids.... κοίτα να δεις πόσο γρήγορα θα ξεφουσκώσει στους επόμενους μήνες. Με τόση τάση και τόσα σε gpu clock και memory, στο τάδε benchmark η δικιά μου βγάζει 2-5 fps πάνω, λες και μετράμε πόντους από τσουτσούνες. Αυτοί που τρελαίνονται τόσο με τα benchmarks αμφιβάλω αν παίζουν games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που τρελαίνονται τόσο με τα benchmarks αμφιβάλω αν παίζουν games.

 

Παίζουν, αλλά χάνουν συνέχεια γιατί κοιτάνε το fraps αντί για το παιχνίδι. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα benchmark του savaki μια χαρά είναι, απλά μερικοί δεν μπορούν να το χωνέψουν ότι η 7970 είναι μπροστά.Oι περισσότεροι κάνουν τεστ 2-3 παιχνίδια που είναι στο review guide της Nvidia και όταν κάποιο site(techpowerup) ξεφεύγει απο αυτό και δοκιμάζει 15-20 παιχνίδια η εικόνα αλλάζει...

Οι διαφορές βέβαια είναι μικρές μεταξύ 680 και 7970 και ποιο πολύ πέφτει στο τί προτιμάει ο καθένας.

 

..και εγω αυτο λεω φιλε μου οτι μια χαρα ειναι ή τουλαχιστον τα benchmarks που ποσταρε το παιδι προηγουμενως σχολιασα ,δεν ειναι του savaki ....

To πως τωρα βλεπεις εσυ ή καποιοι αλλοι την 7970 μπροστα απο την 680 ειλικρινα σου αντιστρεφω την παρατηρηση και θα πω οτι καποιοι δεν μπορουν να χωνεψουν οτι η 680 ειναι μια καλυτερη καρτα γραφικων απο ολες τις αποψεις απο την 7970 καιρο τωρα ή τουλαχιστον αν θες ισοδυναμη με την ghz edition ...

Εκει που θα δωσω συν στην ΑΜD ειναι οι νεες τιμες στην 7970 (την απλη) γιατι για την ghz edition κατσε να δουμε ποσο θα εχει ...

Πηγαινε δες και τα benchmarks στο anandtech ...Δηλαδη πρεπει να παρεις ντε και καλα τα games που ειναι μπροστα η 7970 μερικα fps απο την 680 για να δικαιολογησεις οτι εχει το crown performance ? Δεν σε καταλαβαινω ...Εσυ απο τα benchmarks αυτο διαπιστωνεις ?

Δες παραπανω τα benchmarks που εβαλε το παιδι και πες μου που βλεπεις εσυ οτι η ghz στα παιχνιδια ειναι ανωτερη σαν γενικη εικονα απο την 680 ...

Εγω προσωπικα χεστηκα αν η 7970 ηταν καλυτερη απο την 680 ,μακαρι να ηταν γιατι ανετα θα αγοραζα 7970 δεν θα ειχα προβλημα .Οταν ομως σχολιαζουμε καποια πραγματα να ξερουμε και τι βλεπουμε και μετα να λεμε αλλιως ο καθενας να λεει οτι του κατεβει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσύ τώρα προσπαθείς να μας πείσεις ότι μια κάρτα με 2% καλύτερες επιδόσεις, 100 ευρώ πάνω και 2 gb μνήμης είναι καλύτερη...Και λένε όλοι οι άλλοι βλακείες...Οκ, μόνο που δε συγκρίνουμε επιτόκια σε τράπεζες όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...