Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Google Music: Ανεβάστε τα mp3 σας στο cloud και ακούστε τα από παντού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι cloud υπηρεσίες γίνονται σιγά σιγά αναπόσπαστο κομμάτι της διαδικτυακής μας παρουσίας μιας και τα οφέλη άμεσης πρόσβασης στα δεδομένα μας από οπουδήποτε και μέσα από μια τεράστια γκάμα συσκευών είναι μια επιτακτική ανάγκη.

Τα τελευταία χρόνια διάφορες cloud υπηρεσίες έχουν συναντήσει μεγάλη επιτυχία όπως το Picasa, Flickr και Facebook για το ανέβασμα των φωτογραφιών μας, το dropbox για όλους τους τύπους αρχείων και το Evernote για τις σημειώσεις μας. Μέχρι πρόσφατα δεν υπήρχε ένας τρόπος να αποθηκεύσουμε εύκολα τα αγαπημένα μας μουσικά κομμάτια που έχουμε στον δίσκο μας και να μπορούμε να τα αναπαράγουμε μέσω διαδικτύου εύκολα από μια συσκευή. Ξαφνικά η Apple, Amazon και Google παρουσίασαν αντίστοιχες υπηρεσίες που αν και έχουν αρκετές διαφορές μεταξύ τους, ένα κοινό στοιχείο είναι η αδυναμία χρήσης τους εκτός Αμερικής.

Η Google λανσάροντας την υπηρεσία Music δεν έχει διαφοροποιηθεί μόνο που ο «έλεγχος» που διεξάγει περιορίζεται μόνο κατά την εγγραφή στην υπηρεσία και δεν επαναλαμβάνεται στη συνέχεια ούτε για την πρόσβαση ούτε για την αναπαραγωγή μουσικών κομματιών. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι η πολιτική της Google δε μπορεί να γίνει πιο αυστηρή στο μέλλον αλλά μέχρι τότε μπορείτε να ακολουθήσετε τον παρακάτω οδηγό και να πραγματοποιήσετε εγγραφή στο Google Music.

2011-11-28_1945.jpg

Αυτό θα σας δώσει τη δυνατότητα να ανεβάσετε έως και 20.000 mp3 στο cloud και να μπορέσετε να τα ακούσετε είτε από το αγαπημένο σας smartphone είτε από οποιοδήποτε υπολογιστή έχει σύνδεση στο Διαδίκτυο. Μάλιστα δίνεται η δυνατότητα κατεβάσματος των κομματιών στην συσκευή/υπολογιστή σας και αναπαραγωγή τους χωρίς την ανάγκη σύνδεσης στο Internet. Ας ξεκινήσουμε.

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Google Music

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλειψες το σπουδαιότερο όμως:

Το android κινητό του χρήστη πρέπει να είναι rooted για να μπορέσει αφού εγκαταστήσει πρώτα κάποια market enabler εφαρμογή, να βάλει και το google music στο κινητό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δε λέει θα περάσει τον έλεγχο της χώρας, τα βήματα είναι απλά και θεωρώ ότι τα κάνω όλα σωστά.

πράσινο hotspot και διαγραφή cookies στον browser εννοούνται. Παρόλα αυτά η google επιμένει!

Μέχρι και την γλώσσα/χώρα κατοικίας στο gmail και στο google+ άλλαξα μπας και τραβάει τα στοιχεία απο εκεί αλλά τίποτα...

 

Συνέχεια με καταλαβαίνει :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δε λέει θα περάσει τον έλεγχο της χώρας, τα βήματα είναι απλά και θεωρώ ότι τα κάνω όλα σωστά.

πράσινο hotspot και διαγραφή cookies στον browser εννοούνται. Παρόλα αυτά η google επιμένει!

Μέχρι και την γλώσσα/χώρα κατοικίας στο gmail και στο google+ άλλαξα μπας και τραβάει τα στοιχεία απο εκεί αλλά τίποτα...

 

Συνέχεια με καταλαβαίνει :devil:

 

 

Εγώ χρησιμοποίησα anonymous proxy από Aμέρικα και όλα ok! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλειψες το σπουδαιότερο όμως:

Το android κινητό του χρήστη πρέπει να είναι rooted για να μπορέσει αφού εγκαταστήσει πρώτα κάποια market enabler εφαρμογή, να βάλει και το google music στο κινητό του.

 

Δε χρειάζεται root. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ και να το βάλεις όπως κάθε άλλο apk

 

Εμένα δε λέει θα περάσει τον έλεγχο της χώρας, τα βήματα είναι απλά και θεωρώ ότι τα κάνω όλα σωστά.

πράσινο hotspot και διαγραφή cookies στον browser εννοούνται. Παρόλα αυτά η google επιμένει!

Μέχρι και την γλώσσα/χώρα κατοικίας στο gmail και στο google+ άλλαξα μπας και τραβάει τα στοιχεία απο εκεί αλλά τίποτα...

 

Συνέχεια με καταλαβαίνει :devil:

 

Δοκίμασες με άλλο browser ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Hal9000 με το pc οκ.

Στο android όμως ενώ γίνεται η εγκατάσταση,

εμφανίζονται μόνο τα τοπικά τραγούδια και δεν

υπάρχει κάπου η επιλογή για login...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Hal9000 με το pc οκ.

Στο android όμως ενώ γίνεται η εγκατάσταση,

εμφανίζονται μόνο τα τοπικά τραγούδια και δεν

υπάρχει κάπου η επιλογή για login...

 

Μετά την εγκατάσταση θα πρέπει να το κάνει αυτόματα, δηλαδή να ενώσει το gmail account που έχεις δηλώσει με την εφαρμογή. Σε μένα έβγαλε ένα permission error αλλά μετά το είδα κανονικά συνδεδεμένο και επειδή έχω και 2 λογαριασμούς περασμένους, με ρώτησε με ποιο να συνδεθεί στην υπηρεσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια τα έκανα όλα μπήκα κανονικά στην υπηρεσία χωρίς πρόβλημα αλλά όταν τρέχω το google music manager downloader μου βγάζει error και δεν το κατεβάζει, τι φάση?

Μήπως έχει κάποιος όλο το πρόγραμμα να μου το στείλει? To googlara αλλα δεν το βρήκα... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα έκανα όλα μπήκα κανονικά στην υπηρεσία χωρίς πρόβλημα αλλά όταν τρέχω το google music manager downloader μου βγάζει error και δεν το κατεβάζει, τι φάση?

Μήπως έχει κάποιος όλο το πρόγραμμα να μου το στείλει? To googlara αλλα δεν το βρήκα... :/

 

Για δες από εδώ

 

http://dl.dropbox.com/u/1274300/musicmanagerinstaller.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...