Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Navigon για Windows Phone Mango


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα προγράμματα πλοήγησης για smartphones είναι από τα πιο χρήσιμα αφού μετατρέπουν το αγαπημένο σας smartphone σε συσκευή πλοήγησης, φτάνει αυτό να διαθέτει δέκτη GPS. Η συντριπτική πλειοψηφία των smartphones διαθέτει πλέον αυτή τη δυνατότητα αλλά από πλευράς λογισμικού, οι κατασκευάστριες εταιρείες των κινητών τηλεφώνων προτιμούν τη λύση των Google Maps και άλλως υπηρεσιών που όμως απαιτούν την παρουσία σύνδεσης με το Internet.

Στο σημείο αυτό έρχονται διάφορες εταιρείες γνωστές στο χώρο της χαρτογράφησης και γενικότερα της πλοήγησης προσφέροντας τις δικές τους εφαρμογές οι οποίες όμως ενσωματώνουν όλα τα δεδομένα και δε χρειάζεται να συνδεθούν με το Internet.

Η Navigon με έδρα τη Γερμανία είναι από τις πιο γνωστές εταιρείες του χώρου η οποία μάλιστα εξαγοράστηκε πρόσφατα από τη Garmin έναν από τους κυρίαρχους παίχτες στις συσκευές πλοήγησης. Κατασκευάζει το ομώνυμο πρόγραμμα πλοήγησης το οποίο έχει συναντήσει σημαντική επιτυχία στην πλατφόρμα του iOS και του Android ενώ σειρά στην παρουσίαση μας παίρνει η έκδοση των Windows Phone.

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Navigon 2.0
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά τα διάφορα παράπονα που διαβάζω δεξιά και αριστερά εγώ και στο iphone και στο android το navigon έχω ως πρώτη επιλογή και σκοπεύω να κάνω το ίδιο και στο wp μου.

 

Ποιο είναι το συνολικό μέγεθος του app hal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά τα διάφορα παράπονα που διαβάζω δεξιά και αριστερά εγώ και στο iphone και στο android το navigon έχω ως πρώτη επιλογή και σκοπεύω να κάνω το ίδιο και στο wp μου.

 

Ποιο είναι το συνολικό μέγεθος του app hal;

 

2.3 gb :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω στο iphone, απο το day one του πριν καποια χρονια. ΜΑΚΡΑΝ η χειροτερη αναζητηση οδων EVER. Aπιστευτα ελλιπης στην παρεχομενη πληροφορια, αν του βαλεις πολη αθηνα διευθυνση ταδε, σου βγαζει ενα θεϊκο κατεβατο με αποτελεσματα χωρις να σου λεει οτι αυτη η διευθυνση ειναι π.χ. Γκαζι, αυτη ειναι κολωνακι... (μιλαμε για το ιδιο ονομα διεθυνσης). Αμα ξερεις ΤΚ τοτε σωζεσαι, αλλιως πατας στη τυχη, σε παει στην επομενη σελιδα που ειναι ο Χαρτης και προσπαθεις να καταλαβεις(!!!!!) σε ποια περιοχη ειναι ο δρομος που θες κοιταζοντας τους γυρω γυρω δρομους.

 

Επικη μαλακια.... Το χρησιμοποιω ελαχιστα πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με το τελευταίο update του Navigon για iOS το μέγεθος είναι εντυπωσιακά μικρότερο μιας και σου εγκαθιστά τη βασική εφαρμογή και μετά μέσα από αυτή επιλέγεις τους χάρτες και τα πρόσθετα που θέλεις να κατεβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Βερολινο που το δοκιμασα ηταν μια χαρα. Smooth και κραταει το Metro UI. Επισης πολυ μεγαλη λιστα με POIs.Περιεργο που ειχε ελληνικα μενου και ελληνικες φωνητικες οδηγιες στην προηγουμενη εκδοση και τωρα που βγηκε επισημα τα εβγαλαν. Λογικα θα τα εχουμε πισω με το νεο update το οποιο θα εχει και δυνατοτητα επιλογης χαρτων για κατεβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρον!!! @alexzzz ξέρεις που μπορούμε να το βρούμε και για WP7 εχω το HD2 με mango (δεν έχω καταφέρει να βάλω εφαρμογή εκτός του windows market) έχει κανεις ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο Βερολινο που το δοκιμασα ηταν μια χαρα. Smooth και κραταει το Metro UI. Επισης πολυ μεγαλη λιστα με POIs.Περιεργο που ειχε ελληνικα μενου και ελληνικες φωνητικες οδηγιες στην προηγουμενη εκδοση και τωρα που βγηκε επισημα τα εβγαλαν. Λογικα θα τα εχουμε πισω με το νεο update το οποιο θα εχει και δυνατοτητα επιλογης χαρτων για κατεβασμα.

 

Μήπως χρειάζεται να έχεις το μενου της συσκευής στα Ελληνικά; Στην έκδοση για iOS ήταν ο μόνος τρόπος για να έχεις Ελληνικο μενου και οδηγίες στο navigon!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρον!!! @alexzzz ξέρεις που μπορούμε να το βρούμε και για WP7 εχω το HD2 με mango (δεν έχω καταφέρει να βάλω εφαρμογή εκτός του windows market) έχει κανεις ιδέα?

 

Δεν εγγυόμαστε 100% επιτυχία αλλά ας δοκιμάσουμε εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...