Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε 20 λεπτα θα ανεβασω σχολια απο τα ντεμο

 

το παιχνιδι πολυ καλο ποιοτητα γραφικων uc3  και ελαχιστα καλυτερα gameplay το ιδιο

μερικες νεες προσθηκες - αναβαθμισεις οπλων κλπ

ειναι παρα πολυ καλο !!

Επεξ/σία από mixalisss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει κοντεύω να κοιμηθώ μετά το video....πολύ lame ρε παιδιά γμσ τα....και σ'ότι αφορά τα super-duper γραφικά που διαβάζω καιρό τώρα,μου φαίνονται χειρότερα και απο το Uncharted 3....μακάρι το τελικό build να με διαψεύσει βέβαια,αν και όσο "ρομαντικοί" και αν θέλουμε να είμαστε νομίζω ότι το play3 έπιασε "ταβάνι" πλέον σε γραφικά....ότι είδαμε->είδαμε.Πάντως,πραγματικά πολύ lame το gameplay βάσει του demo πάντα....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Aναμενομενες οι εντυπωσεις σου empire απο το video.Το πρωτο review ήδη σε διαψευδει παντως.

Οσο και να μην το παραδεχεσαι εισαι hater.Εχει κανει πολυ ζημια αυτη η sony ρε γμτ. :P

 

Αν τα γραφικα ειναι απλα χειροτερα απο τα γραφικα του uncharted 3 ,αυτο ειναι καλο.Και μενα χειροτερα μου φαινονται btw.

Εβαλε και η ND ενα παιχνιδι που δεν ειναι 10/10 στα γραφικα αλλα 9/10.

Και τι εγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aναμενομενες οι εντυπωσεις σου empire απο το video.Το πρωτο review ήδη σε διαψευδει παντως.

Οσο και να μην το παραδεχεσαι εισαι hater.Εχει κανει πολυ ζημια αυτη η sony ρε γμτ. :P

 

Αν τα γραφικα ειναι απλα χειροτερα απο τα γραφικα του uncharted 3 ,αυτο ειναι καλο.Και μενα χειροτερα μου φαινονται btw.

Εβαλε και η ND ενα παιχνιδι που δεν ειναι 10/10 στα γραφικα αλλα 9/10.

Και τι εγινε?

 

Η ποιοτητα των γραφικών μην ξεχνάς πως έχει να κάνει και με τον τίτλο. Το uncharted ήταν ένα γραμμικό παιχνίδι με μικρά περιβάλλοντα και στάνταρ σκηνές. Το The Last of Us από την άλλη είναι ένα παιχνίδι με μπόλικο free roam και μεγάλες περιοχές. Λογικό να μην έχει την ίδια ποιότητα. Από όσο διάβασα πάντως τα γραφικά γενικώς είναι απίστευτα απλά υπάρχει αρκετό tearing (στην preview έκδοση). Ωστόσο εγώ αν δεν βάλω την τελική έκδοση στην κονσόλα μου για να δω το παιχνίδι (και οχι απο βιντεο) δεν ισχυρίζομαι τιποτα για τα γραφικα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μαλλον εδωσαν πολυ βαση στο ΑΙ,αλλα οπως και να χει ειναι χειροτερα απο το uncharted 3.Και αυτο btw ειχε ανοιχτους χωρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εδωσαν πολυ βαση στο ΑΙ,αλλα οπως και να χει ειναι χειροτερα απο το uncharted 3.Και αυτο btw ειχε ανοιχτους χωρους.

 

Σιγά ρε συ που είχε το Uncharted ανοιχτούς χώρους? Σκότωνες σκαρφάλωνες cut-scene. Αυτό γινόταν συνέχεια (δεν λέω πως ήταν κακό, αλλά με αυτόν τον τρόπο μπορούσαν να δώσουν γραφικάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σιγά ρε συ που είχε το Uncharted ανοιχτούς χώρους? Σκότωνες σκαρφάλωνες cut-scene. Αυτό γινόταν συνέχεια (δεν λέω πως ήταν κακό, αλλά με αυτόν τον τρόπο μπορούσαν να δώσουν γραφικάρες.

Και το 2 και το 3 ειχαν ανοιχτα σημεια.Ισως περιπου οσα θα εχει και το the last of us.

Αν νομιζεις οτι θα ειναι ανοιχτο θα απογοητευτεις.Αντε να ειναι λιγο πιο ανοιχτο απο τα U.

Λιγα ειναι τα open world games και καλα κανουν και ειναι λιγα.

Οπως και να εχει θα παιζει μεγαλο ρολο η ΑΙ σε αυτο το παιχνιδι.Νομιζω οτι αυτη τη φορα εδωσαν βαση στο gameplay και οχι στα γραφικα.Αν και ειναι πολυ καλα και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS13 truth hurts i know m8....με ένα "hater" πάντως δεν "το σώζεις" οπότε τζάμπα το "παλεύεις" ;) .....χαίρομαι πάντως που τελευταία συμφωνείς ολοένα και πιο συχνά μαζί μου.Σ'ότι αφορά το game επαναλαμβάνω έγραψα βάσει του demo και μόνο και τόνισα μακάρι το τελικό build να με διαψεύσει(σ'ότι αφορά τουλάχιστον τα γραφικά γιατί προφανώς στο συγκεκριμένο build είναι κάτω απο το Uncharted.....για το gameplay δεν έχω πάντως πολύ υψηλές προσδοκίες),αλλά τα 'χουμε ξαναγράψει....πιο fanboy "πεθαίνεις"....ή θα πρέπει να γίνετε πραγματικά αντικειμενικοί ορισμένοι ή ξυδάκι και καλό "χάσιμο" με τα ατελείωτα trolol posts αυτοεπιβεβαίωσης.....μπορεί πάντως την επόμενη γενιά να είμαστε και στο ίδιο "στρατόπεδο",ειδικά αν συνεχίσει τις μλκίες η MS.....ούτως ή άλλως θα ξεκαθαρίσει πλήρως το τοπίο πολύ σύντομα ->E3!!!   B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αντικειμενικοι να γινουμε?χαχα

 

Για ποια αντικειμενικοτητα μιλας και ποια αληθεια ποναει,οταν το βγαζεις πατατα απο ενα βιντεο(αυτη ειναι η αληθεια?λολ) ενω οι περισσοτεροι ειναι εντυπωσιασμενοι στα φορουμς,το πρωτο review του εβαλε 5/5 ,αλλα και στα twitter για τα επερχομενα reviews γραφουν ωραια πραγματα?

Ποια αληθεια ποναει και ποιον?

 

Πιο hater πεθαινεις θα ελεγα εγω.

Αν νομιζεις οτι δεν φαινεται στους αλλους που διαβαζουν το thread οτι παρακαλας να πατωσει το παιχνιδι,τι να πω...Λιγη αυτογνωσια δεν βλαπτει.

 

Να αλλαξεις στρατοπαιδο το βρισκω απιθανο,αν κρινω απο αυτα που γραφεις τοσο καιρο.Μακαρι να με διαψευσεις(για καλο δικο σου θα γινει απο οτι φαινεται :P)

 

ΥΓ.Συμφωνω μαζι σου μονο οταν λες κατι που θα με κανει να συμφωνω μαζι σου.Δεν διαφωνω για να διαφωνω,oυτε το αναποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα ξεκίνησε το "ψυχολογικό" παραλήρημα....με τα φυσιολογικά(βάσει του post μου πάντα :P ) συμπεράσματα...."πατάτα" "παρακαλάς να πατωσει το παιχνιδι" κ.λ.π......το "παλεύεις",αυτό μ'αρέσει σ'εσένα.....keep posting αγορίνα!!!!! ;)

Για να σε "φτιάξω" λίγο....εύχομαι να είναι το παιχνίδι της δεκαετίας,ειλικρινά στο γράφω μόνο και μόνο για να επιβεβαιωθείς.....εγώ για άλλο game "ζω" άλλωστε.....

 

lords-of-shadows-2.1-blog.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σου ειπα oτι φαινεται που το πας καθε φορα.

Ειναι lame το gameplay επειδη ειναι ps3 excl..Που ειδικα αυτο αποθεωνουν(gameplay)..

 

Εγω ειπα την αποψη μου χωρις να ειμαι σιγουρος για το παιχνιδι.Για μενα λοιπον θα εχει γραφικα χειροτερα απο uncharted3 και καλυτερο gameplay.

Οσο για τις ''ευχες'' σου για παιχνιδι της δεκαετιας ισως εισαι και κοντα.

 

The Last of Us 'an easy contender for best game of the generation', says first review

http://www.videogamer.com/ps3/the_last_of_us/news/the_last_of_us_an_easy_contender_for_best_game_of_the_generation_says_first_review.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 2 και το 3 ειχαν ανοιχτα σημεια.Ισως περιπου οσα θα εχει και το the last of us.

Αν νομιζεις οτι θα ειναι ανοιχτο θα απογοητευτεις.Αντε να ειναι λιγο πιο ανοιχτο απο τα U.

Λιγα ειναι τα open world games και καλα κανουν και ειναι λιγα.

Οπως και να εχει θα παιζει μεγαλο ρολο η ΑΙ σε αυτο το παιχνιδι.Νομιζω οτι αυτη τη φορα εδωσαν βαση στο gameplay και οχι στα γραφικα.Αν και ειναι πολυ καλα και παλι.

 

Αυτά που σου λέω δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Διάβασα preview και λέει πως ενώ προχωράς στους δρόμους μπορείς να πηγαίνεις μέσα στις πολυκατοικίες για να ψάχνεις αντικείμενα. Δηλαδή μπορείς να εξερευνεις το κάθε σπίτι/δωμάτιο ξεχωριστά. Εγώ αυτό μια χαρά free roam πάντως το λέω και δεν έχει καμία σχέση με τους λίγο ανοιχτούς χώρους του Uncharted που όπως και να το κάνουμε είναι ένα πολύ γραμμικο παιχνίδι ;)

 

Και κάτι άκομα: Σταματήστε ρε σεις να συγκρίνετε το The Last of Us με το Uncharted. Είπαμε είναι 2 τελείως διαφορετικά παιχνίδια. Αν είναι έτσι ας το συγκρίνουμε και με το Crash Bandicoot που το ανέπτυξε το ίδιο studio :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σου ξαναλεω,αν νομιζεις οτι δεν ειναι γραμμικο,θα απογοητευτεις.

Στο λεω απο τωρα. :P

 

Στην καλυτερη λενε οτι υπαρχει η ψευδαισθηση οτι δεν ειναι γραμμικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...