Προς το περιεχόμενο

Πλυστικό μηχάνημα Nilfisk C110 66€ @ amazon.co.uk


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Madboy θα ήθελα μερικές πληροφορίες παραπάνω για τον αφροποιητή. Το link που ανεβασες πολύ καλό και σε τιμή αλλά sold out. Ο αφροποιητής που έχει το Nilfisk C120 3-6 δεν έχει καθόλου καλό αποτέλεσμα , με αυτον που ανεβασες θα πετύχω επαγγελματικό αποτέλεσμα όπως στο video? Να αναφέρω βεβαία ότι μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα AVA αντί για σαμπουάν αυτοκίνητου.

 

Ποιά η διαφορά http://www.shinearama.co.uk/shinearama-foam-lance-with-adapter.html με αυτό : http://www.shinearama.co.uk/shinearama-foam-lance-body.html ???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τον αφροποιητή που συνοδευει το πλυστικό μηχάνημα δεν τον δοκίμασα ούτε μια φορά γιατί όπως ακριβώς είδες και μόνος σου δεν κάνει καλό αφρό. Αναγκαστικά η λύση είναι να πας σε αγορά αφροποιητή, ο οποίος θα σου δώσει ακριβώς το αποτέλεσμα που αναζητάς.

Σου δίνω ενα βιντεάκι για να δείς τι αφρό κάνει ενας σωστός αφροποιητής. Την σωστή δέσμη ψεκασμού την πετυχαίνει απο το 0:44 και μετά.  

 

 

Το Ava που αναφέρεις που το χρησιμοποιούσες? Στον αφροποιητή προσθετες Ava και νερό? Πάντως ούτε για το πλύσιμο του αυτοκινήτου  ενδεικνύεται το Ava αν θές να κάνεις σωστή δουλειά! To Ava θα το χρησιμοποιήσεις μόνο μια φορά όταν η προστασία του κερωμένου αυτοκινήτου είναι περιορισμένη και θές να κερώσεις απο την αρχή το αυτοκίνητο. Με το Ava δηλαδή θα αφαιρέσεις τα υπολλείματα του κεριού και θα έχεις μια καθαρή επιφάνεια για να συνεχίσεις. Σε κάθε άλλη περίπτωση πρέπει να χρησιμοποιείς ειδικό σαμπουάν αυτοκινήτου, τα οποία παρεπιπτόντως δεν είναι ακριβά!

 

 

http://www.shinearama.co.uk/shinearama-foam-lance-with-adapter.html      

 

Προορίζεται μόνο για Lavor πλυστικά μηχανήματα.

 

 

http://www.shinearama.co.uk/shinearama-foam-lance-body.html

 

Αν και εφόσον ήταν διαθέσιμο θα πρόσθετες και τον αντάπτορα για Kew/Alto πλυστικά μηχανήματα και θα ήσουν έτοιμος.

 

 

Ενα λίνκ για αφροποιητή είναι αυτό.

http://www.ebay.co.uk/itm/CAR-WASH-KEW-ALTO-NILFISK-SNOW-FOAM-LANCE-BOTTLE-1-LTRS-/180576697477?pt=UK_Home_Garden_PowerTools_SM&hash=item2a0b35bc85

 

 

Βέβαια υπάρχουν και άλλες επιλογές διαθέσιμες σε ebay και amazon.

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311.R2.TR2.TRC0&_nkw=nilfisk+snow+foam+lance&_sacat=0&_from=R40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MAdboy ευχαριστώ για τις πληροφορίες . Στο Nilfisk C120 3-6 ποιος αντάπτορας ταιριάζει,  Kew/Alto ?

Οι άλλες επιλογές πάντως σε ebay , amazon κλπ αγγίζουν τις 40GBP ! Υπάρχει οικονομική επιλογή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο "full extra" μοντέλο δεν κάνει αποστολή Ελλάδα.  Μάλλον λόγω βάρους.

Στα άλλα κάνει αποστολή αλλά μετά το ξεπούλημα τις τσίμπησε προς τα πάνω τις τιμές.

 

Φοβαμαι οτι ειναι αλλαγη πολιτικης στο συγκεκριμενο αντικειμενο τουλαχιστον: Δοκιμασα με 5 nilfisk μοντελα και οποιοδηποτε ερχεται με Patio Cleaner (την στρογγυλη βουρτσα για πλακακια-αυλες) ΔΕΝ το στελνει, ενω πριν 6 μηνες τα εστελνε (ισως και πιο προσφατα, τοτε το πηρα εγω). Δεν ειναι θεμα βαρους αφου αυτο το επιπλεον κομματι ειναι περιπου μισο κιλο. Το μοντελο για παραδειγμα που πηραμε πριν 6 μηνες ειχε βαρος 10 κιλα ολο μαζι, τωρα απο τα νεοτερα μοντελα του 110, αυτο που στελνει εχει συνολικο βαρος πακετου 7 κιλα, ενω αυτο που δεν στελνει 8.

 

Το μοναδικο που βρηκα να στελνει ειναι και το μοναδικο με πωλητη το αμαζον που δεν εχει φωτογραφια υψηλης αναλυσης την οποια να βλεπεις με mouse over, κατι που διχνει οτι η πιθανως μονη διαφορα ειναι οτι δεν εχουν πολυεπεξεργστει τον συγκεκριμενο κωδικο... :fear:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MAdboy ευχαριστώ για τις πληροφορίες . Στο Nilfisk C120 3-6 ποιος αντάπτορας ταιριάζει,  Kew/Alto ?

Οι άλλες επιλογές πάντως σε ebay , amazon κλπ αγγίζουν τις 40GBP ! Υπάρχει οικονομική επιλογή ?

 

Ναι οτι δείς να αναγράφει Nilfisk / Kew / Alto είναι το ίδιο. 

Τώρα όσον αφορά αν υπάρχει κάτι πιο οικονομικό δεν γνωρίζω.Και σε κάποια άλλα sites που κοίταξα τόσο περίπου κοστίζουν. Απο το shinearama  που αγόρασα τον δικό μου πρίν κανα χρόνο περίπου κόστισε γύρω στα 60 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στο "full extra" μοντέλο δεν κάνει αποστολή Ελλάδα. Μάλλον λόγω βάρους.

Στα άλλα κάνει αποστολή αλλά μετά το ξεπούλημα τις τσίμπησε προς τα πάνω τις τιμές.

Φοβαμαι οτι ειναι αλλαγη πολιτικης στο συγκεκριμενο αντικειμενο τουλαχιστον: Δοκιμασα με 5 nilfisk μοντελα και οποιοδηποτε ερχεται με Patio Cleaner (την στρογγυλη βουρτσα για πλακακια-αυλες) ΔΕΝ το στελνει, ενω πριν 6 μηνες τα εστελνε (ισως και πιο προσφατα, τοτε το πηρα εγω). Δεν ειναι θεμα βαρους αφου αυτο το επιπλεον κομματι ειναι περιπου μισο κιλο. Το μοντελο για παραδειγμα που πηραμε πριν 6 μηνες ειχε βαρος 10 κιλα ολο μαζι, τωρα απο τα νεοτερα μοντελα του 110, αυτο που στελνει εχει συνολικο βαρος πακετου 7 κιλα, ενω αυτο που δεν στελνει 8.

 

Το μοναδικο που βρηκα να στελνει ειναι και το μοναδικο με πωλητη το αμαζον που δεν εχει φωτογραφια υψηλης αναλυσης την οποια να βλεπεις με mouse over, κατι που διχνει οτι η πιθανως μονη διαφορα ειναι οτι δεν εχουν πολυεπεξεργστει τον συγκεκριμενο κωδικο... :fear:

δοκίμασες να μιλήσεις με το chat?στις παραγγελίες που έχω κάνει το τελευταίο καιρό δε μου βγάζει δωρεάν μεταφορικά και πρέπει να μιλήσω με το support
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες ξανακάνει το ίδιο παράπονο σε άλλο θέμα πρόσφατα,και ρωτούσες αν συμβαίνει και σε άλλους.Σου είχα ζητήσει να βάλεις κάποιο παράδειγμα για να τσεκάρουμε και οι υπόλοιποι αλλά δεν απάντησες.Μπορείς να το κάνεις τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βλεπω συνεχεια επανω αυτο το threat και μπαινω να δω την προσφορα....ποια προσφορα???

γιαυτα τα θεματα  υπαρχει το μπλα μπλα.μπορει να ανοιξει εκει θεμα ομαρφα και συμμαζεμενα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Είχες ξανακάνει το ίδιο παράπονο σε άλλο θέμα πρόσφατα,και ρωτούσες αν συμβαίνει και σε άλλους.Σου είχα ζητήσει να βάλεις κάποιο παράδειγμα για να τσεκάρουμε και οι υπόλοιποι αλλά δεν απάντησες.Μπορείς να το κάνεις τώρα?</p>

 

σε μένα αναφέρεσαι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι polos,σε σένα αναφέρομαι.Μη μου πείς ότι και την προηγούμενη φορά δεν απάντησες επειδή δεν σε έκανα παράθεση :P

 

Σου έχει τύχει και σε "νορμάλ" αντικείμενα ή μόνο σε κάπως ογκώδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μικρά αντικείμενα 

 

 

μερικές φορές δε μου βγάζει την επιλογή για δωρεάν αποστολή και κάποιες άλλες φορές που μου την βγάζει και την επιλέγω με χρεώνουν μεταφορικά 

 

 

παράδειγμα σε αυτά τα 2 προϊόντα, όταν έκανα την παραγγελία πριν 10 μέρες δε μου έβγαζε δωρεάν μετεαφορικά

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000VGUKBC/ref=oh_details_o01_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004LK6L2Q/ref=oh_details_o01_s01_i00?ie=UTF8&psc=1

 

 

 

τώρα που ξαναδοκίμασα μου βγάζει επιλογή για δωρεάν μεταφορικά , αλλά αν την επιλέξω πάλι με χρεώνει 

 

δοκιμάζει κανείς με τα ίδια προϊόντα να μου πει τι του βγάζει?

 

roDBQed.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,και μένα με χρεώνει αν βάλω μια μάσκα και ένα βατραχοπέδιλο.Αν βάλω μόνο 2 μάσκες δεν χρεώνει,όπως δεν χρεώνει με μόνο 3 βατραχοπέδιλα.Μάλλον κάποιο bug θα είναι.Βλέπω επίσης ότι στην περιγραφή των προιόντων δεν αναφέρει το κλασικό free delivery in the uk with supersaver κτλ. αλλά ένα σκέτο free uk delivery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,και μένα με χρεώνει αν βάλω μια μάσκα και ένα βατραχοπέδιλο.Αν βάλω μόνο 2 μάσκες δεν χρεώνει,όπως δεν χρεώνει με μόνο 3 βατραχοπέδιλα.Μάλλον κάποιο bug θα είναι.Βλέπω επίσης ότι στην περιγραφή των προιόντων δεν αναφέρει το κλασικό free delivery in the uk with supersaver κτλ. αλλά ένα σκέτο free uk delivery.

 

τώρα το παρατήρησα το "free uk delivery" , μάλλον καινούριο θα είναι , όταν είχα κάνει τη παραγγελία είχε free super saver delivery

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...