Προς το περιεχόμενο

Κατσαρίδα ΧL


yog35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες είδα μια Κατσαρίδα στη κουζίνα πολυ μεγάλη και κοντεψα να μετακόμισω:D τι μου προτείνετε;

 

Αεροζολ για αρχη. Απολυμανση για ποιο Hardcore καταστασεις.

Επεξ/σία από agent_smith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σκυλι δεν νομίζω ότι το αεροξολ θα βοηθήσει μου είπαν για ένα μηχάνημα με ήχους που διώχνει της κατσαρίδες κάνει δουλεια αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή ξεκινάς διαπραγματεύσεις με την κατσαρίδα.Χτύπημα ακριβείας με αεροζόλ για να ζαλιστεί και να σπάσει ο πάγος μεταξύ σας.

Μετά περνάς στο κυρίως πιάτο και την μαλακώνεις αναλόγως...

 

man_vs_spider.gif

κλεμμένο δανεισμένο απο την υπογραφή του alexzzz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή ξεκινάς διαπραγματεύσεις με την κατσαρίδα.Χτύπημα ακριβείας με αεροζόλ για να ζαλιστεί και να σπάσει ο πάγος μεταξύ σας.

 

Το έχω κάνει με αποσμητικό χώρου και ζαλίστηκε τρομαρίτσα μου. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "baygon έρποντα 2" πάντως είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό.Με ένα ψέκασα msec ζάλισα μια ιπτάμενη το καλοκαίρι,που μπήκε σπίτι και το έπαιζε ο Ατσαλένιος Αετός Νο2.Πέσανε τα rpm εν πτήση και την ξεπάστρεψα με ρόπαλο...ναι...στον αέρα! *Ντοκ* και βρέθηκε στον τοίχο.

Σιχάθηκα την ζωή μου,~15cm αρθρόποδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κατι σε μικρες μπιλιτσες στο μεγεθος φακης και τρωνε πακετο ολες λογω κανιβαλισμου

 

Βεβαια δεν ξερω τι θα γινει με το σκυλι αν κινδυνευει απο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κουζίνα έχει πόρτα, μπορείς να βάλεις ό,τι φάρμακο θες και να κλείσεις την πόρτα. Με το σκυλί απ' έξω.

 

Το 'χω δοκιμάσει με γάτες, δεν άνοιξαν την πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κατι σε μικρες μπιλιτσες στο μεγεθος φακης και τρωνε πακετο ολες λογω κανιβαλισμου

 

Βεβαια δεν ξερω τι θα γινει με το σκυλι αν κινδυνευει απο αυτο

 

+1

 

Αυτο! Θα το ζητησεις σε μαγαζι με φυτοφαρμακα. Ειναι σε συριγγα που ριχνει μικρες δοσεις σαν σκαγια. Κοστιζει κανα 20ευρω. Και απολυμαντη επαγγελματια να φωναξεις αυτο θα βαλει. Ακινδυνο για σενα πχ χρησιμοποιειται σε παγκους, ντουλαπια κουζινας κλπ

 

Καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κουζίνα έχει πόρτα, μπορείς να βάλεις ό,τι φάρμακο θες και να κλείσεις την πόρτα. Με το σκυλί απ' έξω.

 

Το 'χω δοκιμάσει με γάτες, δεν άνοιξαν την πόρτα.

 

Και που έφτιαχναν καφέ;

 

Χοχοχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν της θέλω καθόλου κάτι πιο οικολογικό;

 

Τωρα δεν ξερω αν δουλευει, αλλα δεν χανεις και τπτ αμα το δοκιμασεις

 

2. Μπορείτε να φτιάξετε το δικό σας εντομοκτόνο ανακατεύοντας ανάλογα μέρη μαγειρικής σόδας και ζάχαρης άχνης ετοιμάζοντας έτσι ένα γεύμα παγίδα για τις κατσαρίδες. Αφήστε το μείγμα σε ένα ρηχό πιάτο σε μέρος που έχετε εντοπίσει κατσαρίδες. Ο συνδυασμός σόδας και ζάχαρης είναι θανατηφόρος για τις κατσαρίδες.

 

3. Οι κατσαρίδες μισούν την γεύση της δάφνης. Μπορείτε με φυσικό και ασφαλή τρόπο να απομακρύνετε τις κατσαρίδες απλώνοντας φύλλα δάφνης σε μέρη που τριγυρνούν κατσαρίδες. Είναι ιδανική μέθοδος για να διώξετε τις κατσαρίδες από τα δωμάτια και από τα μέρη που παίζουν παιδιά.

 

http://www.diaxeiristis.com/2009/07/22/πως-θα-ξεφορτωθείτε-τις-κατσαρίδες-γι/

 

 

ΥΓ

Δεν την εβγαζες μια φωτογραφια τη σιχαμενη να τη καμαρωσουμε σε XL μεγεθος :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...