Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα επανεξετάσει την αναβάθμιση του Galaxy S σε Android 4.0 (Ενημέρωση: αρνητικό πόρισμα)


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O θεος-XDA,δε φαινεται να εχει προβλημα να αναλαβει και αυτη τη περιπτωση! :-D

 

Εδώ είμαστε: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398223

 

http://www.youtube.com/watch?v=dR7282CNv0w http://www.youtube.com/watch?v=KdXmokfLK9s

 

Για τους υπόλοιπους τώρα, ομορφαααααάντρες μου, να βάλουμε και κρεμμύδι, να σας περάσουμε και το ICS στα 4 & 4s...

 

Πωπωπωπώ όνειρο ζω μην με ξυπνάτε!!!

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η ομάδα του CM δυσκολεύεται με το "port" του ICS για την εκάστοτε συσκευή γιατίιιιι,μαντέψτε γιατί ή ψάξτε το forum τους

 

midi sorry αλλά γίνεσαι εσύ fanboy με αυτά που λες,μια 400 πριν 1,5 χρόνο για να είσαι επίσημα στην απ΄έξω δεν τα λες και λίγα,κι επειδή σου αρέσει,αν το είχε κάνει η Apple θα χες γράψει καμιά 15 posts κραξίματος,τώρα είσαι ΟΚ λόγω XDA,λες και η Apple fans παρουσιάζουν σαν πλεονέκτημα του iOS το jailbreak,σκέψου το πόσο γελοίο είναι αυτό που λέτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ομάδα του CM δυσκολεύεται με το "port" του ICS για την εκάστοτε συσκευή γιατίιιιι,μαντέψτε γιατί ή ψάξτε το forum τους

 

 

 

γιαυτο? :whistle:

 

 

There are a number of challenges that we are up against. Google has made some pretty major changes to the Android framework that break compatibility with older proprietary camera and graphics drivers in order to achieve some pretty insane performance, but I am confident that the team will be able to overcome these issues like we have in the past.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή δυσκολεύονται κάθε φορά που καταπιάνονται με port;

δυσκολεύονται κάθε φορά που πέφτουν σε κλειστό κώδικά στο κατά τ΄άλλα ανοιχτό Android,ας πούμε τους drivers

Ενδιαφέρον έχει και αυτό για το αν μπαίνουν εμπόδια επίτηδες

Licensing

 

Until version 4.1.11.1, CyanogenMod included several proprietary software applications by Google, such as Gmail, Maps, Market, Talk, and YouTube, as well as several proprietary hardware drivers. These packages were included with the vendor distributions of Android, but not licensed for free distribution. After Google sent a cease and desist letter to CyanogenMod's chief developer, Steve Kondik, in late September 2009 demanding he stop distributing the aforementioned applications, development ceased for a few days.[32][33][34][35] The reaction from many CyanogenMod users towards Google was hostile, with some claiming that Google's legal threats hurt their own interests, violated their informal corporate motto "don't be evil" and was a challenge to the open source community Google claimed to embrace.[36][37][38]

 

Following a statement from Google clarifying its position[39] and a subsequent negotiation between Google and Cyanogen, it was resolved that the CyanogenMod project could continue, albeit in a form that did not directly bundle in the proprietary "Google Experience" components.[40][41] It was determined that the proprietary Google apps may be backed-up from the Google-supplied firmware on the phone and then re-installed onto CyanogenMod releases without infringing copyright.

 

Cyanogen has also warned that while issues no longer remain with Google, there are still potential licensing problems regarding proprietary, closed-source device drivers.[42] However, he is rebuilding the source tree, and believes the licensing issues with drivers can be worked out. He is also receiving assistance from Google employees.[43]

είπαμε,ΑΝΟΙΧΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gnsX, αξιώθηκες φίλε μου να διαβάσεις τα ποστ μου;;; :lol:

 

Γιατί τόσο για τους drivers όσο και τις proprietary εφαρμογές της google και το γιατί δεν δίνονται μαζί με την rom το έχω απαντήσει σε εσένα προσωπικά πάνω από 3 φορές (συντηρητική εκτίμηση)!!! :mrgreen:

 

Της ίδιας λογικής είναι και οι proprietary drivers της AMD και Nvidia (και φυσικά όχι μόνο) στο linux. Πες μας ότι είναι και αυτό κλειστό!!! :lol:

 

Αλλά έτσι είναι αυτά... :lol: μετά την μή επίσημη υποστήριξη από την εταιρία το γυρίσαμε στο "οι κακές εταιρίες που κυνηγάνε τα παιδιά και τις custom roms" :lol: και ξαφνικά έγινε το λειτουργικό κλειστό και ευτυχώς που υπάρχουν τα παιδιά και οι custom roms τους και ανοίγει το λειτουργικό, γίνεται ασφαλέστερο με ανοικτούς drivers, οι συσκευές λειτουργούν πολύ καλύτερα λόγω των βελτιστοποιήσεων και την αφαίρεση όλου αυτού του bloatware ΚΑΙ... έρχεστε στα λόγια μας με μία μικρή καθυστέρηση μόλις μερικών μηνών (για να μην πω χρόνων!!!), welcome to the club m8s!!!

 

Τώρα που είδατε την αξία και την δύναμη του open source και της κοινότητας ρίξτε και μια ματιά γύρω σας και πείτε μας τι βλέπετε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ομάδα του CM δυσκολεύεται με το "port" του ICS για την εκάστοτε συσκευή γιατίιιιι,μαντέψτε γιατί ή ψάξτε το forum τους

 

midi sorry αλλά γίνεσαι εσύ fanboy με αυτά που λες,μια 400 πριν 1,5 χρόνο για να είσαι επίσημα στην απ΄έξω δεν τα λες και λίγα,κι επειδή σου αρέσει,αν το είχε κάνει η Apple θα χες γράψει καμιά 15 posts κραξίματος,τώρα είσαι ΟΚ λόγω XDA,λες και η Apple fans παρουσιάζουν σαν πλεονέκτημα του iOS το jailbreak,σκέψου το πόσο γελοίο είναι αυτό που λέτε

Δυστυχως ειναι προφανες οτι δεν διαβασες καν τι θεση εχω παρει τοσο σε αυτο οσο και σε αλλο αντιστοιχο τοπικ, απεναντι στην samsung.

 

Fanboy θα ημουν αν δεν εκραζα την samsung για την μ@λ@κια της.

Fanboys ειναι αυτοι που δυσκολευονται να κραξουν την εταιρεια στην οποια σκασανε 700ευρωπουλα για τα λαθη της. Ναι κανει και η apple λαθη, δεν ηρθε απο παρθενογενεση. ΑΛΛΑ δεν ειναι αυτο το θεμα μας στο παρον τοπικ.

Fanboys γινονται αυτοι που ανακατευουν την apple στο συγκεκριμενο θεμα που αφορα ΕΝΑ μοντελο ΜΙΑΣ εταιρειας απο οσες 100δες κυκλοφορουν με android και κανουν την ιδια δουλεια.

 

Δεν πληρωσα 400 ευρω ποτε και για κανενα κινητο, ουτε και προκειται να πληρωσω τετοιο εξωφρενικο ποσο, εκτος αν συντρεχει κανενας πολυ συγκεκριμενος λογος. Τις 700ρες για 1 κινητο τις αφηνω για τα κοροιδα η τους απαιδευτους που δεν εχουν ιδεα τι ειναι 700 ευρω και πως βγαινουν.

Κατοχος του sgs εγινα πριν κανα 3μηνο με 249ευρω περικαλω και δεν μου καιγεται καρφακι που δε θα παρω official ICS. Καρφακι μου καιγεται που η samsung δειχνει οτι δεν υπολογιζει ιδιαιτερα το support προς τους πελατες, αυτος ειναι και ο λογος που θα σκεφτω πολυ σοβαρα πριν αγορασω αλλο samsung κινητο. Εξαλλου αυτη ειναι μια απο τις μαγκιες του android. Oτι εχει κι αλλου πορτοκαλιες και δεν ειμαι καταδικασμενος να σκαω 700ρες στην ιδια εταιρεια και να αναγκαζομαι να εθελοτυφλω στις κουτσουκελες της, οπως χαρακτηριστικα βλεπουμε να συμβαινει με τα fanboys συγκεκριμενης εταιρειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις 700ρες για 1 κινητο τις αφηνω για τα κοροιδα η τους απαίδευτους που δεν εχουν ιδεα τι ειναι 700 ευρω και πως βγαινουν.

Ένας ας πούμε που βγάζει 2.000 και παίρνει iphone είναι κορόιδο και απαίδευτος επειδή δίνει 640 ευρώ για iphone,δλδ το 1/3 (λιγότερο απο 1/3)περίπου του μισθού του κι έχει ΕΠΙΣΗΜΗ υποστήριξη για καμιά 4ετία.

Ενώ ένας που βγάζει 700 ευρώ και δίνει 249 ευρώ για Galaxy S,δλδ το 1/3 (περισσότερο απο 1/3)περίπου του μισθού του κι έχει ΕΠΙΣΗΜΗ υποστήριξη για 1 χρόνο είναι συνειδητοποιημένος καταναλωτής που δεν πετάει τα λεφτά του,μάγκας,σχετικός και "παιδεμένος".

 

*Αν θες βάλτο και με τα λεφτά του μπαμπά,τα βγάζει ο μπαμπάς και τα σκάει το βλαστάρι...

 

Τι να πω,τσολιάδες της τσέπης των iphon-ακιδων όλοι εδώ μέσα.

 

 

 

PS:Άντε να φτιάξεις κι ένα θέμα με νοίκια,μάθε τους πως να ξοδεύουν τα λεφτά τους,εσύ ξέρεις και κάνεις τι καλύτερες αγορές-ενοικιάσεις.

Κι ένα με αυτοκίνητα.

 

PS2:Αν ένας που σκάει τόσο χρήμα για ένα κινητό είναι απαίδευτος τότε τι είναι κάποιος που σκάει χρήμα για διαρκείας του Παναθηναικού;

LOL ε,ο καθένας έχει τα γούστα του και τα σκορπάει όπως γουστάρει,οι δικές σου ανάγκες και ο δικός σου μισθός δεν ισχύουν για όλους (έπεσες απ τα σύννεφα τώρα αλλά είναι αλήθεια)

 

PS3:Δεν έχω iphone,μου φαίνονται πολλά τα λεφτά για κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας ας πούμε που βγάζει 2.000 και παίρνει iphone είναι κορόιδο και απαίδευτος επειδή δίνει 640 ευρώ για iphone,δλδ το 1/3 (λιγότερο απο 1/3)περίπου του μισθού του κι έχει ΕΠΙΣΗΜΗ υποστήριξη για καμιά 4ετία.

Ενώ ένας που βγάζει 700 ευρώ και δίνει 249 ευρώ για Galaxy S,δλδ το 1/3 (περισσότερο απο 1/3)περίπου του μισθού του κι έχει ΕΠΙΣΗΜΗ υποστήριξη για 1 χρόνο είναι συνειδητοποιημένος καταναλωτής που δεν πετάει τα λεφτά του,μάγκας,σχετικός και "παιδεμένος".

 

*Αν θες βάλτο και με τα λεφτά του μπαμπά,τα βγάζει ο μπαμπάς και τα σκάει το βλαστάρι...

 

Τι να πω,τσολιάδες της τσέπης των iphon-ακιδων όλοι εδώ μέσα.

Παλι απομονωνεις μια φραση μου απο ενα συνολικο ποστ και αρχιζεις τα τσολιαδοσυμπερασματα και τους τσολιαδοχαρακτηρισμους σου.

 

Αλλα ακομα κι ετσι:

A. Ο αριθμος αυτων που βγαζουν 2000 ευρω το μηνα σε σχεση με τον αριθμο iphone/galaxy s2/galaxy S οταν εκανε 500+ ειναι δυσαναλογος. Σε συνδυασμο με την ηλικια τους, θα μου επιτρεψεις να επιμεινω στο χαρακτηρισμο περι απαιδευτων στην πλειοψηφια τους (και οχι ολων), παρα τα ευφυολογηματα σου.

 

Β. Αυτος που αγοραζει galaxy/iphone δεν γινεται να ξερει το χρονικο διαστημα που θα εχει επισημη υποστηριξη απο την εταιρεια του. Τωρα εδειξε σημεια γραφης η samsung και ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα χασει πελατες. Αρα μη μιλας περι εξυπναδας αγορων για θεματα που ο καταναλωτης δεν γνωριζε μεχρι προτινος, μετα Χριστον προφητη.

 

Γ. Ακομα και να ξεραμε ποσα χρονια υποστηριξη θα εχει το καθε κινητο πριν την αγορα, βρες μου ενα λογο να σκασει καποιος το 300% της αξιας του sgs για να εχει 3 χρονια παραπανω επισημη υποστηριξη, οταν ξερει οτι στην πραξη το sgs εχει ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΕΡΗ υποστηριξη απο τα επισημα bloatwared λειτουργικα. Και εξηγησε μου για ποιο λογο ειναι και εξυπνοτερος καταναλωτης κιολας. Να στο πω πιο απλα. Εχεις ενα sgs στα 250ευρω με 1 χρονο επισημη υποστηριξη και αλλο ενα sgs ολοιδιο αλλα στα 700 ευρω και με 4 χρονια επισημη υποστηριξη. Δεδομενα τα xda κλπ.

-->Πες μας, ποιο θα αγορασεις εξυπνε καταναλωτα?

 

Δ. Για ποια σουπερ ντουπερ επισημη υποστηριξη της apple μας μιλας? Αυτην που εδω και μηνες δεν εχει λυσει το θεματακι της αυτονομιας στο ios5? Ενα προβλημα που θα ειχα λυσει στο "μη επισημα υποστηριζομενο sgs" μεσα σε 15 μερες max? Γιαυτο το λογο ειναι μαγκας αυτος που δινει 500 ευρω παραπανω απο το sgs?

 

E. Για τα λεφτα του μπαμπα που ειπες: Προφανως κι αυτος θα παει να σκασει ειτε 700ρικο, ειτε 249, ειτε για apple, ειτε για nokia, ειτε για android, δεν εχει συναισθηση του τι κανει. Τοσα του δινουν, τοσα σκαει. Δεν φταιει αυτος, αλλα δεν εξαιρειται και απο τον χαρακτηρισμο απαιδευτος--->μειωμενα εως ανυπαρκτα οικονομικα κριτηρια.

 

edit για τα edit που εκανες:

PS:Άντε να φτιάξεις κι ένα θέμα με νοίκια,μάθε τους πως να ξοδεύουν τα λεφτά τους,εσύ ξέρεις και κάνεις τι καλύτερες αγορές-ενοικιάσεις.

Κι ένα με αυτοκίνητα.

offtopic/μου την ειπες/we care vol.1

 

PS2:Αν ένας που σκάει τόσο χρήμα για ένα κινητό είναι απαίδευτος τότε τι είναι κάποιος που σκάει χρήμα για διαρκείας του Παναθηναικού;

LOL ε,ο καθένας έχει τα γούστα του και τα σκορπάει όπως γουστάρει,οι δικές σου ανάγκες και ο δικός σου μισθός δεν ισχύουν για όλους (έπεσες απ τα σύννεφα τώρα αλλά είναι αλήθεια)

offtopic/μου την ειπες/we care vol.2

Ασχετα που ποτε μου δεν εχω παρει διαρκειας, εκτιμω παρ'ολα αυτα την εντονη προσπαθεια σου να ΠΕΙΣ κατι...Για να εκανες edit, για να γραψεις αυτο το πραγμα, καταλαβαινουμε...

 

PS3:Δεν έχω iphone,μου φαίνονται πολλά τα λεφτά για κινητό

To καταλαβαμε απτο πρωτο σου ποστ στο τοπικ οτι μπηκες για flame μη εχοντας διαβασει καν τι εχει γραφτει. Ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος εισαι, ασχετα αν εσυ τυχαινει να το συνηθιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εγώ δεν πάω γήπεδο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου όσο αφορά την διασκέδαση. Δεν έχει μεγάλη διαφορά το να πας στο τσίρκο/θέατρο/σινεμά κτλπ κτλπ από το να πας στο γήπεδο. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάω εγώ flame ενώ μιλάς για κορόιδα και απαίδευτους έτσι τσουβαλάτα,μάλιστα.

Με το που μπηκες στο τοπικ, με ειπες fanboy της samsung ενω εχω γραψει οτι δεν το βλεπω να αγοραζω samsung ξανα.

Αν μας εδινες την εντυπωση οτι διαβαζες και κανα ποστ πριν καταφυγεις σε χαρακτηρισμους, ισως να μην δημιουργουσες αυτην την εντυπωση.

 

Για τα υπολοιπα περι τρσουβαλιασματων που λες, δες παρακατω.

 

Όλοι πρέπει να πάνε με τα δικά σου γούστα και ανάγκες,να σε ρωτήσουν δλδ που και πως θα ξοδέψουν τα λεφτά τους,μάλιστα 2.

Απο ποτε το να εχει καποιος την αποψη του σημαινει οτι επιβαλει τροπο ζωης στους αλλους? Συνεχιζεις με ευφυολογηματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εγώ δεν πάω γήπεδο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου όσο αφορά την διασκέδαση. Δεν έχει μεγάλη διαφορά το να πας στο τσίρκο/θέατρο/σινεμά κτλπ κτλπ από το να πας στο γήπεδο. :fear:

Αυτό ακριβώς θέλω να πω,κάτι εμένα που μου φαίνεται άσκοπο,ηλίθιο και σπατάλη χρημάτων για κάποιον άλλον δεν είναι.Για αυτό τον λόγο δεν μπορώ να πω κορόιδο και απαίδευτο κάποιον που έχει διαφορετικά γούστα απο εμένα και σκορπάει τα λεφτά του αλλού.

Μπορεί να τρώει 1 μήνα φασόλια για να πάει 2 μέρες Μύκονο,δεν είναι ούτε κορόιδο,ούτε απαίδευτος,έχει άλλα γούστα,τέλος.

Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο,έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολησε η βελονα στην μια φραση.

 

Τουλαχιστον εχουν potential τα παραδειγματα. 1 μηνα φασολια για να παει Μυκονο κλπ

 

Γιατι, τι εχουν τα φασολια? (να το παιξω κι εγω λιγο gnsx)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...