Προς το περιεχόμενο

[ΦΗΜΗ] Το Samsung Galaxy S III θα έχει τετραπύρηνο επεξεργαστή;


c0prse_grinder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το note τα πάει καλά από άποψη μπαταρίας αλλά βεβαία κινείται στα όρια μεταξύ κατηγοριών

 

επίσης περισσότεροι πυρήνες δε σημαίνει αυτόματα και λιγότερη αυτονομία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τα λεγόμενα του MiDi_MiLiZ. Με κάλυψε πλήρως.

 

Θα ήθελα ομως επι του θέματος να ρωτήσω κάτι. η φωτογραφία που υπάρχει στην αρχή του αρθρου είναι αληθινή? αν ναι τότε μιλάμε για τρομερή αξιοποίηση του μεγέθους του κινητού. Δεν υπάρχει καθόλου πλαίσιο.

 

Επίσης στα παιδιά που λενε οτι δεν τα χρειαζόμαστε όλα αυτά στο κινητό θέλω να τους δώσω τροφή για σκέψη και να απαντήσουν πραγματικά τι χρειάζονται απο όλα αυτά που έχουν αγοράσει και κατέχουν σήμερα. Ειτε είναι PC, είτε smartphones/κινητά, είτε αυτοκίνητο με πολλά άλογα, είτε ηχοσύστημα. Αμα χρειάζεστε τα μισά απο αυτά που αγοράσατε τότε είστε απο τα πιο συνειδητοποιημένα άτομα που υπάρχουν στον κόσμο. οι περισσότεροι απο εμάς τα αγοράζουμε για να ικανοποιήσουμε τον εγωισμό μας και μόνο και παραθέτουμε παράλληλα δικαιολογίες για να τα αποκτήσουμε. Πχ θέλω να βλέπω τα εμαιλ μου στο δρόμο και πήρα SGS3...ειναι overkill B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα το μονο ασχημο στα τουμπανα κινητα ειναι οτι η τεχνολογια του hdware δεν την ακολουθαει το software και μονο αυτο.

 

Επισης 4.5" πλεον ειναι το ιδανικο(καπου εκει γυρω τεσπα).

 

Εγω με galaxyS Και βλεπω το S2 και λεω"γμτ"και"κριμα".Αλλα ειμαι αποφασισμενος να περιμενω το S3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οσα τα εγραψα τα εγραψα αναφεροεμνος στην Samy,και εγω εδωσα 500 ευρω για σμαρτφον και θα τα ξαναδωσω. Το κομμεντ δεν ηταν "γκρινιαρικο" απλα βλεποντας τις εξελιξεις τρομαζω δεν υπαρχουν ορια αραγε στην τεχνολογια ? Μαλλον οχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα ομως επι του θέματος να ρωτήσω κάτι. η φωτογραφία που υπάρχει στην αρχή του αρθρου είναι αληθινή? αν ναι τότε μιλάμε για τρομερή αξιοποίηση του μεγέθους του κινητού. Δεν υπάρχει καθόλου πλαίσιο.

Άπλη ιδέα είναι. Κανείς δεν ξερει ακόμα πως θα είναι. Και για το iphone5 τέτοιες φωτο κυκλοφορουσαν, χωρίς πλαίσιό και βγήκε το 4s...

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ξαναειπωθεί, δεν μεγαλώνει το μέγεθος της συσκευής αλλά η οθόνη μόνο, μιας και πλεον δεν θα υπάρχουν hardware κουμπια. Μέχρι στιγμής πάντως αν δεν κάνω λάθος μόνο το padfone της asus θα έχει τετραπύρινο (tegra3).

 

Γιατί το σημερινό S είναι μικρό.

Αμα το ξεχάσεις σε τσέπη και στραβοκατσεις πάνω του φοβάσει πως θα σπάσει στα 4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με την εξέλιξη της τεχνολογίας γενικότερα αλλά το να ανακοινώνουν/φημολογούν μόνο αριθμό πυρήνων και διπλάσια RAM χωρίς κάποιο ουσιώδες καινούργιο χαρακτηριστικό που να δικαιολογεί ή να εκμεταλεύεται αυτή την επεξεργαστική ισχύ μου φαίνεται σαν φθηνό τρικ απλά για να πουλήσουν specs.

Η βιομηχανία κατέληξε πλέον να πουλάει στεγνά ΜΟΝΟ επεξεργαστές ARM...

 

 

Άντε στο PC να καταλάβω ότι με μία καινούργια high-end GPU θα παίζεις τα υπάρχοντα παιχνίδια με stereoscopic 3d, 16x antialiasing κτλ κτλ... Στο smartphone όμως τι παραπάνω θα κάνεις??

 

Κάποιος ποιο πάνω έδωσε μια λίστα με το τι μπορεί να κάνει ένα smartphone σήμερα και ρωτώ, χρειάζεται όντως 4πύρηνος επεξεργαστής και tegra 3 για να γίνουν όλα αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε στο PC να καταλάβω ότι με μία καινούργια high-end GPU θα παίζεις τα υπάρχοντα παιχνίδια με stereoscopic 3d, 16x antialiasing κτλ κτλ... Στο smartphone όμως τι παραπάνω θα κάνεις??

 

Κάποιος ποιο πάνω έδωσε μια λίστα με το τι μπορεί να κάνει ένα smartphone σήμερα και ρωτώ, χρειάζεται όντως 4πύρηνος επεξεργαστής και tegra 3 για να γίνουν όλα αυτά?

 

Ναι χρειάζεται. Όχι σε όλους αλλα στους γνώστες είναι χρήσιμη αυτή η ισχύς.

Οι συσκευές αυτές μπορούν να συνδεθούν με οθόνες μέσω docking station ή ακόμα και απευθείας.

Οπότε αύριο, (πολλοί ακόμα και απο σήμερα) μπορεί να τα χρησιμοποιούμε σαν κανονικό PC με πολύ διαφορετικό τρόπο δηλαδή απο αυτόν ενος απλού κινητού τηλ.

 

Και στους υπόλοιπους απλούς χρήστες κακό τουλάχιστον δεν κάνει η περίσσια ισχύς.

Κακό είναι να αργεί το software να εκμεταλευτεί τους επιπλέον πυρήνες ή να μην τους εκμεταλλεύεται ποτέ...

(Και στη διαφήμηση αυτό να μην το αναφέρει πουθενά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το μεγεθος του Galaxy S2 ειναι εντελως οριακο. Πιστευω αν το ειχαν στις

4 ιντσες , οπως το πρωτο Galaxy θα ηταν πιο mainstream. Τωρα αν το S3 ειναι ακομη πιο μεγαλο , απλα δεν θα εχει την ανταποκριση του κοσμου , οσο του αξιζει.

 

Για μενα , οι 4 ιντσες ειναι το οριο για μια mainstream συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...