Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ανεπίσημη έκδοση του Facebook Messenger για Windows [Update: είναι επίσημο]


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχεις ένα πολύ καλό point... (δεν πιστεύω όμως ότι η MS θα κάνει τέτοια κίνηση - ειδικά τώρα με το skype)

 

 

θα δείξει σύντομα...

Το εχει κανει ηδη!

http://www.macuser.gr/microsoft-messenger-xmpp-ichat-8330/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίο! Αλλά είχα την εντύπωση πως μπορείς να κάνεις το ίδιο και με άλλα IM clients όπως το pidgin για παράδειγμα.

 

Το Facebook Chat βασίζεται στο XMPP/Jabber, οπότε είναι πολύ εύκολο να το υποστηρίξει κάποιος client.

 

 

Ανεπίσημη έκδοση που διέρρευσε στο ιντερνετ με web-installer, πρωτη φορα βλεπω!

 

αν ηταν κανονικο αρχειο πχ. setup.exe που να εχει ολα τα αρχεια μεσα του, θα ηταν πιο λογικο.

 

αλλα να τραβαει τα αρχεια απο το server του facebook και να ειναι ανεπισημο και μαλιστα να μη το εχουν καταλαβει ακομα..... ειναι επιστημονικη φαντασια.

 

μηπως ειναι beta???

 

Σιγά την ανεπίσημη. Επισημότατη είναι. Και καλά «διέρρευσε», το ίδιο το Facebook την έβγαλε. Είναι σαν τις... διαρροές που έχουν και οι εταιρείες κινητής κατά καιρούς για επόμενα μοντέλα τους — που πάντα βγαίνουν σαν φήμες, ενώ έχουν κυκλοφορήσει απ'το ίδιο το τμήμα marketing της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κάνει και το bitlbee, για τους βιτσιόζους :)

 

Εμένα το πρόβλημά μου είναι ότι σιγά σιγά το FB γίνεται chat-area και για επαγγελματικά θέματα, και δεν θέλω καθόλου!

 

You and me both brother! :)

 

Υπάρχουν ήδη αυτά..

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Trillian στο κινητό αν χρειαστεί. Αδιάφορο. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Windows Live Messenger το κάνει αυτό εδώ και πολύυυυυυυ καιρό! Το θέμα είναι ότι το chat του FB είναι τόσο μα τόσο χάλια που σχεδόν δεν δουλέυει! μυνήματα εξαφανίζονται στο δρόμο ή πολλαπλασιάζονται, άτομα εξαφανίζονται χωρίς να έχουν φύγει από τη σελίδα ή να βάζουν ότι δεν είναι διαθέσιμοι επίτηδες και τέτοια. Ακόμα και με το WLM καμιά φορά τα μυνήματα "χάνονται στη μετάφραση". Είμαι σίγουρος ότι αυτό το chat δεν θα πιάσει καθόλου παρά μόνο στους πολύ άσχετους που δεν χρησιμοποιούν κάποιο άλλο client, αλλά ελπίζω οι προγραμματιστές του FB να ασχοληθούν λίγο περεταίρω με το chat στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update 30/12/2011:

Το Facebook ανακοίνωσε και επίσημα την κυκλοφορία της εφαρμογής για τους χρήστες Windows 7. Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ, και να την κατεβάσετε από αυτό το σύνδεσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

Υπήρξε κάποιο πρόβλημα σύνδεσης με τη σελίδα ή τις συχνές ερωτήσεις που ζητήσατε.

 

το link για το download δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το link για το download δουλεύει κανονικά.

 

Υπήρξε κάποιο πρόβλημα σύνδεσης με τη σελίδα ή τις συχνές ερωτήσεις που ζητήσατε.

 

Βάλε τη γλώσσα των οδηγιών στα Αγγλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...