Προς το περιεχόμενο

Αγορα τηλεορασης!!!!!


kjtzemis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα ειναι να αφησεις ως δευτερη επιλογη την πλασμα εφοσον προοριζεται για gaming.

Plasma για ps3 gaming? Δεν νομίζω. Η plasma θα έπρεπε να είναι η τελευταία επιλογή του αφού ενδιαφέρεται για ps3 gaming.

2 ωρες τη μερα gaming, οκ ξεχνα τις plasma καλυτερα.

Αυτο καποτε υπηρχε.

Πλεον δεν καταλαβαινω ποιος ειναι ο λογος.

Το Image Burn πλεον δεν ειναι μονιμο. Η τεχνολογια εχει αλλαξει.

Επισης εχει επιλογη Gaming Mode για μικρο Input Lag και καλα. :P Θελω να πω οτι παιζουν επισημα.

 

ΟΛΕΣ οι LED ειναι LCD. Το LED αναφερεται στον διαφορετικο τυπου οπίσθιο φωτισμο. Απλα πλασαρονται με το ονομα LED

Ετσι.

 

Αν καποιος μπορει να δωσει πολλα λεφτα, αξιζει μια καλη TFT. Ακομα καλυτερα ενας προτζεκτορας.

Σε διαφορετικη περιπτωση η Plasma ειναι η καλυτερη επιλογη. Πιστη εικονα με σωστο Gamma, αριστο μαυρο και σχετικα χαμηλη τιμη.

Λιγο προσοχη τις πρωτες ωρες να μην αφηνουμε την TV με στατικες εικονες. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα παιζει καποιος Games, απλα να μην παταει Start και πηγαινει για καφε.

Θελω να πω πως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.

Επεξ/σία από Heatspreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο καποτε υπηρχε.

Πλεον δεν καταλαβαινω ποιος ειναι ο λογος.

Το Image Burn πλεον δεν ειναι μονιμο. Η τεχνολογια εχει αλλαξει.

Επισης εχει επιλογη Gaming Mode για μικρο Input Lag και καλα. :P Θελω να πω οτι παιζουν επισημα.

 

 

Ετσι.

 

Αν καποιος μπορει να δωσει πολλα λεφτα, αξιζει μια καλη TFT. Ακομα καλυτερα ενας προτζεκτορας.

Σε διαφορετικη περιπτωση η Plasma ειναι η καλυτερη επιλογη. Πιστη εικονα με σωστο Gamma, αριστο μαυρο και σχετικα χαμηλη τιμη.

Λιγο προσοχη τις πρωτες ωρες να μην αφηνουμε την TV με στατικες εικονες. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα παιζει καποιος Games, απλα να μην παταει Start και πηγαινει για καφε.

Θελω να πω πως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.

δηλαδη εσυ φιλε μου μου προτεινεις την πλασμα και για ταινιες και για gaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεπιφυλακτα.

Για PC Monitor δεν κανουν μονο, λογω Flickering, οπου στο ασπρο φαινεται εντονα. Κουραζει δηλαδη.

Οσο ακαταλληλη ειναι μια Plasma για παιχνιδια, τοσο ακαταλληλη ειναι μια οχι πολυ καλη TFT για ταινιες, οπου το Bleeding παει συννεφο και τα χρωματα ειναι ψυχρα, αλλα εντυπωσιακα.

Για να μην τα ξαναγραφω.

http://www.insomnia.gr/topic/430521-plasma-%ce%aeled-37-%ce%ae-42/page__view__findpost__p__4465194

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Ξαναζωντανεύω το θέμα γιατί τις τελευταίες μέρες είμαι σε δίλλημα. Έχω μπει και σε άλλα φορουμ αλλα δεν έχω καταλήξει κάπου συγκεκριμένα. Λοιπόν η τηλεόραση προορίζεται κυρίως για ps3, internet (οπότε πάμε σε smart tv) και λίγο ταινίες. Συνοπτικά αυτά που έχω καταλήξει και θέλω είναι τα εξής.

-lcd led (λόγω ps3)

-40 inch και άνω (προτιμώ 40-42)

-Εώς 800Ε

-Smart tv, η οποία να έχει όσο το δυνατόν λιγότερες ασυμβατότητες (έχω διαβάσει για ορισμένες μάρκες που δεν παίζουν κάποιους τύπους ταινιών λόγω copyright κλπ)

-3D δεν με πολυενδιαφέρει (απ'ότι έχω καταλάβει είναι ανώριμη τεχνολογία ακόμα), αν έχει βέβαια καλοδεχούμενο

 

Αν ζητάω πολλά για τα λεφτά που διαθέτω πείτε μου. Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο budget αυτο μπορεις να πας στην Samsung UE40D6100 40" ειναι οι μοναδικές με browser που μπορει και αναπαραγει java, macromedia flash κτλ. Ειναι 3D και εχει σαρωση στα 200Hz. O media player παιζει σχεδον τα παντα. Εαν μπορεις να ανεβεις λιγο πας και στην 6530 στα 400Hz οπου στο Ps3 αυτο θα ειναι πολυ εντυπωσιακό.

 

Υπ όψιν πριν την αγορα οφειλεις να την δεις ζωντανα να παιζει σε καποιο κατάστημα. Ετσι θα δεις εαν ταιριαζει στα γουστα σου. Προτίμησε να παιζει υλικο υψηλης ευκρίνεια με χαμηλο φωτισμο. Εαν μπορεις ζητα και το remote ωστε να δεις σε τι ρυθμίσεις παιζει (μενου -> εικονα -> προεπιλογη Dynamic - standart - natural - movie.)

Επεξ/σία από graphist83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Η 6100 ήταν από μια από αυτές που μου είχαν τραβήξει την προσοχή λόγω χαρακτηριστικών. Θα την δω και από κοντά, αλλα πιστεύω ότι το πάνελ της θα με ικανοποιήσει αν κρίνω κι από άλλες που έσω δει παλιότερα. Και κάτι ακόμα. Οι 3D έχουν όλες επιλογή ώστε να απεικονίζουν και 2D ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 6000 με την 6100 η μονη διαφορα που εχουν ειναι οτι η 6100 ειναι Smart TV. Εχει Internet Browser δηλαδη κτλ. Οσον αφορα την αποδοση εικονας ειναι ακριβως ιδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...