Προς το περιεχόμενο

PC Game of the Year 2011


kostacurtas

PC Game of the Year 2011  

308 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. PC Game of the Year 2011

    • Trine 2
      10
    • Minecraft
      3
    • Bastion
      2
    • LIMBO
      7
    • Crysis 2
      13
    • Dragon Age 2
      2
    • Portal 2
      19
    • FIFA Soccer 12
      5
    • The Witcher 2: Assassins of Kings
      34
    • Battlefield 3
      45
    • Call of Duty: Modern Warfare 3
      15
    • Star Wars: The Old Republic
      15
    • The Elder Scrolls V: Skyrim
      80
    • Deus Ex: Human Revolution
      18
    • Saints Row: The Third
      5
    • Batman: Arkham City
      17
    • L.A. Noire: The Complete Edition
      5
    • Dead Space 2
      7
    • Serious Sam 3: BFE
      2
    • Assassin's Creed: Brotherhood
      12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

My top 10, δε μου αρέσει να ψηφίζω 1 game μια τόσο καλη χρονιά για gaming (δεν έχω παίξει ακόμα bastion, trine 2, batman AC και deus ex - ίσως κάνω αργότερα edit την λίστα). Επίσης Battlefield 3 όπως και Skyrim δεν ασχολούμαι για διάφορους λόγους (πχ. κορεσμός).

 

1) The Witcher 2: Assassins of Kings (Μακράν το αρτιότερο σύγχρονο crpg με όλη την έννοια του όρου)

2) Dead Space 2 (Αν και πολύ κατώτερο και πιο mainstream από το original)

3) Serious Sam 3 BFE (χαμός στο ίσωμα)

4) Portal 2 (το άρχισα πρόσφατα σε coop ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αλλά one time thing)

5) Bulletstorm (αξίζει μια θέση στο poll imo - το online του με pubz δύσκολα παλεύεται)

6) Terraria (2D πρέζα - παίζω online αραιά και που με έναν φίλο)

7) Warhammer 40K Space Marine (Περίμενα λίγο περισσότερα απο το single player campaign - πορωτικό combat - μέτριο p2p online)

8) Haunted Hells Reach (Best game that noone ever played)

9) Dungeon Defenders - Orcs must Die (παρόμοια αλλά το ένα έμφαση στο loot-online το άλλο στο single player)

10) Payday The Heist (Περίμενα περισσότερα πράματα και απο αυτό)

 

Honorable Mentions :

 

Limbo (Δεν είναι στο top 10 μόνο και μόνο γιατί βγήκε το 2010 και αργότερα έγινε port)

Sonic Generations (At least they tried)

Nuclear Dawn (Οι απόψεις δυϊστανται για αυτό το game, πάντως με 2 καλούς commanders σε κάθε team ανεβαίνει πολύ σαν εμπειρία)

 

 

Dissapointment/Flop Of The Year : Duke Nukem Forever (ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ - εκτός αν σας αρέσει αυτό που βγήκε και δεν έχει καμία σχέση με το DN3D)

 

Game That should Have Been Released Next Year : Might And Magic Heroes VI (Κλασικά)

 

Game That should Have Been Released Next Century : Magicka (And it still crashes)

 

Game For The 1% : La Noire (Κρατάμε την παράδοση όπως και με GTA4 @ Launch)

 

Time That Should Have Been Invested Elsewhere : Dragon Age 2 (Τι στον κόρακα Bioware είναι αυτή, Yeah right... Είδα και τις 10000000 παραλλαγές των 4 dungeon presets)

 

Game We Wanted On PC And Got Rickrolled : Dark Souls (Whyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy?)

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε τώρα να ψηφίσετε όσοι δεν μπορέσατε μέχρι τώρα, δημιούργησα ξανά την ψηφοφορία και ελπίζω τώρα να λειτουργεί σωστά για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skyrim και από εμένα, Portal 2 τα σπάει επίσης. Ειδικά στο multi έβγαλα τρελό γέλιο με φιλαράκι.

 

Το Witcher με κούρασε λίγο θα έλεγα, δεν με πώρωσε ένα πράμα σαν το Skyrim.

 

Deux Ex δεν έπαιξα ακόμη. Αυτά προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dead space 2, Απίστευτη δράση, ανεπανάληπτο gameplay ωραία γραφικά, ατμοσφαιρικός ήχος, re-playability, το παιχνίδι μπορεί να μην έκανε πάταγο και να μην διαφημίστηκε αρκετά αλλά δεν έχει όμοιό του. (Ειδικά αυτή η σκηνή δεν πιστεύω πως θα φύγει ποτέ από τη μνήμη μου.) Δεύτερο θα έβαζα skyrim και τρίτο bf3, τελευταίο στη λίστα (και αν αξίζει να βρίσκεται στη λίστα) θα έβαζα το dragon age 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dead space 2, Απίστευτη δράση, ανεπανάληπτο gameplay ωραία γραφικά, ατμοσφαιρικός ήχος, re-playability, το παιχνίδι μπορεί να μην έκανε πάταγο και να μην διαφημίστηκε αρκετά αλλά δεν έχει όμοιό του. (Ειδικά αυτή η σκηνή δεν πιστεύω πως θα φύγει ποτέ από τη μνήμη μου.) Δεύτερο θα έβαζα skyrim και τρίτο bf3, τελευταίο στη λίστα (και αν αξίζει να βρίσκεται στη λίστα) θα έβαζα το dragon age 2.

 

Off Topic αλλά μου εξηγείς λίγο το "Απίστευτη δράση, ανεπανάληπτο gameplay"; Δεν θυμάμαι ούτε καινοτομίες στο gameplay ούτε γρήγορους ρυθμούς (άλλωστε horror παιχνίδι είναι πόσο γρήγορο ρυθμό να έχει αν πηγαίνεις βήμα-βήμα μέχρι την επόμενη γωνία μήπως και υπάρχει κανένας εχθρός; ). Η σκηνή που αναφέρεις πάντως μου προκαλεί ακόμα εφιάλτες (παίζει να την προσπάθησα παραπάνω από 10 φορές μέχρι να την περάσω) :fear:

Dead Space 2 στο top 5 λοιπόν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφισα το Fifa 12 ετσι για να το ψηφισει και κανεις. ^_^ Οχι οτι δεν μαρεσει. Ειναι παρα μα παρα πολυ καλο αλλα αν υπηρχε στη λιστα το homefront θα επελεγα εκεινο ως το καλυτερο game για το 2011.... πφφφφ...δεν ειμαι για κριτης??? :-D Πραγματικα αδικημενο παιχνιδι. Παιζω multiplayer με εναν φιλο μου και πιστευουμε και οι 2 πως ειναι πραγματικα καλο. Πιο πολυ ορεξη εχω να παιζω αυτο παρα το bf3. Ισως να εχω κανα προβλημα σοβαρο... :fear: Το bf3 με κουραζει και το θεωρω οσο και πιο καλα γραφικα να εχει πως υστερει σε gameplay και οτι κουραζουν τα γραφικα του στο να παρατηρησεις που ειναι οι αντιπαλοι κλπ. Περα απο την πλακα ομως ειναι δυσκολο να αποφασισεις πιο ειναι το καλυτερο για το 2011 μιας και ειναι πολλα καλα και για το ειδος του το καθε ενα εχει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...