Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia S με HD ανάλυση, 12mp και πιστοποίηση PlayStation


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Sony, χωρίς την Ericsson πλέον στην ονομασία, παρουσίασε σήμερα στην CES, την ναυαρχίδα των Android smartphones της, το Xperia S το οποίο είχε διαρρεύσει τις τελευταίες ημέρες με την κωδική ονομασία Nozomi.

 

Το Xperia S αποτελείται από εντυπωσιακά τεχνικά χαρακτηριστικά όπως

 

  • Οθόνη 4.3' HD (720x1280) BRAVIA Reality
  • 1.5 GHz Snapdragon διπύρηνος επεξεργαστής
  • 1 GB Ram
  • 16GB / 32GB αποθηκευτικός χώρος
  • 12 megapixel κάμερα με αισθητήρα Exmor R backlit
  • NFC Chip
  • Εγγραφή βίντεο 1080p Full HD
  • HDMI θύρα

Φυσικά το Xperia S φέρνει την πιστοποίηση PlayStation κάτι που σημαίνει ότι θα είναι σε θέση να τρέξει τα παιχνίδια του PlayStation suite.

 

XperiaS_Group01_Black_White.jpg

post-39041-0-61233400-1326166232_thumb.jpg post-39041-0-94182800-1326166232_thumb.jpg post-39041-0-42223100-1326166233_thumb.jpg

 

Αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Μάρτιο με την έκδοση Android 2.3 Gingerbread και με τη Sony να έχει προχωρήσει σε μικρές αλλαγές στο γραφικό περιβάλλον. Το δεύτερο τετράμηνο του 2012 η εταιρεία υπόσχεται την αναβάθμιση σε Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

 

Link.png Site: Sony Mobile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος του ARC έχω να πω ότι απογοητεύτηκα…

Περίμενα κάτι καλύτερο…. και από εμφάνιση… απαράδεκτο…

Πισωγύρισμα στην εμφάνιση του Χ10…..

 

Και όταν θα βγει το SIII τότε θα κλαίει η Sony….

Αντί να φτιάξει ένα κόσμημα με πραγματικά εξαιρετικά χαρακτηριστικά και ας κοστίζει…. μόνο τότε ίσως το αγόραζα εγώ και όλος ο υπόλοιπος κόσμος…

 

Πιστεύω ότι το ARC με καλύπτει πλήρως ακόμα….. περιμένω να δω το SIII…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως το βλεπω μου φενεται λιγο παχυ.

 

Επισης ρε γμτ νομιζω οτι η Samoled υπερισχυουν στον ανταγωνισμο(χανουν ισως μονο απο τη retina).

 

Περιμενουμε να δουμε και τον επεξεργαστη και την δυναμη του.Παντως και για μενα το S3 παραμενει ο μεγαλος στοχος.Μεχρι τοτε και με το S καλα ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό design κατά τη γνώμη μου (και αυτό μετράει πολύ ) ... Τα χαρακτηριστικά του είναι αρκετά καλά αλλά πιστεύω πως το Galaxy S III ή S II Plus (όπως και να λέγεται) θα έρθει με καλύτερα χαρακτηριστικά και design.... Άρα η Sony πρέπει να διαθέσει το μοντέλο σε μία σαφώς καλύτερη τιμή για να είναι ανταγωνιστικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αναφέρομαι στο διάδοχο του S II με ότι όνομα και αν έχει ή θα ανακοινωθεί... Εκτός αν είναι σίγουρο πως το S II HD θα είναι αυτό και δεν θα ανακοινωθεί κάτι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όχι το S2 HD δεν είναι διάδοχος του, απλά κάτι πιο "βελτιωμένο" όπως το Galaxy S Plus με το Galaxy S...

 

btw αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώτο κινητό που έχει σκέτο το brandname της Sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο μηχανηματακι αλλα κ παλι μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας του SII αυτο δν λεει κατι πλην της οθονης.Οταν βγει το SIII οπως πολλοι περιμενουν παλι πατο θα πιασει το SONY εκτος αν εχει τιμη κοντα στα 300 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι το S2 HD δεν είναι διάδοχος του, απλά κάτι πιο "βελτιωμένο" όπως το Galaxy S Plus με το Galaxy S...

 

btw αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώτο κινητό που έχει σκέτο το brandname της Sony

 

δεύτερο για μερικές μέρες διαφορά :P

 

Xperia ION

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το κυκλοφορούν εξαρχής με Android 4...

 

Γιατί μπορεί ο σχεδιασμός της εν λόγο συσκευής να ξεκίνησε πολύ πριν γίνει διαθέσιμο το 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ! (εντάξει, γούστα είναι!) :rolleyes:

 

Όσο για τις κάρτες μνήμης, δε νομίζω ότι σοβαρά χρειάζεται κάποιος πάνω από 32 γίγα στο τηλέφωνό του (μόνο αν το χρησιμοποιείς ως mp3 player όπου όμως υπάρχουν σοβαροί περιορισμοί λόγω μπαταριών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί μπορεί ο σχεδιασμός της εν λόγο συσκευής να ξεκίνησε πολύ πριν γίνει διαθέσιμο το 4.

 

imho, bullshit...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...