Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 thread, προβληματα και αποριες


pabou13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτάω στο skroutz για τον 64GΒ και δεν καταλαβαίνω πoια η διαφορά της απλής έκδοσης (MZ-7PC064B) και αυτής που λέει για desktop (MZ-7PC064D)

 

Οκ οτι έχει και bracket η δεύτερη το βλέπω, αλλά χλωμό να έχει διαφορά 30€ για αυτό.

 

Επίσης ο MZ-7PC064B στο επίσημο της SAMSUNG λέει Συμβατή συσκευή: Notebook

 

Ποια η λογική του να μην κάνει για desktop ο πρώτος, δεν καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα με ενδιαφερει και εμενα να βαλω εναν SSD μιας και πρεπει να παρω σκληρο δισκο ετσι και αλλιως.

Εχω την απορια πως μπορω να μαθω ποια μητρικη εχει το laptop μου και αν ειναι συμβατος ή αν δεν ειναι υπερβολη ενας SSD ???

Δηλαδη απο οτι εχω διαβασει την ταχυτητα που εχουνε να την αξιοποιησω ή να παρω ενα πολυ πιο φθηνο σκληρο.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο φορουμ.Καταρχην ευχαριστω πολυ για τις υποδειξεις σας και την βοηθειά σας.Ξαναπερασα σημερα τα Windows 8 και αφου εκανα τα απαραιτητα tips για τον σκληρο, εδωσε αυτα τα νουμερα.post-55125-0-03048400-1351967898_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο φορουμ.Καταρχην ευχαριστω πολυ για τις υποδειξεις σας και την βοηθειά σας.Ξαναπερασα σημερα τα Windows 8 και αφου εκανα τα απαραιτητα tips για τον σκληρο, εδωσε αυτα τα νουμερα.post-55125-0-03048400-1351967898_thumb.png

 

Πάρα πολύ καλά τα νούμερα , καλορίζικος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κοιτάω στο skroutz για τον 64GΒ και δεν καταλαβαίνω πoια η διαφορά της απλής έκδοσης (MZ-7PC064B) και αυτής που λέει για desktop (MZ-7PC064D)

 

Οκ οτι έχει και bracket η δεύτερη το βλέπω, αλλά χλωμό να έχει διαφορά 30€ για αυτό.

 

Επίσης ο MZ-7PC064B στο επίσημο της SAMSUNG λέει Συμβατή συσκευή: Notebook

 

Ποια η λογική του να μην κάνει για desktop ο πρώτος, δεν καταλαβαίνω...

 

Κι ομως, καμια διαφορα δεν εχουν ως ssd, εχω δοκιμασει και τους 3 στο desktop μου, ειναι απολυτως ιδιοι.

 

Οι διαφορες ειναι αυτες που φαινονται με το ματι, για να μην κανω διπλο ποστ ας δωσω λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως, καμια διαφορα δεν εχουν ως ssd, εχω δοκιμασει και τους 3 στο desktop μου, ειναι απολυτως ιδιοι.

 

Οι διαφορες ειναι αυτες που φαινονται με το ματι, για να μην κανω διπλο ποστ ας δωσω λινκ

 

σε ευχαριστώ. τον έχω πάρει ήδη βασικά, απλά με έπιασε ένα άγχος μετά που το σκεφτόμουν μην ειναι υποδεέστερος κάπου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ακριβως ο ιδιος SSD, η διαφοροποιηση γινεται μονο και μονο για τα παρελκομενα που βρισκονται στην συσκευασια. Σε αυτον που προοριζεται για desktop εχει ενα bracket για να μπορεις να τον στηριξεις ενω στην εκδοση του notebook οχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγιά μου και μένα 830 128gb sata3

 

Στην πρώτη χωρίς ρυθμίσεις(μόνο achi)

Στην δεύτερη με bios update,magician και widows update.

 

41789452.jpg

 

1. Γιατί τέτοιες διαφορές;

2. Ανασυγκρότηση γενικά έχει νόημα να κάνουμε;

3. Το magician τρέχει συνέχεια να το απενεργοποιήσω ή δεν θα δουλεύουν τα tweaks;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...