Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 thread, προβληματα και αποριες


pabou13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

μια χαρα ειναι ...τρεξε και ενα ΑΤΤΟ να δεις και εκει τα νουμερα..γιατι τα νουμερα που λενε οι ssd ειναι απο αττο...

 

αυτό ισχύει μόνο για τους Sandfoced controller based SSDs, όχι για όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εχω την asus m2n-sli deluxe αλλα achi μπορω να βαλω στην raid-sata θυρα και οχι στις αλλες μπορω να κανω κατι??Τα αποτελεσματα ασπο το crystal disk νομιζω ειναι απογοητευτικά

Επεξ/σία από alldaynews
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια προσπαθω να κανω secure erase μεσω usb,με ahci μου λεει ssd not supported με ide μου λεει frozen state βγαζω σατα καλωδιο οπως λεει το ξαναβαζω αλλα παλι λεει frozen state..καμια βοηθεια?τον εβαλα και σαν δευτερο σε ενα pc για να το κανω με απο windows αλλα και παλι λεει αυτο το frozen βγαζω το σατα και παλιδ εν γινεται...τι να κανω?

Επεξ/σία από Michaels_V2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το samsung magician οταν κανει system scanning δεν βρισκει το samsung.Ειναι σε achi και περασμενει και οι drivers στα windows 7 αλλα και πριν περασω drivers στα windows παλι δεν τον εβλεπε τον ssd γιατι?????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

υπέθεσα ότι εννοούσε format+installation windows7 για πρώτη φορά στον δίσκο, οπότε για 1η φορά δεν χρειάζεται να κάνει secure erase...

 

Εκανα φορματ προσφατα και εχω εναν ssd vertex 2 που ειχα τα windows σε αυτον. Το φορματ το εκανα με τον κλασσικο τροπο (boot from cd και υστερα διεγραψα τον ssd ωστε να αδειασει, απο το προγραμμα εγκαταστασης των windows, εκει που σου δειχνει τους δισκους, να φτιαξεις αμα θες διαμερισματα και εχει και την επιλογη delete την οποια πατησα στον vertex και εβαλα τα windows μετα).

 

Τι προβλημα μπορει να υπαρξει? Μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο θεμα που το λειτουργω κανα 20ημερο.

 

Δυστυχως δεν ηξερα και τωρα διαβαζω...

 

Ρωταω σε αυτο το θεμα, διοτι θα παω να παρω τον samsung 830 αυτες τις μερες και διαβαζοντας το θεμα ειδα οτι ειναι λαθος αυτο που εκανα στο φορματ.

 

Edit:

 

Εδω ομως βλεπω να λενε αλλα....τι ισχυει τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

απλά με το secure erase τον επαναφέρεις στην αρχική του κατάσταση, από την στιγμή που δεν έχουν πέσει οι επιδόσεις του μετά από format δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...