Προς το περιεχόμενο

Huawei Ascend P1 S - Το λεπτότερο smartphone


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

485-490 είναι το RAZR και ξαναλέω μέχρι το ΑΠΡΙΛΙΟ που είναι να κυκλοφορήσει το Ascend λογικά θα έχουν κυκλοφορήσει 4core κινητά, πιστεύεις ότι το RAZR και τα υπόλοιπα 2core θα μείνουν κοντά στα 500 euro? εγώ όχι...

Καλά σαφώς και θα πέσει η τιμή τους, αλλά αν τα 4core λανσαριστούν στα ~600€ όπως όλα τα top κινητά όταν πρωτοβγαίνουν, τότε δεν πιστεύω να πάνε τα υπόλοιπα κάτα από 400€.

Μακάρι όμως να δικαιωθείς στο συγκεκριμένο μιας και καλό στις τσέπες μας θα κάνει!!!

 

Πιο πιθανό όπως το βλέπω είναι να βγουν τα 4πύρηνα παρά το μοντελάκι της Huawei :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η εμπειρία μου με το ideos X5 ήταν πολύ καλή. Τη θεωρώ μια χαρά αξιόπιστη εταιρία.

Το κινητό αν βγει σε καλή τιμούλα θα σαρώσει.

 

Super Amoled? καλή μπαταρία? ωραίο design? όλα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

με καλύτερη ανάλυση αλλά λιγότερη ενσωματωμένη μνήμη, big deal...

 

ουσιαστικά το σχολίασε το koulouri και ο alexzzz :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι μια φθηνή αντιγραφή του S2 δεν το σχολιάζει κανείς; Μάλιστα...

 

Το να μη μας απασχολεί καθόλου δεν παίζει;

 

και η apple λέει ότι όλοι έχουν αντιγράψει το design του πρώτου iphone. και;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μ'αρέσει γιατί έχει μικρότερο border αριστερά-δεξία της οθόνης..

 

Σε σχέση με ποιο; Με το Galaxy S2 AN έχει διαφορά είναι αμελητέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε παιδιά ΠΟΣΟ διαφέρουν πλέον τα κινητά μεταξύ τους;;; Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι σε ένα 80%-90% είναι πλέον ίδια; Και γιατί να είναι κακό όταν μοιάζει ένας φθηνός και τίμιος Κινέζος αλλά να είναι οκ όταν είναι ακριβός(και αναγκαστικά τίμιος) κορεάτης ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε παιδιά ΠΟΣΟ διαφέρουν πλέον τα κινητά μεταξύ τους;;; Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι σε ένα 80%-90% είναι πλέον ίδια; Και γιατί να είναι κακό όταν μοιάζει ένας φθηνός και τίμιος Κινέζος αλλά να είναι οκ όταν είναι ακριβός(και αναγκαστικά τίμιος) κορεάτης ;;;

 

Αν ρωτάς εμένα, δεν είναι καθόλου κακό να είναι ένα κινητό που βγαίνει τώρα ίδιο με ένα προηγούμενο... δεν είναι όμως κακό και να το αναφέρουμε και σε μία γενική συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που το software είναι ίδιο.... το hardware πλέον δεν διαφέρει σημαντικά.

 

Δηλαδή θα έχεις μια amoled οθόνη, μια μπαταρία τάδε mah, ένα bluetooth, μια camera kαι αυτά.

Έχετε παρατηρήσει τραγικές διαφορές στα κινητά της τελευταίας διετίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι μια φθηνή αντιγραφή του S2 δεν το σχολιάζει κανείς; Μάλιστα...

Αμα διαβαζες τη 1.5 σελίδα που ηδη γράφτηκε, θα έβλεπες ότι σχολιάστηκε κατευθυαν και όχι μονο απο εναν. Τώρα αμα είσαι τυφλός και δε βλέπεις δε σου φταιει κανένας..

Βασικα μπήκα για να ποσταρω αρνητικά διαβάζοντας "υψηλής ποιότητας κινητό της huawei ", αλλα πλάκα πλάκα διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά και βλέποντας και το βίντεο οφείλω να παραδεχτώ ότι είναι καλυτερο απο το sgs2 που εχω! Και amoled, και υψηλότερης αναλυσης,και gorila, και 1.5 giga απ τη μανα του..

Δεν το λες άσχημο με τίποτα. Το sgs2 το έβρισκες με 450€ σε κάποια eshop. Μεχρι να βγει αυτό μπορεί να το βρίσκεις και με 400€ Αρα για να μπορεί να πουληθεί το huawei, θα πρέπει να έχει 300-350. Αλλιώς ,για λιγότερο απο 50€ διάφορα απο το sgs2, θα το προτιμούσα για πολλούς λογους.

Το κινητό φαίνεται άψογο, αλλα οι τιμές των ισχυρών επωνυμων έχουν πέσει πολυ, και τα πράγματά έχουν δυσκολέψει για τα κινεζικά..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με ποιο; Με το Galaxy S2 AN έχει διαφορά είναι αμελητέα

 

δίκιο έχεις,ξεφεύγει πολύ απτο budget μου όμως!παρατηρώ πως τα πιο πολλά 250-350ε κινητά δεν έχουν να δείξουν κάτι ενδιαφέρον σε design,γιαυτό θα το προτιμήσω αν είναι σε τέτοιες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλεον ειναι υπεραρκετο το hardware για να καλυψει τις αναγκες μας στα smartphone, εφοσον εχουν πιασει ταβανι στις επιδοσεις που χρειαζομαστε βαση τις εφαρμογες που τρεχουμε. το μονο που μπορει να πουλησει κατα τη γνωμη μου πλεον ειναι το design και η ποιοτητα της οθονης. Ποιος ο λογος να αλαξεις ενα SG2 ή ενα iPhone 4 που πλεον παλιωσαν αλλα δεν υπαρχει κατι extra στα καινουρια. Καταληγουμε παλι στο να αλαζουμε απο 3210 σε 3310 για το φιδακι 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι μια φθηνή αντιγραφή του S2 δεν το σχολιάζει κανείς; Μάλιστα...

 

 

 

Αυτό θα αξίζει να σχολιαστεί αν κάνει κάποια μήνυση η Samsung στην Huawei διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να σχολιαστεί κατ'εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να το πάρει κάποιος και να μην σκορπά πολλά λεφτά μιας και σε 3 μήνες το πολύ όλα τα χαρακτηριστικά του θα τα έχουν όλα τα νέα κινητά και τα ερχόμενα θα έχουν πολλά περισσότερα οπότε είναι συμφέρουσα αγορά ( προσωπικά μιλάω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...