Προς το περιεχόμενο

Μοντελισμος κανεις?


*Kezar*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε εγώ ασχολούμε αλλά έχω μια εβδομάδα που συναρμολογώ μια Ferrari που είχε δώσει παλιότερα η DeAgostini.

την θερμικη λες?

κομματι κομματι στα περιοδικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είχα κάνει έναν γαμάτο Τιτανικό, μία Κονκόρντ, ένα άλλο πολεμικό (Β-52 ή κάτι τέτοιο). Όλα Revell

v05206.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα με ενα thunder tiger ssk που το ταραξα στη βελτιωση και τωρα ειμαι με ενα thunder tiger mta 4 που συνεχιζω βελτιωνοτας το και αυτο.... ;) Επισης εχω και ενα αεροπλανακι cessna της arttech....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξύλινα καράβια ασχολούμαι πλέον (17-18 αι). Μπορεί να παλέβεις το ίδιο μοντέλο 3+ χρόνια αλλά είναι ευχαριστήση :mrgreen:

Θέλει όμως μεράκι και υπομονή. Χαρακτηριστικά κάθησα και έμαθα να κάνω τα ξυλόγλυπτα για τα gallery των πλοίων με ηλεκτρικά εργαλεία, μιας και ήθελα κάτι καλύτερο από αυτό που δίδεται, ή αντιπροσώπευση του πραγματικού από πίνακες και σχέδια της εποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξύλινα καράβια ασχολούμαι πλέον (17-18 αι). Μπορεί να παλέβεις το ίδιο μοντέλο 3+ χρόνια αλλά είναι ευχαριστήση :mrgreen:

Θέλει όμως μεράκι και υπομονή. Χαρακτηριστικά κάθησα και έμαθα να κάνω τα ξυλόγλυπτα για τα gallery των πλοίων με ηλεκτρικά εργαλεία, μιας και ήθελα κάτι καλύτερο από αυτό που δίδεται, ή αντιπροσώπευση του πραγματικού από πίνακες και σχέδια της εποχής.

 

Ζηλευω B)

 

Ανεβασε αν θες καμμια φωτο.Μια λιστα με τα εργαλεια που χρειαζονται , συμβουλες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχολουμαι εδω και 6 χρονια με τον τηλεκατευθυνομενο μοντελισμο..

προσφατα πριν 1 χρονο δημιουργησαμε και ενα δικο μας ιστιοχωρο το Link

τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει την προπονηση για αγωνες 1/8 buggy..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας φιλοι μου..

ασχολειται κανεις με τον μοντελισμο?

Φίλε μου δεν ξέρω εάν εννοείς στατικό ή κινητικό μοντελισμό. Επειδή τυχαίνει να είμαι μοντελιστής ( πετάω αεροπλάνα ηλεκτρικά ) και είμαι αρκετά τρελαμένος με το χόμπι γιατί μόνο με αυτό ηρεμώ και το συστήνω ανεπιφύλακτα και σε όσους δεν έχουν έρθει σε επαφή να το τολμήσουν . Ξεκίνησα από μια Εταιρία που εκεί τα παιδιά με βοήθησαν αρκετά, στην αρχή κυρίως για να πάρω κάποιες βάσεις πάνω στο χόμπι.Στο παρακάτω σύνδεσμο Link θα βρεις την σελίδα της Εταιρίας και εάν θέλεις να κουβεντιάσεις μαζί τους θα τους βρεις στο Facebook στον παρακάτω σύνδεσμο facebook Link. Κάνε μια πρώτη επαφή με τα παιδιά δες τι παίζει και αν είσαι τυχερός και κολλήσεις το μικρόβιο του μοντελιστή τότε καινούργιες φιλίες θα σου προκύψουν στα μοντελοδρόμια . Αν πάλι ασχολείσαι με στατικό μοντελισμό ένας από τους πιο καλούς είναι το Plasticomontelismo κάτω στην Ιπποκράτους ο Δημήτρης εκεί είναι όλα τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...