Προς το περιεχόμενο

Μοντελισμος κανεις?


*Kezar*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Σωστα

 

Σορρυ κιόλας , ε  , αλλά είμαι fan του Star Wars .

 

Ωραίο πάντως  :

Εγώ είμαι φαν και του Star Wars αλλά και του Star Trek. Απλά στα Star Wars προτιμώ LEGO ενώ στο Star Trek προτιμώ μοντέλο κλίμακας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ είμαι φαν και του Star Wars αλλά και του Star Trek. Απλά στα Star Wars προτιμώ LEGO ενώ στο Star Trek προτιμώ μοντέλο κλίμακας.

και εγώ βλέπω star trek δεν εχω θεμα (για πλακα το εκανα)

start kit δεν υπάρχουν απο εκει και περα θέλει πολύ ψάξιμο και χρήμα , εγώ εχω ξεκινήσει ενα star destroyer ξύλινο αλλά επειδή το ξύλο είναι ακριβό το έχω παγώσει ολο το θέμα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ βλέπω star trek δεν εχω θεμα (για πλακα το εκανα)

start kit δεν υπάρχουν απο εκει και περα θέλει πολύ ψάξιμο και χρήμα , εγώ εχω ξεκινήσει ενα star destroyer ξύλινο αλλά επειδή το ξύλο είναι ακριβό το έχω παγώσει ολο το θέμα ... 

Ωραίος! Εγώ με ξύλο έφτιαχνα παλιά πλοία με τον παππού μου και αυτό που είχαμε πετύχει καλύτερα (μιλάμε ΟΛΟΙΔΙΟ και ακριβώς στην κλίμακα) ήταν το HMS Victory. Θα ψάξω να το βρω για να σας ανεβάσω φώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Χριστος Ανεστη παιδια χρονια πολλα σε ολους!!! και εγω ασχολουμαι με μοντελισμο αλλα με ξυλινο ομως τα κατασκευαζω απο μονος μου απο το μηδεν απο φορμουλα 1 μεχρι αεροπλανα φορτηγα λεωφορεια ολα τα ειδη ριξτε μια ματια εδω http://mcllh8.wix.com/woodenmodelsκαι στο facebook  https://www.facebook.com/groups/446361058754892/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός, ποτέ μην βάζεις μουσική σε website. 

 

θα συμβούλευα αντί να βάφεις τις διαφημήσεις / σύμβολα κτλ (όπως αυτά στην formula), να βρείς αυτοκόλητα ή να τα κατεβάζεις / τυπώνεις από το internet. Τα μοντέλα θα φαίνονται πολύ καλύτερα. Εναλακτικά μπορείς να τυπώσεις τα σχέδια και να τα βάψεις απο πάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ήμουν μικρός είχα φτιάξει ένα MiG-29B Fulcrum-A με τα διακριτικά της Ανατολικής Γερμανίας.. στατικό μοντέλο.

Εψαχνα 2 βδομάδες φωτογραφίες απο περιοδικά και έβαφα με το μεγεθυντικο φακό για να το κάνω πανομοιοτυπο..

Ήταν ένα στολίδι.. δυστυχώς ομως σε μια μετακομοιση το έριξε η μανα μου κάτω και το έσπασε..

δέν έφαγα για 2 μέρες απο τη στεναχώρια μου και ορκίστηκα να μην ξαναφτιάξω αλλο μοντέλο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός, ποτέ μην βάζεις μουσική σε website. 

 

θα συμβούλευα αντί να βάφεις τις διαφημήσεις / σύμβολα κτλ (όπως αυτά στην formula), να βρείς αυτοκόλητα ή να τα κατεβάζεις / τυπώνεις από το internet. Τα μοντέλα θα φαίνονται πολύ καλύτερα. Εναλακτικά μπορείς να τυπώσεις τα σχέδια και να τα βάψεις απο πάνω

 

Bασικα φιλε μου το κοιταξα και για αυτοκλοτητα αλλα δυσκολα τοσο μικρα επειδη ρωτησα δεν εχουν μηχανιμα για τοσο μικρα που θελω εγω και να ειναι και κομμενα κιολας για να κολλήσουν αλλα δεν μπορει κανεις να τα κανει συν τς αλλης τα εχω για πωληση αλλα ειναι ενα κοστος που μετακυλύετε στον πελατη και τα 10 ευρω σε μια τιμη ταδε κανουν διαφορα γιαυτο δεν τα κανω φιλε μου!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
  • 2 χρόνια αργότερα...

καλησπέρα παιδιά!

 

Θέλω να ασχοληθώ με τον στατικό μοντελισμό τοπίων(βουνά, σιγανά ποταμάκια κλπ).

 

Πρόσφατα με έναν φίλο μου ξεκινήσαμε κόβοντας μια επιφάνια από ξύλο MDF και στην συνέχεια, μιας και δεν είχαμε πολυστερίνη, βάλαμε τσαλακωμένο χαρτί για να φτιάξουμε τον όγκο κάποιων βουνών και στην συνέχεια με την χρήση στόκου φτιάξαμε το έδαφος και το αφήσαμε να στεγνώσει.

Πήγα σήμερα να πάρω λίγο χόρτο από το κέντρο της αθήνας και πρέπει να προμηθευτώ τώρα πινέλα και χρώματα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο e shop ή μαγαζί που να μπορώ να βρήσκω όλα τα υλικά(από πυλό μέχρι εργαλία και χόρτο) χωρίς να χρειάζεται να μεταπηδάω από το ένα κατάστημα στο άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...