Προς το περιεχόμενο

Το Filesonic απενεργοποιεί το διαμοιρασμό αρχείων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 368
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όποιος έχει υπόψιν του κανένα καλό torrent με σειρές και ταινίες σε HD ας στείλει ένα pm για μια καλημέρα.

 

 

 

και την ποιότητα της εικόνας που την πας? τις διαφημίσεις κάθε 10 λεπτά? το πρόγραμμα τους που σε αναγκάζει να βλέπεις την αγαπημένη σου σειρά στις 12 τα μεσάνυχτα ενώ την επόμενη έχεις δουλειά στις 7 το πρωί?

Από ότι ξέρω το netflix έχει δυνατότητα εγγραφής προγράμματος ώστε να την δεις αργότερα και το hulu είναι σε φάση YouTube. Αν και νομίζω ότι και το netflix είναι έτσι. Δεν είναι συνδρομητικό κανάλι όπως πχ

HBO, αλλα υπηρεσία μέσω ίντερνετ για σειρές και ταινίες

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν θέλω να στείλω σε κάποιον μια ταινία και την κλειδώσω σε 5 rar με password και τα ονομάσω photos2012_1.rar θα γίνει κάτι;

 

Όπου password, η ιστορία της ζωής μου. ή σε κανένα truecrypt να τελειώνουμε.

Υπάρχουν λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε παιδιά αμα αυτοί κλείνουν απο μόνοι τους τότε δεν έχουν λόγο να βγάλουν το SOPA. Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό το πράγμα? Καθαρά και μόνο απο φόβο να κλείνουν πριν καν βγει κάποιος σχετικός νόμος??? Τι απίστευτη δικτυακί χούντα είναι αυτή??? Τι άλλο θα δούμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν θέλω να στείλω σε κάποιον μια ταινία και την κλειδώσω σε 5 rar με password και τα ονομάσω photos2012_1.rar θα γίνει κάτι;

 

Όπου password, η ιστορία της ζωής μου. ή σε κανένα truecrypt να τελειώνουμε.

Υπάρχουν λύσεις.

Έτσι μπράβο,λύσεις υπάρχουνε...

 

 

Μα ρε παιδιά αμα αυτοί κλείνουν απο μόνοι τους τότε δεν έχουν λόγο να βγάλουν το SOPA. Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό το πράγμα? Καθαρά και μόνο απο φόβο να κλείνουν πριν καν βγει κάποιος σχετικός νόμος??? Τι απίστευτη δικτυακί χούντα είναι αυτή??? Τι άλλο θα δούμε???

Ρε φίλε λογικό δεν είναι; Έχουν χεστεί πάνω τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη παιδιά, δεν είμαι τόσο κακός, αλλά δε μπόρεσα να μη γελάσω με την ατυχία των παιδιών που έγραψαν τα 3 τελευταία post :mrgreen:

Από 'δω και πέρα μηνιαία συνδρομή στο RS - μέχρι να το κλείσουν κι αυτό...

 

Εγω να δεις ποσο γελάω με κάτι μηνυματα του τύπου:

Τι να το κάνω το pc το ακριβό

Τι να την κάνω την γραμμή την 24αρα

 

Τι λέτε ρε μάγκες πήρατε ακριβό pc και βάλατε και 24αρα για να κατεβαζετε παρανομο υλικο ; Για τα πανηγύρια είστε τότε.

Να τα κλείσουν όλα να μην αφήσουν τίποτα.

ξύδι έτσι απλά.

 

Άντε γεια τωρα πάω να κατεβάσω ενα PS3 game απο fileserve όσο είναι καιρός ακόμη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν θέλω να στείλω σε κάποιον μια ταινία και την κλειδώσω σε 5 rar με password και τα ονομάσω photos2012_1.rar θα γίνει κάτι;

 

Όπου password, η ιστορία της ζωής μου. ή σε κανένα truecrypt να τελειώνουμε.

Υπάρχουν λύσεις.

Δε χρειάζεται ούτε μετονομασίες ούτε τίποτα, απλά θα αρχίσουμε σιγά σιγά να ξαναχρησιμοποιούμε προγράμματα οπως το Cryptload και το Java Downloader τα οποία η αλήθεια είναι οτι προσθέτουν στο downloading λιγο παίδεμα παραπάνω...

Πάντως γιατί σας έπιασε πανικός? Δεν είναι μόνο η Megaupload, η Filesonic, η Fileserve, η Rapidshare και η Netload που κάνουν αυτή τη δουλειά, υπάρχουν τόσα sites( 50+ σε top επιπεδο) και άλλα τόσα φυτρώνουν σε Ασία, Αφρική κλπ έχει ακόμη ψωμί το direct downloading...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι μου λεει οτι το SOPA θα περασει τελικα...

τελικά ποιος ο λόγος του internet?

άμα είναι έτσι βλέπω και τηλεοραση καλύτερα

που μέχρι στιγμής είναι και τσάμπα

 

Γιατί η μόνη προσφορά του Internet είναι να κατευάζεις αρχεία από το Megaupload και το Filesonic;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί η μόνη προσφορά του Internet είναι να κατευάζεις αρχεία από το Megaupload και το Filesonic;

Όχι, αλλα προφανώς αυτος είναι ο λόγος που οι περισσότεροι θέλουν μεγάλες ταχύτητες..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παρακολουθείς την αγορα και πετας λεφτα. Εδω και κατι μηνες στο RS κατεβάζεις στο full χωρίς όριο. Η μονη διαφορα με το premium ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις παραλληλα downloads αλλα αυτο αναιρείται επειδή έτσι κι αλλιώς κατεβάζεις στο μεγιστο της γραμμης σου

 

 

Δυστυχώς όμως όλα τα "καλά" sites που μας προσφέρουν links, τα σπάνε σε πολλά parts. Επίσης δε ξέρω κατά πόσο γίνεται να πετάω όλα τα links στον jdownloader και να τα κατεβάζει έστω ένα ένα (λόγω captcha)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορεί να αποτελέσει αντίλογο είναι οι δημιουργία ομάδων από άτομα με κοινά ενδιαφέροντα και η δημιουργία ΚΛΕΙΣΤΩΝ trackers με σχετικό περιεχόμενο... Και να τα κλείσουν όλα τι έγινε; Κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Τα filesonic, megaupload, rapidshare κτλ είχαν στους servers τους πειρατικό περιεχόμενο, τελεία και παύλα. Και μην ακούσω πάλι περί ελευθερίας του λόγου... Εδώ σε πλήρωναν αν τα links που ανέβαζες κατεβάζονταν από πολλά άτομα, δηλαδή αν τους "ανάγκαζες" (σαν εταιρεία) να μισθώσουν μεγαλύτερο bandwidth!!! Στο φινάλε, αν δεν έχουμε όλη την σαβούρα ανα πάση στιγμή διαθέσιμη για κατέβασμα, ίσως κάποια στιγμή γίνουμε περισσότερο επιλεκτικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...