Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με PS3 - Yellow Light of Death [YLOD]


Paraouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος που να φτιαχνει το ylod του ps3 στο ηρακλειο κρητης γιατι κοστιζει λιγο να το στελνω αθηνα καθε φορα (το εχω φτιαξει 2 φορες μεχρι τωρα). Εχω παρει καινουριο αλλα το θελω για το cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτιάξει πάνω από 80 ps3, μόνο 5 από αυτά χάλασαν μετά από 1-2 μήνες, όλα τα υπόλοιπα παίζουν ακόμα και είναι 2+ χρόνια ;)

 

Αλήθεια? Εγώ νόμιζα πως άπαξ και πάθει ylod θα χρειάζεται επισκευή κάθε 2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ Ευχαριστω.

Και κατι αλλο, ειναι σιγουρο οτι το Ylod θα φτιαξει? Δηλαδη λεω υπαρχει περιπτοση να τα κανεις ολα σωστα και να υπαρχει ακομα το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ξερει κανεις για ποιον λογο ζεστενουμε την κονσολα πριν βαλουμε την παστα??

αυτο το ειχα και εγω απορια!!!

ειχα δει ενα βιντεο στο Youtube οπου ειχε το ps3 YLOD και το ζεστενε καλα και μετα εβαζε την καινουρια παστα και μετα εφτιαχνε κανονικα!ειχα δει ομως και αλλο ενα βιντεο οπου απλα ανοιγε την κονσολα καθαριζε τις παλιες παστες περναγε τις καινουριες το ξανακλεινε και επαιζε μια χαρα!πως γινετε αυτο? :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το ειχα και εγω απορια!!!

ειχα δει ενα βιντεο στο Youtube οπου ειχε το ps3 YLOD και το ζεστενε καλα και μετα εβαζε την καινουρια παστα και μετα εφτιαχνε κανονικα!ειχα δει ομως και αλλο ενα βιντεο οπου απλα ανοιγε την κονσολα καθαριζε τις παλιες παστες περναγε τις καινουριες το ξανακλεινε και επαιζε μια χαρα!πως γινετε αυτο? :eek:

 

το 2ο δεν ειχε ylod :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...