Προς το περιεχόμενο

Tablet 1.5ghz, ICS, CAPACITIVE - €89 @merimobiles


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ems= elta courrier και ναι εχει tracking number

αλλιως αν επιλεξω free shipping εχει tracking number η οχι? δεν ειναι περισσοτερες πιθανοτητες να το τσιμπησουν στο τελωνειο αν ερθει με EMS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο το ramos δε λες? http://www.merimobiles.com/Ramos_W6HD_ICS_4_0_7inch_High_Resolution_Dual_p/meri0738.htm

το ειδα και εγω.

 

οσο για το ems. εγω διαλεγω το απλο registered σου δινουν δωρεαν(η με $5 εξτρα) oι κινεζοι για τετοια ειδη .

μια φορα πηρα κινητο και αλλη 1 ενα media player σε αυτα τα λεφτα, και κανενα θεμα

τελωνειο κλπ.

 

Πόσο καιρό έκανε να έρθει θυμάσαι? Απο τότε απο έφυγε απο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tracking number δινουν με ολους τους τροπους αποστολης ξερετε? αν το παρω με ems με ετλα θα ερθει η με courier?

 

tracking δινουν με ολους σε τετοια ποσα. επειδη περιμενω κατι τωρα, χτες ειχε πεσει το track συστημα! τετοιος χαμος γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το τελώνιο απο merimobiles προσωπικά την εχω πατησει.

 

Εκανα την αγορα(tablet αξιας 50-55 ευρω)και εβαλα free shipping γνωριζοντας οτι σχεδων ολα τα δεματα που στελνονται με courier περνάνε τελωνιο.

 

Το προβλημα παρουσιαστηκε οταν αργησε να κανει την αποστολή(πανω απο βδομαδα),και προφανώς για να με εξυπηρετήσει, το εστειλε ΧΩΡΙΣ να με ενημερωσει με UPS Express.

 

Ηρθε απο Κινα σε 3 μερες αλλα εκατσε στο τελωνιο και μου ζητάγανε 70 ευρω!!!!

Φυσικα δεν δέχτηκα και δεν το παρελαβα ποτε και απο τοτε αγνοείτε(το στειλανε πισω στον αποστολεα ο οποιος με ενημερωσε οτι για να το παραλαβει του ζηταγανε και αυτουνού το ιδιο ποσό).

 

Παντως σαν μαγαζι πηγε να κανει καλο στελνοντας το εξπρες χωρις εξτρα χρεωση αλλα δεν μας εκατσε....

 

Απο κινα εχω πανω απο 200 παραγγελειες (μικρα φακελακια εως κανονικα δεματα)και ηταν η πρωτη φορα που στράβωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως θα το παραγγείλω τελικά. Το thread που άνοιξες φίλε μου είναι σημάδι. :P

Ας τα διάλα, το ψαξα απο δώ - απο κεί, κάηκα λέμε! Θα το πάρω πρίν αλλάξω γνώμη πάλι, 100€ είναι αυτά δε βαριέσαι. Διαφορετικά σε άλλο 7άρι θα πήγαινα ευχαρίστως στο archos 70b αλλά κοστίζει τα διπλάσια+. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως θα το παραγγείλω τελικά. Το thread που άνοιξες φίλε μου είναι σημάδι. :P

Ας τα διάλα, το ψαξα απο δώ - απο κεί, κάηκα λέμε! Θα το πάρω πρίν αλλάξω γνώμη πάλι, 100€ είναι αυτά δε βαριέσαι. Διαφορετικά σε άλλο 7άρι θα πήγαινα ευχαρίστως στο archos 70b αλλά κοστίζει τα διπλάσια+. :P

προχώρα το μη φοβάσαι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το τελώνιο απο merimobiles προσωπικά την εχω πατησει.

 

Εκανα την αγορα(tablet αξιας 50-55 ευρω)και εβαλα free shipping γνωριζοντας οτι σχεδων ολα τα δεματα που στελνονται με courier περνάνε τελωνιο.

 

Το προβλημα παρουσιαστηκε οταν αργησε να κανει την αποστολή(πανω απο βδομαδα),και προφανώς για να με εξυπηρετήσει, το εστειλε ΧΩΡΙΣ να με ενημερωσει με UPS Express.

 

Ηρθε απο Κινα σε 3 μερες αλλα εκατσε στο τελωνιο και μου ζητάγανε 70 ευρω!!!!

 

70 τελωνειο στα $50 με ποια λογικη? αντε 23% το φπα να μπει δασμος & κανα 5 τα εξοδα.

 

βαλτε ενα note στο paypal ΝΑ ΜΗΝ σταλει με UPS ¨"pls in no case use UPS" κλπ ;)

btw το UPS τα περναει OΛΑ αυτοματα τελωνειο και πληρωνει αυτο μετα τον φορο direct.

 

οσο για gift, δε το ζηταω ποτε γιατι κανει μπαμ (μου στειλε gift o κολλητος μου ο merimobile?) :P

ζηταω π.χ αξια $40, αλλα oπως ειπα δε χρειαστηκε μεχρι τωρα.

 

και αν δε τους ζαλισεις με mail "αργεις", disputes κλπ δε νομιζω να πληρωσουν το UPS

oι φραγκοφονιαδες κινεζοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες μέρες έκανε να έρθει ipal?

Για θήκη έχετε να προτείνετε τίποτα καλό + φθηνό για το συγκεκριμένο tab διότι αυτό που προτείνουν στην σελίδα οι ίδιοι κάνει μεν αλλά όχι τέλεια δε (το λένε και οι ίδιοι ότι δεν έχει perfect fit στο teclast).

Έστω και απο αλλού (ebay ας πούμε). :)

Θα το παραγγείλω απόψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το εχω παρει(yet)! μαλλον θα το παρει αυριο φιλος που ψαχνει tab.

 

ρωταγε ο jmallen στους φορητους για tablet και ετσι μπηκα και το ειδα.

τελευταιο μου δεμα αρχες του μηνα ενα media player, τα κλασσικα ~10μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως με εχει ψησει πολυ αυτο

 

http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_Aurora_IPS_HD_screen_ICS_4_0_8GB_1GB_p/meri0729.htm

 

Και σκεφτομαι να το τσιμπησω (ηδη εχει root και android market full)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς σίγουρα πως μπορεί να μου έρθει γρήγορα (6-7 μέρες) χωρίς τελωνείο; Οποιοδήποτε κόστος αποστολής.

 

Επίσης έρχεται από Κίνα ή Αμερική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως με εχει ψησει πολυ αυτο

 

http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_Aurora_IPS_HD_screen_ICS_4_0_8GB_1GB_p/meri0729.htm

 

Και σκεφτομαι να το τσιμπησω (ηδη εχει root και android market full)

 

και μενα αυτο με ψηνει

 

τα εψαχνα χτες το βραδυ αι σημερα επεσα σε αυτο το νημα

 

ο λογος που σκεφτομαι και γω για το συγκεκριμενο ειναι οτι εχει IPS panel οποτε καλυθτερρη θεαση και απο αποψη ποιοτητας αλλα και γωνιων.

 

και φυσικα φοραει ice cream

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παραγγείλω από άμαζον πληρώνω τιποτα έξτρα , πέρα από την τιμή που βλέπω? Τι παράδοση να περιμένω;

 

http://www.amazon.co.uk/TABTRONICS-Capacitive-Gingerbread-Responsive-Compatible/dp/B006T3AQFQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1327589139&sr=8-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...