Προς το περιεχόμενο

Σε εξέλιξη η πτώση των τιμών των σκληρών δίσκων


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...οφτόπικ βέβαια, αλλά υπάρχουν ΔΥΟ κατηγοριές όσων θέλουν εθνικό νόμισμα : Μία είναι των όσων θα κερδοσκοπήσουν με την ευκαιρία κάτι τέτοιου, αν την επιστροφή την κάνουν τα γνωστά λαμόγια πολιτικοοικονομικής εξουσίας και η άλλη των όσων στοχεύουν σε ανατροπή του παρόντος εξουσιαστικού σκηνικού και με απαρχή την έκδοση εθνικού νομίσματος, να ξεκινήσει η χώρα άλλη πορεία με τελείως άλλες οικονομικές (και όχι μόνο) πολιτικές, μακρυά απ' τους ευρωτύραννους.

 

Για ψαχ' το λοιπόν καλύτερα, διότι "κουφιοκέφαλοι" κατηγορία δεν υπάρχει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Hard Drive Prices to Remain Inflated Throughout 2012

 

http://www.tomshardware.com/news/hdd-hard-drive-thailand-flood-prices-shortage,14681.html

 

oh, τι έκπληξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχιζω να πιστευω οτι ειναι μπινια για να ανεβουν οι πωλήσεις των ssd.

Γιατί να δωσω 99 ευρώ για εναν HDD ας χτυπήσω εναν SSD,θα βολευτώ με των παλιό και οταν με το καλό πέσουν θα ξαναπάρω HDD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hard Drive Prices to Remain Inflated Throughout 2012

 

http://www.tomshardw...tage,14681.html

 

oh, τι έκπληξη!

 

 Άντε ρε, αφού εσύ έλεγες "σε δυο μήνες" (...πριν τέσσερις). 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(μπες msn)... :P

...έχω να μπω εμεσέν από τότε που εσύ έμπαινες φαντάρος και λέω να το διατηρήσω μέχρι να σε πάρουν γι' άσκηση εφέδρων... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και τρελός φαν των seagate σκληρών θα το κάνω το μποικοτάζ μου όταν θα πέσουν οι τιμές. γιατι η όλη κατάσταση δημιουργήθηκε απο την seagate όπως και είπατε στα προηγούμενα πόστ. το εργοστάσιο της seagate δεν έπαθε ποτέ τίποτα, οι άλλες εταιρίες είχαν πρόβλημα.

 

αν και κάποια κομάτια ήταν δυσκολο να βρεθούν και για την seagate, λέγεται οτι ο CEO της seagate θεωρεί οτι οι τιμές των δίσκων είχαν πέσει παραπάνω απο όσο "άξιζαν"... και για αυτό θα κρατήσει τουλάχιστον μέχρι το τέλος του 2012 τις τιμές στα ύψη. προσωπικά ελπίζω και εύχομαι μετά να μην αγοράζει κανείς.

πάλι καλά λόγω της καταναλωτικής μου μανίας είμαι εντάξει απο σκληρούς, αλλα αν δεν ήμουν τώρα θα είχα πρόβλημα, για να ειναι ο τάδε κύριος στα βουνά και να κάνει ξε-σκι. απο 5 χρόνια εγγύηση μας το πήγε 3 και μετά 2 κτλπ κτλπ... αν θέλουν οι δίσκοι του να πωλούνται ακριβά να κοιτάξει να τους εξελίξει όπως έκανε πριν κάτι χρόνια και όχι να δημιουργεί καταστάσεις. Χ στην Seagate.

 

όσο για αυτο που ειπώθηκε για τους SSD ίσως αν ψάχναμε τους μετόχους στις εταιρίες των SSD να βλέπαμε κόσμο απο την Seagate και WD δεν αποκλείεται.. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...