Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση,

Όσοι έχουν και τις δύο κονσόλες Ps4 και Xbox ONE, και επειδή ένα παιχνίδι είναι η εμπειρία και το gameplay και όχι η ανάλυση (το φύλο στο δέντρο είναι πιο γυαλιστερό στο Ps4, το χέρι της Lara στο Ps4 φαίνεται ποιο καλά η απόχρωση των νυχιών και άλλες .... αστειότητες) και χωρίς να με πείτε τρελό αλλά,

έχω Ps4 και παίζω το Battlefield 4, εντάξει, απο γραφικά καλά πάμε ΑΛΛΑ στο gameplay και στην απόκριση του χειριστηρίου βρίσω ποιο καλή εμπειρία το Battlefield ...3 στο xbox360 (μη βαράτε ! ΙΜΗΟ !, ναι το έχω και στο Ps3 απο PLUS αλλά και πάλι προτιμώ του 360). Ποιό ...consistent.

Τι να κάνω τις μεταξωτές κορδέλες αν δεν έχω χειρισμό.

Στο PS4 νομίζω ότι είμαι πάνω σε ...πατίνια στο Battlefield. Σαν να συμμετέχω σε ένα prerendered interactive σκηνικό.

(Αφού με COD και Bf4 στο Ps4 μετά απο λίγο ανοίγω πάλι το xbox360 για ΒΟ2 και Bf3 :-D για να πάρω τα "ίσια" :-D , και ναι ΔΕΝ μου λείπουν τα super duper γραφικά του PS4).

Αν κάποιος έχει χειριστεί και τις δύο κονσόλες αν θέλει ας μου πει ότι την άποψη του.

Από την άλλη μόνο και μόνο για το Titanfall και εγώ όπως ο Zapee δεν άντεξα και παρήγγειλα xbox one γιατι βαρέθηκα πότε θα κυκλοφορήσει Ελλάδα.

Επεξ/σία από gascp
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση,

Όσοι έχουν και τις δύο κονσόλες Ps4 και Xbox ONE, και επειδή ένα παιχνίδι είναι η εμπειρία και το gameplay και όχι η ανάλυση (το φύλο στο δέντρο είναι πιο γυαλιστερό στο Ps4, το χέρι της Lara στο Ps4 φαίνεται ποιο καλά η απόχρωση των νυχιών και άλλες .... αστειότητες) και χωρίς να με πείτε τρελό αλλά,

έχω Ps4 και παίζω το Battlefield 4, εντάξει, απο γραφικά καλά πάμε ΑΛΛΑ στο gameplay και στην απόκριση του χειριστηρίου βρίσω ποιο καλή εμπειρία το Battlefield ...3 στο xbox360 (μη βαράτε ! ΙΜΗΟ !, ναι το έχω και στο Ps3 απο PLUS αλλά και πάλι προτιμώ του 360). Ποιό ...consistent.

Τι να κάνω τις μεταξωτές κορδέλες αν δεν έχω χειρισμό.

Στο PS4 νομίζω ότι είμαι πάνω σε ...πατίνια στο Battlefield. Σαν να συμμετέχω σε ένα prerendered interactive σκηνικό.

(Αφού με COD και Bf4 στο Ps4 μετά απο λίγο ανοίγω πάλι το xbox360 για ΒΟ2 και Bf3 :-D για να πάρω τα "ίσια" :-D )

Αν κάποιος έχει χειριστή και τις δύο κονσόλες αν θέλει ας μου πει ότι την άποψη του.

Από την άλλη μόνο και μόνο για το Titanfall και εγώ όπως ο Zapee δεν άντεξα και παρήγγειλα xbox one γιατι βαρέθηκα πότε θα κυκλοφορήσει Ελλάδα.

Ειπαμε το Ps4 ειναι πιο ισχυρο αλλα ολοι αγοραζουν one,ακομα και αυτοι που το λενε, one θα αγοραζαν ή αγορασαν  .. :-D Ασε τωρα τους αλλους να συγκρινουνε το νυχι και το μαλλι απο τα video στο youtube .Το bf4 που πριν βγει ηταν ανωτερο απο τα βιντεακια στο ps4 ,τωρα δειχνει καλυτερα στο one και εχει ο Θεος .

Το cod οντως εχει τετοια προβληματα ,για το bf4 περα απο τα γνωστα που ειναι πιο λιγα σε σχεση με το pc δεν εχω αντιληφθει αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει τόσο μεγάλη διαφορά σε χειρησμό? δεν είχα ποτέ xbox ουτε έπεξα ποτέ απλά πλέεον δεν είμαι κολυμένος με εταιρίες και ψάχνομαι η απόφαση θα παρθει οταν δω και τις 2 απο κοντα αλλα με κανει εντιποση το να εχει τοσο μεγαλη διαφορα ο χειρισμοσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bf4 που πριν βγει ηταν ανωτερο απο τα βιντεακια στο ps4 ,τωρα δειχνει καλυτερα στο one και εχει ο Θεος .

 

Από πότε δείχνει καλύτερο από το PS4 και ως προς τι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε δείχνει καλύτερο από το PS4 και ως προς τι?

Έχει καλύτερα χρώματα λέει, έχει συνηθίσει από το PC που μου βάζει στο control panel της nVidia το digital vibrance στο +80% και μετά λέει ότι δεν έχει χρώμα το Ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καλύτερα χρώματα λέει, έχει συνηθίσει από το PC που μου βάζει στο control panel της nVidia το digital vibrance στο +80% και μετά λέει ότι δεν έχει χρώμα το Ps4.

Καταρχην μιλησα για ps4 -one και οχι για ps4 pc ,οποτε ακομα και αυτο που λες να ισχυε στην συγκριση ps4-one δεν κολλαει πουθενα το pc.H πλακα ομως ειναι οτι ουτε αυτο που λες ισχυει, παρολο που ειναι ασχετο με αυτο που ειπα εγω, και ο λογος ειναι οτι τα χρωματα στην samsung led ειναι 2 σκαλες καλυτερα απο του pc στην samsung T260 παρολο που το digital vibrance το εχω στο 85%, :)

Από πότε δείχνει καλύτερο από το PS4 και ως προς τι?

Eχεις δει bf4 σε οne και ps4 ? Αν εχεις δει θα καταλαβεις .Τα χρωματα του one ειναι πιο ζωντανα απο αυτα του ps4 και για δικα μου γουστα τουλαχιστον μου αρεσει πιο πολυ αυτη ζωντανια των χρωματων και η ευκρινεια  που βγαζει το xbox .Σε αυτον τον τομεα αναφερομαι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω χειριστηρίου πρέπει να νιώθεις τη διαφορά που νιώθεις μάλλον. Εχω παίξει σε 360 και σε PS4 το BF 4 και ίδιο χειρισμό είχε. Η αίσθηση ήταν διαφορετική, αλλά εγώ την αποδίδω στο controller. Του 360 εξακολουθεί να είνια το καλύτερο χειριστήριο που έχω πιάσει στα χέρια μου (του X1 δεν είχα ακόμα την τιμή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του 360 εξακολουθεί να είνια το καλύτερο χειριστήριο που έχω πιάσει στα χέρια μου (του X1 δεν είχα ακόμα την τιμή).

λοιπον, ας κανω και ενα update και στο θεμα χειριστηριο...

 

πανε πανω απο δυο μηνακια που εχω το xbone, και το χειριστηριο εχει μεινει ακρετη ωρα στο χερι μου..

 

καλα νεα κουφαλες:

 

προχτες που κατι πηγα να παιξω στο pc (εκει εχω ενα wired 360 joypad για pc),

πιανωντας το χειριστηριο στο χερι μου μου φανηκε ...φτηνιαρικο, και σχετικα ....αβολο(!!!)

και μιλαμε το χειριστηριο στο pc το πηρα μετα το καλοκαιρι και εχει πολυ λιγες ωρες χρησης.. ισως του one να εχει ηδη περισσοτερες..

 

του one ειναι καλυτερο (και σιγουρα πλεον!!) στα εξης:

- στην υφη του πλαστικου περιβληματος, εκει δηλ. που πιανουν τα χερια σου. μεγαλη διαφορα +++++

- στην εργονομια του πλαστικου περιβληματος, στανταρ, ειναι πιο βολικο εκτος απο πιο καλο στην αισθηση ++++

- στα triggers και στα bumpers, τοσο στην ποιοτητα χρησης (στο ζουπηγμα), οσο και στην γενικοτερη αισθηση ++++ (α, και το trigger rumble ειναι πολυ καλη προσθηκη)

- οι μοχλοι επισης, πρεπει να εχουνε μια διαφορα στον καθετο αξονα τους, πιανοντας του 360 δεν με βολευουν τοσο πια ++++

- τα κουμπια ειναι και γαμω στο 360, αλλα ειναι πιο γαμω στο xbone (abxy) ++

 

για το σταυρουδακι, δεν ειμαι ειδικος, αλλα σαν αισθηση ΣΤΑΝΤΑΡ ειναι καλυτερο απο του 360. τωρα, αν ειναι το καλυτερο σταυρουδακι για να κανει κανεις hadouken στο ssf2, δεν ξερω...

 

που ειναι χειροτερο? ναι, ειναι καπου χειροτερο... στα κουμπια που αντικατεστησαν τα start και back, στις γραμμες και τα τετραγωνα δηλαδη..

ποιο ειναι το προβλημα? υποθετω για λογους εμφανισης, το "προσωπο" των κουμπιων αυτων ειναι αρκετα χαμηλα, κοντα στην υπολοιπη επιφανεια του joypad. ε, ειναι και τα πιο μικρα κουμπακια που εχει επανω του το pad, και γενικα μερικες φορες δεν πατιουνται τοσο ευκολα οσο θα ηθελα απο την χερουκλα μου. σιγουρα οχι τοσο ευκολα οσο το start και το back στο 360pad, οπου ητανε πεταχτα και αναγλυφα.

 

 

overall: αξιος αντικαταστασης, με τα ουλα του :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το ξεφτιλίζεις λίγο το θέμα με τη διαφορά στην αίσθηση κυρίως(Με το χαρακτηρισμό του φτηνιάρικου) αλλά θα σου απαντήσω όταν πιάσω και 'γω του One στα χέρια μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχνας οτι περασαν δυο μηνες και Χ ωρες gaming προτου να γραψω την ..τελικη μου γνωμη.

ειδικα για το casing αυτα που γραφω, αυτο ειναι το πιο πιθανο να μην το δεις αμεσως.

μετα απο 5-10 πολυωρα sessions ομως, θα το καταλαβεις σιγουρα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κατι ..ενδιαφερον απο το forum της respawn

δειτε πως λειτουργει το "συν Αθηνα και χειρα κινει" στην πραξη.

 

 

 

During our small Closed Alpha, we rolled out 3 new server builds and completely moved players from one build to the next without interrupting gameplay. Players never noticed a difference (other than some bugs went away).

We will definitely be rolling out new server builds to fix issues that we find. Not every issue can be patched entirely on the server, and so some fixes will require a client patch. But new server builds are definitely something we will be doing.
Seamless updates are due to the stuff we've written. The fact that we can somewhat-easily deploy new builds on Azure is due to the Xbox Live Compute team's hard work. This is an area that we've been working on with them for some time now. We originally told them that no-cert, fast server updates were a requirement for us, and they made that happen.

 

 

http://unionvgf.com/index.php?threads/titanfall-to-have-seamless-server-updates-with-minimal-to-zero-player-interruption.2840/

 

ή αλλιως, η πρωτη αναφορα απο developer σε κατι πραγματικα χρησιμο που σχετιζεται με το cloud. αντε να δουμε..

 

και το collector's boxart

 

BfKhJ4PCEAA-3co.png:large

Επεξ/σία από p3tran
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p3tran, εμένα άλλο με καίει. Νιώθεις τη διαφορά στην απουσία των τρυπών για τις βίδες; :D (Είχα γελάσει όταν το έλεγε αυτό ο Νέλσον σε μια παρουσίαση του χειριστηρίου σαν τη μεγάλη βελτίωση από το 360).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...