Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιχνιδι σταθμος ως προς ποια εννοια.

Δε θυμαμαι να εθεσε νεα standar.

 

Ενα καλο παιχνιδι τρομου ηταν, τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εθεσε νεα στανταρ στην αφηγηση, τοτε ποιο παιχνιδι το εκανε; Ποιο επιπεδο να πρωτοθυμηθει κανεις. Επισης αξια αναφορας, τα πανεμορφα περιβαλλοντα, η πανεξυπνη χρηση του φακου και του φωτισμου γενικοτερα...Αριστουργηματικο παιχνιδι survival-horror θα ελεγα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το Alan Wake, αλλά παιχνίδι-σταθμός δεν ήταν. Ούτε καμία νέα τάση καθιέρωσε ούτε έκανε κάτι τρομερά πρωτοποριακό. Ούτε καν πούλησε αρκετά.

 

Και τα λέω αυτά ως μεγάλος φαν του παιχνιδιού και της Remedy. Αν είναι ένα παιχνίδι να με κάνει να πάρω Χ1 θα είναι αυτό. Απλώς μην μπερδεύουμε τα γούστα μας με αντικειμενικά κριτήρια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνουμε Vole,αλλά δεν πειραζει. Το οτι δεν πουλησε πολυ παντως, δεν εχει να πει παρα πολλα για την πραγματικη αξια του παιχνιδιου.

 

Σε οτι αφορα στο Quantum Break, βρισκομαι στο ιδιο ακριβως σημειο με εσενα. Μαλλον θα ειναι ο τιτλος ο οποιος θα με ωθησει να παρω το ΟΝΕ καποια στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω περιμενω να δω απο το Quantum οσα ειπαν στην E3, series show που επηρεαζεται απο τον τροπο που παιζεις κτλ.

 

Αν ειναι ακομα αλλο ενα shooter με κλειστους χωρους και εντυπωσιακα γραφικα δε μου λεει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω περιμενω να δω απο το Quantum οσα ειπαν στην E3, series show που επηρεαζεται απο τον τροπο που παιζεις κτλ.

 

Αν ειναι ακομα αλλο ενα shooter με κλειστους χωρους και εντυπωσιακα γραφικα δε μου λεει κατι.

αν καταλαβα καλα θα προκειται για live action επεισοδεια που αναλογα των επιλογων σου στο παιχνιδι στο τελος του καθε κεφαλαιου θα βλεπεις αν θες το αντιστοιχο επεισοδειο...συνηθως τετοιες επιλογες δεν δουλευουν σωστα, αλλα αυτα ειναι ικανοι να το πετυχουν.

 

συνηθως προσθετουν καποιες καινοτομιες στο gameplay, οποτε δεν νομιζω οτι θα ειναι απλα ενα shooter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν πούλησε αρκετά.

7 χρονια μετα την κυκλοφορια του, ολοι οι gamers εχουνε ακομα ονειρωξεις οτι καθε racing παιχνιδι που ανακοινωνεται θα ειναι "σαν το PGR".

εχεις υποψην σου ποσο πουλησε το pgr? κατω απο 500.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι δε νομιζω, συνηθως ακους τετοιες προτιμισεις σε forum απο κοσμο που θεωρει τον εαυτο του Niche gamer.

 

Aν ηταν ετσι γιατι ο καθε gamer που το ονειρευεται δε το τιμησε με την αγορα του.

 

Τα ιδια ισχυουν για ολες τις πλατφορμες. Και για το Pikmin τρεχαν σαλια και δε πουλησε ουτε 500,000 που λεει ο λογως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι δε νομιζω, συνηθως ακους τετοιες προτιμισεις σε forum απο κοσμο που θεωρει τον εαυτο του Niche gamer.

 

Aν ηταν ετσι γιατι ο καθε gamer που το ονειρευεται δε το τιμησε με την αγορα του.

 

κι ομως ετσι ειναι. σε προκαλω να βρεις εστω εναν που να εχει παιξει -οχι να εχει δικο του- το pgr και να μη συμφωνει οτι ειναι το καλυτερο arcade racing game των τελευταιων (πολλων) χρονων. δεν ειναι θεμα niche.

γιατι δεν πουλησε και εκλεισε η εταιρια? απο τα παραδοξα των gamer. οχι πολυ διαφορετικο απο αυτο που βλεπουμε αυτο τον καιρο, οπου η "κοινη γνωμη" των console gamers φωναζει για το titanfall "σιγα το exclusive! θα το παιξω στο pc!!" και οι πωλησεις ειναι .....90% xbox - .......10% pc. :D αντι να ειναι το αντιθετο!

και απο αυτο το 10%, νομιζω ο καθενας καταλαβαινει οτι η πλειοψηφεια ειναι οι pc gamers και οχι οι κατοχοι αλλης κονσολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε πώς ορίζουμε το παιχνίδι-σταθμό αν όχι από το πόσο επηρέασε τα στάνταρ στο είδος του κι από τον αντίκτυπο στην αγορά του

 

Τονίζω το του, επειδή άλλα στάνταρ υπάρχουν για ΑΑΑ κι άλλα για indies, μην έρθει κανείς να μου πει κανένα άκυρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PC γενικα δε πουλανε τα games και δε νομιζω οτι ειναι τοσο hardcore oσο θελουν να το παρουσιαζουν οι PCαδες, ασε που οι περισσοτεροι οταν λενε θα το παιξω PC (οχι το Titanfall απαραιτητα) εννοουν κοπια. Πιο πολυ γινεται χαμος για το HW που αγοραζουν παρα για τα παιχνιδια.

Ακομα και στα online games, το επιπεδο των παικτων ειναι κατα πολυ κατωτερο απο των αντιστοιχων κονσολαδων. Ειχα ξεκινισει στο Fifa 13 τα seasons σε PC και εφτασα 4o Division και στο PS4 στο Fifa 14 ουτε το 10ο δε μπορω να περασω που λεει ο λογως.

 

Εμενα για αρχη δε μου αρεσει και ξερω και πολυ κοσμο επισης που δε του αρεσει. Οποτε εχω δει αναφορα σε φορουμ σαν αυτην που ειπες πριν, παντα αναρωτιομουν τι του βρισκουν του PGR.

 

Hταν οκ σαν metropolis street racer αλλα μεχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To quantum ειναι για μενα n1 στη λιστα με τα next gen παιχνιδια που θελω να παιξω, το alan wake επισης το θεωρω ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια της προηγούμενης γενιας. Δεν ξερω αν ηταν σταθμος η οτιδηποτε αλλα τουλαχιστον για τα γουστα μου ηταν καταπληκτικο, στα dlc μας το χαλασε λιγο αλλα οκ ενταξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...