Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά μην μαλώνετε...όταν έρθει η ώρα κυκλοφορίας του παιχνιδιού, θα μετρήσουμε τα posts στα 2 sections (PC και consoles), να δούμε πόσα posts θα αναφέρονται στο gameplay και στις εντυπώσεις για το παιχνίδι και πόσα για τα "κουσούρια" του  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτή ειναι η κατάρα του PC,βγαίνει το τάδε τούμπανο παιχνίδι και αντι απλά να το παίξεις κάθεσαι κ μετράς fps ψάχνεις drivers και patches για να δικαιολόγησεις τα 400 ευρώ που έδωσες για την καινουρια καρτα!αυτο βέβαια σου περνάει κάποια στιγμή γιατί δεν έχεις την πολυτέλεια να σκορπας έτσι το χρόνο σου!το master race ειναι ένα μάτσο καμπίες που όταν ο χρόνος γίνει πολύτιμος κ ακόμα γούσταρουν το gaming μεταπηδούν στις κονσόλες για προφανείς λόγους!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο δυστυχώς είναι πως αυτή η κατάρα έχει αρχίσει να διαρρέει και στις κονσόλες τα τελευταία χρόνια. Και δε βγάζω την ουρά μου απ' έξω. Χάνουμε λίγο την ουσία έτσι όμως και είναι κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Πλέον είναι πολύ σπάνιες οι περιπτώσεις που θα ψάχνεις drivers για κάποιο παιχνίδι.

Patches και στις κονσόλες βγαίνουνε (χάθηκε η ευκολία που είχαν την εποχή του PS2 κλπ), και fps αν θέλεις μετράς, δεν σε αναγκάζει κανείς. ;)

 

Πάντως θα συμφωνήσω με ultrarisk και vole, και το λέω σαν pcακιας κυρίως.

Σε PC παίζω, στο console section ποστάρω περισσότερο.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χωρις ειρωνια και χωρις να θελω να σε προσβαλλω μαλλον ανηκεις στην μαζα που λεω... Θα συμφωνησω οτι μπορει να τα εγραψα λιγο αγαρμπα αμα θες μπορω να τα διορθωσω αλλα οχι για σενα. Εσυ ανηκεις καπου και το αποδεικνυεις περιτρανα. Ξερω ξερω θεωρεις ποσο γαματη ειναι η μια εταιρια που εκανε εξυπνες στρατηγικες κινησεις για να την μπει στον ανταγωνιστη της κτλ κτλ...

Αυτα γιατι δεν μας τα ελεγες πριν βγουν οι κονσολες? :-D Μετα Χριστον προφητης και εσυ ε? :-D

 

Φανταζομαι αν το xbox one πουλουσε 10m και το ps4 5m τωρα αλλα θα μας ελεγες,καποια θεωρια θα εβγαζες απο το μυαλο σου που θα τα ταιριαζε ολα τοσο ομορφα και ωραια.

 

Τωρα οσα μας λες μου φαινονται απλα wishful thinking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα point ποιο πριν δεν έγραφα στην συγκεκριμένη ενότητα ποιο πριν απλα διαβαζα συχνά πυκνά. Τώρα να σου πω αν το σκηνικό ήταν αντίστροφο πάλι τα ίδια θα έλεγα ίσως να μιλούσα για άλλες τεχνικές το θέμα είναι αυτο που γινεται τώρα και πως βλεπω εγώ το πράγμα. Οι θεωρίες που αναφερω δεν είναι απο το μυαλό μου αλλα εφαρμόζονται εδώ και δεκαετίες στο εμπόριο το ότι δεν τις βλεπουμε δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Δεν ξέρω αν θες να πιστεύεις ότι είναι ανταγωνισμος σκληρός χωρίς πολλά πολλά δικαιωμα σου εγώ δεν το πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα point ποιο πριν δεν έγραφα στην συγκεκριμένη ενότητα ποιο πριν απλα διαβαζα συχνά πυκνά. Τώρα να σου πω αν το σκηνικό ήταν αντίστροφο πάλι τα ίδια θα έλεγα ίσως να μιλούσα για άλλες τεχνικές το θέμα είναι αυτο που γινεται τώρα και πως βλεπω εγώ το πράγμα. Οι θεωρίες που αναφερω δεν είναι απο το μυαλό μου αλλα εφαρμόζονται εδώ και δεκαετίες στο εμπόριο το ότι δεν τις βλεπουμε δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Δεν ξέρω αν θες να πιστεύεις ότι είναι ανταγωνισμος σκληρός χωρίς πολλά πολλά δικαιωμα σου εγώ δεν το πιστεύω.

Κι ομως εγω δεν ξεχναω ευκολα και ειμαι 100% σιγουρος οτι εγραφες εδω πιο παλια.Αν δεν ειχε κλεισει και το VS θα παρεθετα και τα μηνυματα σου.Δεν ξεφυτρωσες χθες στο console section δυστυχως για σενα. :-D

 

Το οτι ερχεσαι 9 μηνες μετα την κυκλοφορια των κονσολων με τα νουμερα να λενε 10m vs 5m και να μας παρουσιαζεις τους..... ευσεβεις ποθους σου δεν μου λεει τιποτα.

 

Αν ησουν μαγκας θα τα εγραφες τοτε.

 

 

Τελος παντων ετσι και αλλιως μονος σου γραφεις οτι αν τα πραγματα ηταν αλλιως τοτε θα μιλουσες για αλλες τεχνικες.Με λιγα λογια με λενε lapaterious και οπως θελω τα γυριζω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως εγω δεν ξεχναω ευκολα και ειμαι 100% σιγουρος οτι εγραφες εδω πιο παλια.Αν δεν ειχε κλεισει και το VS θα παρεθετα και τα μηνυματα σου.Δεν ξεφυτρωσες χθες στο console section δυστυχως για σενα. :-D

 

Το οτι ερχεσαι 9 μηνες μετα την κυκλοφορια των κονσολων με τα νουμερα να λενε 10m vs 5m και να μας παρουσιαζεις τους..... ευσεβεις ποθους σου δεν μου λεει τιποτα.

 

Αν ησουν μαγκας θα τα εγραφες τοτε.

 

 

Τελος παντων ετσι και αλλιως μονος σου γραφεις οτι αν τα πραγματα ηταν αλλιως τοτε θα μιλουσες για αλλες τεχνικες.Με λιγα λογια με λενε lapaterious και οπως θελω τα γυριζω :-D

Εγινε λαθος συννενοηση γραφω στην ενοτητα console games μετα την Ε3 2013 αυτο εννοουσα δεν ειπα οτι μπηκα χτες ξαφνικα. Ποιο παλια απλα διαβαζα την ενοτητα και δεν εγραφα εκει μου την βαρεσε μετα την Ε3 και εγραψα και οι αποψεις μου ειναι ιδιες απο τοτε.

Εχω ξαναπει οτι και να λενε τα νουμερα 50m να λενε υπερ του ps 50m υπερ του xbox εχω την αποψη μου για το εμποριο και δεν αλλαζει. Δεν ειναι ευσευεις ποθοι. Δεν γραφω κατι βαση fanboyσμου.

Σορρυ κιολας αλλα αυτο ειναι στερεοτυπο τωρα να μου λες επειδη λεω την αποψη μου να ειμαι και fanboy της ms, ναι ισχυει το εχω πει και αλλου εδω μεσα με βολευει το οικοσυστημα της ms για την δουλεια μου κυριως αλλα μεχρι εκει δεν ασπαζομαι ουτε λεω ποσο μαμαει το xbox δεν εχω κανει ουτε ενα τετοιο ποστ ποτε.

Αν σε πειραζει ο τροπος γραφης μου εχεις το δικαιωμα να με αγνοησεις και να θεωρησεις οτι θες δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο.

Δηλ απαγορευται να εχω μια ποιο ψυχρη αποψη για το ps4? Θεωρεις δηλ οτι η αποψη μου θα συγκλονισει κοσμο και θα τους στρεψει στο να παρουν xbox?

Δεν μου αρεσει το ps4 ως εκει γραφω και την αποψη μου γιαυτο και επισης γραφω πως εγω βλεπω τις εταιριες να παιζουν το παιχνιδι των εντυπωσεων. Που το κακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε λαθος συννενοηση γραφω στην ενοτητα console games μετα την Ε3 2013 αυτο εννοουσα δεν ειπα οτι μπηκα χτες ξαφνικα. Ποιο παλια απλα διαβαζα την ενοτητα και δεν εγραφα εκει μου την βαρεσε μετα την Ε3 και εγραψα και οι αποψεις μου ειναι ιδιες απο τοτε.

Εχω ξαναπει οτι και να λενε τα νουμερα 50m να λενε υπερ του ps 50m υπερ του xbox εχω την αποψη μου για το εμποριο και δεν αλλαζει. Δεν ειναι ευσευεις ποθοι. Δεν γραφω κατι βαση fanboyσμου.

Σορρυ κιολας αλλα αυτο ειναι στερεοτυπο τωρα να μου λες επειδη λεω την αποψη μου να ειμαι και fanboy της ms, ναι ισχυει το εχω πει και αλλου εδω μεσα με βολευει το οικοσυστημα της ms για την δουλεια μου κυριως αλλα μεχρι εκει δεν ασπαζομαι ουτε λεω ποσο μαμαει το xbox δεν εχω κανει ουτε ενα τετοιο ποστ ποτε.

Αν σε πειραζει ο τροπος γραφης μου εχεις το δικαιωμα να με αγνοησεις και να θεωρησεις οτι θες δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο.

Δηλ απαγορευται να εχω μια ποιο ψυχρη αποψη για το ps4? Θεωρεις δηλ οτι η αποψη μου θα συγκλονισει κοσμο και θα τους στρεψει στο να παρουν xbox?

Δεν μου αρεσει το ps4 ως εκει γραφω και την αποψη μου γιαυτο και επισης γραφω πως εγω βλεπω τις εταιριες να παιζουν το παιχνιδι των εντυπωσεων. Που το κακο?

Ελα ομως που δεν υπαρχει κανενα μηνυμα σου που να λεει ολα αυτα απο τοτε.Γιατι αραγε?Μηπως τοτε αλλα περιμενες και αλλιως ηρθαν?Λεω τωρα εγω.

 

Καλα κανεις και σου αρεσει πιο πολυ η ms.Αν θελεις κανε quote που σου ειπα οτι εισαι fanboy ετσι για να μην λεμε οτι θελουμε.

 

Η αποψη σου εχει συγκλονισει πολλους και ειπα να γραψω εδω.Προς Θεου μην χασουμε και 5 αγορες ps4,εχουμε και μετοχες αλλωστε :-D .

 

Μονο προσεξε μην συγκλονισεις κανεναν απο τα γελια :-D

 

Και τελος οταν γραφεις την αποψη σου σε ενα φορουμ σαν και αυτο,δεν ειναι κακο αλλα  πρεπει να περιμενεις,ξερεις,καποιοι να μην συμφωνουν με τα λεγομενα σου.Αλλιως ανοιξε καποιο blog να σε διαβαζουμε :-)

 

Αντε και καλο ΣΚ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P3tran ηρθε το μηνυμα κατεβασα την εφαρμογη και περιμενω να γινει register η κονσολα...

ωραια, προχωρα ακαθεκτος... τωρα, ακου και αυτο, το οποιο αφορα και εσενα και ολους που ειναι στη beta:

 

Η microsoft, για να προχωραει πιο γρηγορα με την εξελιξη των νεων features, χωρισε αυτους που ειναι γραμμενοι στη beta σε δυο κατηγοριες, ωστε να τρεχει δυο group τελικων τεστ ταυτοχρονα(!!!).

 

τι σημαινει αυτο? πρακτικα ολοι οι beta users, εχουνε operating system features τα τελευταια που ειναι διαθεσιμο για ολους, συν ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ BETA που δοκιμαζονται καθε φορα.

 

δηλαδη πχ στην beta του τωρινου μηνα, αυτη που θα κατεβασεις, ειτε θα λαβεις τη  beta που εχει την πρωτη εκδοση του media player (εστω Α), ειτε θα παρεις την beta που εχει την εκδοση με το friends tab τυπου facebook (εστω Β).

 

στο τελος του μηνα, θα παρεις μια απο τις δυο επομενες, η οποια φυσικα θα περιεχει ΟΛΑ τα features που περασανε ειτε απο την ομαδα Α ειτε απο την Β, συν τα επομενα (Α ή Β)

 

βασικα οταν το διαβασα αυτο ψιλοκουφαθηκα... φαινεται οτι θελουν να πανε πατωντας γκαζι σε καποια πραγματα...

 

αν θες κατι/σε μπερδεψει κατι, σφυρα και στο live το εχω ανοιχτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ομως που δεν υπαρχει κανενα μηνυμα σου που να λεει ολα αυτα απο τοτε.Γιατι αραγε?Μηπως τοτε αλλα περιμενες και αλλιως ηρθαν?Λεω τωρα εγω.

 

Καλα κανεις και σου αρεσει πιο πολυ η ms.Αν θελεις κανε quote που σου ειπα οτι εισαι fanboy ετσι για να μην λεμε οτι θελουμε.

 

Η αποψη σου εχει συγκλονισει πολλους και ειπα να γραψω εδω.Προς Θεου μην χασουμε και 5 αγορες ps4,εχουμε και μετοχες αλλωστε :-D .

 

Μονο προσεξε μην συγκλονισεις κανεναν απο τα γελια :-D

 

Και τελος οταν γραφεις την αποψη σου σε ενα φορουμ σαν και αυτο,δεν ειναι κακο αλλα  πρεπει να περιμενεις,ξερεις,καποιοι να μην συμφωνουν με τα λεγομενα σου.Αλλιως ανοιξε καποιο blog να σε διαβαζουμε :-)

 

Αντε και καλο ΣΚ! :)

Στο vs υπάρχουν επίσης το να μου κανεις επίθεση δεν οδηγεί πουθενά και δεν είπα ότι με είπες φανμποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...