Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones : Season 2 [Spoiler Free up till Season 1]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω παλι οταν δεν δειχνουν καποιον χαρακτηρα που υπαρχει στα βιβιλια(π.χ. μπλακφις) σπαζομαι...

 

Λογικό είναι ρε συ, πόσα να δείξουν κ αυτοί

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβανω οτι για μενα και την παρεα μου, που δεν εχουμε διαβασει τα βιβλια, μια χαρα μας φαινεται οτι παει η ιστορια... Ουτε αργα ουτε γρηγορα ουτε πετσοκομμενα ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μην χαλαρωνουμε:

Ετοιμάζεται το "Game Of Thrones" 3!

 

Η φρενίτιδα που επικρατεί με το "Game Of Thrones" καλά κρατεί, με αποτέλεσμα οι παραγωγοί της να προετοιμάζουν το έδαφος για την τρίτη σεζόν.

 

Η δραματική σειρά φαντασίας που βασίζεται στο βιβλίο του George Martin "A Song Of Ice And Fire" θα επιστρέψει το ερχόμενο έτος μετά και την επιτυχία που έχει ήδη ο δεύτερος κύκλος.

 

Ο πρόεδρος της HBO, Michael Lombardo, ανακοίνωσε: «Οι δημιουργοί της σειράς David Benioff και DB Weiss έχουν βάλει πολύ ψηλά standards με τη δεύτερη σαιζόν. Έχουμε εκστασιαστεί με την ανταπόκριση που έχει η σειρά από κοινό και κριτικούς και ανυπομονούμε για τον επόμενο κύκλο».

 

Αρκετοί από τους σημερινούς πρωταγωνιστές της σειράς έχουν εκφράσει το ενδιαφέρον τους να συμμετάσχουν και στον τρίτο κύκλο με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα αυτό του Sean Bean, του οποίου ο χαρακτήρας Ned Stark σκοτώθηκε στο τέλος του πρώτου κύκλου.

 

Πηγή: rockyourlife.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μην χαλαρωνουμε:

Ετοιμάζεται το "Game Of Thrones" 3!

 

Η φρενίτιδα που επικρατεί με το "Game Of Thrones" καλά κρατεί, με αποτέλεσμα οι παραγωγοί της να προετοιμάζουν το έδαφος για την τρίτη σεζόν.

 

Η δραματική σειρά φαντασίας που βασίζεται στο βιβλίο του George Martin "A Song Of Ice And Fire" θα επιστρέψει το ερχόμενο έτος μετά και την επιτυχία που έχει ήδη ο δεύτερος κύκλος.

 

Ο πρόεδρος της HBO, Michael Lombardo, ανακοίνωσε: «Οι δημιουργοί της σειράς David Benioff και DB Weiss έχουν βάλει πολύ ψηλά standards με τη δεύτερη σαιζόν. Έχουμε εκστασιαστεί με την ανταπόκριση που έχει η σειρά από κοινό και κριτικούς και ανυπομονούμε για τον επόμενο κύκλο».

 

Αρκετοί από τους σημερινούς πρωταγωνιστές της σειράς έχουν εκφράσει το ενδιαφέρον τους να συμμετάσχουν και στον τρίτο κύκλο με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα αυτό του Sean Bean, του οποίου ο χαρακτήρας Ned Stark σκοτώθηκε στο τέλος του πρώτου κύκλου.

 

Πηγή: rockyourlife.gr

 

:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω πόσο σοβαρή ήταν η δήλωση του Sean Bean αλλά αν το θέλει πραγματικά, νομίζω μπορούν να βρουν τρόπο να γυρίσουν σκηνές με αυτόν μέσα.Το πιο απλό ειναι να κάνουν κανένα flashback :P

 

Spoiler απο πρώτο βιβλίο:

 

 

Μακάρι να γυρίσουν τη σκηνή στο tower of joy.Απογοητεύτηκα λίγο που δε τη δείξανε στη πρώτη season.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω πόσο σοβαρή ήταν η δήλωση του Sean Bean αλλά αν το θέλει πραγματικά, νομίζω μπορούν να βρουν τρόπο να γυρίσουν σκηνές με αυτόν μέσα.Το πιο απλό ειναι να κάνουν κανένα flashback :P

 

Spoiler απο πρώτο βιβλίο:

 

 

Μακάρι να γυρίσουν τη σκηνή στο tower of joy.Απογοητεύτηκα λίγο που δε τη δείξανε στη πρώτη season.

 

 

 

 

θυμισε μου λιγο γιατι παει και καιρος απο το πρωτο βιβλιο tower of joy στα ελληνικα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θυμισε μου λιγο γιατι παει και καιρος απο το πρωτο βιβλιο tower of joy στα ελληνικα?

 

 

 

Εκει που κρατούσαν τη Λιανα Σταρκ και πήγε να τη σώσει ο Ενταρντ με αλλους 6 και βρέθηκε αντιμέτωπος με 3 από τηυς Kingsguards.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω πόσο σοβαρή ήταν η δήλωση του Sean Bean αλλά αν το θέλει πραγματικά, νομίζω μπορούν να βρουν τρόπο να γυρίσουν σκηνές με αυτόν μέσα.Το πιο απλό ειναι να κάνουν κανένα flashback :P

 

Spoiler απο πρώτο βιβλίο:

 

 

Μακάρι να γυρίσουν τη σκηνή στο tower of joy.Απογοητεύτηκα λίγο που δε τη δείξανε στη πρώτη season.

 

Όντως τα βιβλία έχουν πολλές λεπτομέρειες και θα μπορούσαν να κάνουν flashback.Αν και αυτό θα φάει πολύ χρόνο από την σειρά...Θα χρειαστούν παραπάνω σεζόν για τα υπόλοιπα βιβλία.Πράγμα που δεν μας χαλάει βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τα βιβλία έχουν πολλές λεπτομέρειες και θα μπορούσαν να κάνουν flashback.Αν και αυτό θα φάει πολύ χρόνο από την σειρά...Θα χρειαστούν παραπάνω σεζόν για τα υπόλοιπα βιβλία.Πράγμα που δεν μας χαλάει βέβαια.

 

Κι εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν τέτοιο πράγμα, με flashbacks του Ned Stark. Και γιατί, είναι δύσκολο να χωρέσουν όλα τα γεγονότα των βιβλίων στις σεζόν, πόσο μάλλον να βάλουν με flashbacks γεγονότα που αγνόησαν ή θα επινοήσουν (υπάρχουν ούτως ή άλλως διάφορες σκηνές που τις παράλλαξαν ή δεν υπήρξαν ποτέ στα βιβλία).

Ποιο πιθανό το κόβω να τον ξυρίσουν, του κόψουν τα μαλλιά κ.ο.κ. και να του δώσουν ένα ρόλο κάποιου χαρακτήρα που δεν έχει εμφανιστεί ακόμη στη σειρά (πχ. του Μελανιχθύ που αναφέρθηκε και σε προηγούμενο post) παρά αυτό με τα flashbacks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην λέμε χαζα τώρα. ΗΒΟ είναι, δεν πρόκειται να τον ξυρίσουν και να τον βάλουν σε άλλο ρόλο ήμαρτον.

Με τους extras γίνεται αυτό επειδή δεν έχουν face time κσι δεν το παίρνουμε χαμπάρι. Όχι με κοτζάμ Ned Stark...

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποιο πιθανό το κόβω να τον ξυρίσουν, του κόψουν τα μαλλιά κ.ο.κ. και να του δώσουν ένα ρόλο κάποιου χαρακτήρα που δεν έχει εμφανιστεί ακόμη στη σειρά (πχ. του Μελανιχθύ που αναφέρθηκε και σε προηγούμενο post) παρά αυτό με τα flashbacks.

 

 

το παράκανες λίγο :shock:

 

ελληνικοι υπότιτλοι δεν παίζουν για το δεύτερο επεισόδιο;

 

Link

 

διάλεξε και πάρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...