Προς το περιεχόμενο

archos 80 G9


chisao

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο tablet. Έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα το οποίο είδα να αναφέρουν πολλοί που το χουν. Λόγω του ότι είναι πολύ λεπτό, έχει κάποιο θέμα με την οθόνη του όταν το σηκώνεις ή γενικότερα όταν την αγγίζεις. Δημιουργεί αυτή την μικρή "λιμνούλα". Επειδή θα το πάρω από αγγλία, ήθελα να μου πεις κάποιος που το έχει αν όντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα...Ευχαριστώ!

 

 

Ορίστε και ένα βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=KYbLFbWJjsI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H "λιμνούλα" είναι γνωστή και ως water rippling effect, και συναντάται συνήθως σε ιδιαίτερα λεπτά tablets συναρμολογημένα με λεπτό πλαστικό στο πίσω μέρος ή σε tablets με κακή ποιότητα κατασκευής. Το Archos με πάχος 1.17 εκατοστά δεν θεωρείται πλέον ιδιαίτερα λεπτό οπότε μάλλον είναι θέμα κακής κατασκευής.

 

Το Aoson M19 για παράδειγμα είναι 9.5mm και δεν παρουσιάζει τίποτα τέτοιο προφανώς λόγω του μεταλλικού πλαισίου του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά με ενοχλεί πάρα πολύ γιατί στο φινάλε όλη η εμπειρία και επικοινωνία με το tablet είναι στην οθόνη του. Εκτός αυτού, θα περίμενα οποιοδήποτε προιόν από την Archos και ειδικά από την στιγμή που θεωρείται πλέον επώνυμη να είναι αψεγάδιαστο τουλάχιστον στην οθόνη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου οτι αυτο δεν ειναι αληθεια??:0υτε τα κινεζικα των 100 ευρο δεν κανουν αυτο το πραγμα...ειναι καποιες παρτιδεσ ελατωματικες η ολα ετσι βγαινουν??σκεφτομουν να το τσιμπησω αυτες τις μερες αλλα οπως φενετε δεν αξιζει δεκαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως φαίνεται και στο video είναι αλήθεια δυστυχώς, τουλάχιστον σε κάποια tablets. Το θέμα είναι αν αυτό που θα παραγγείλει ο οποιοσδήποτε από εδώ και πέρα θα του έρθει σωστό ή όχι.

 

Ας ελπίσουμε ότι η Archos το πήρε χαμπάρι και το διόρθωσε γιατί είναι πολύ καλό tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...