Προς το περιεχόμενο

Στην τελική ευθεία η συγχώνευση Vodafone - Wind


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μόνο θέμα που με ανησυχεί εμένα είναι τι θα γίνει με τους εργαζόμενους των δύο εταιρειών που θα συγχωνευτούν, τίποτα άλλο. Γιατί συνήθως οι συγχωνεύσεις είναι άσχημα νέα για όσους εργάζονται στις εταιρίες που συγχωνεύονται και ιδίως για τους εργαζόμενους της εταιρείας που εξαγοράζεται από την άλλη. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δύναμη μας είναι ως καταναλωτές/πελάτες. Μπορεί ως πολίτες να έχουμε ακόμα κάποιες ευαισθησίες αλλά ως πελάτες έχουμε δείξει ότι δεν μας ενδιαφέρει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Θα συγχωνευτούν πλήρως; Δηλαδή η εμπορική ονομασία Wind θα σταματήσει να υφίσταται; Ή θα συνεχίσει κανονικά τις δραστηριότητές της, με ιδιοκτήτρια όμως και ιθύνουσα τη Vodafone;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η cyta εξαγοραζε την Q θα ηταν ενας πετυχημένος συνδιασμός εξυπνων χρεωσεων και υπηρεσιων με αρωμα Ελλαδας.

Το σχημα πιστευω οτι θα στεκοταν πολυ καλα απεναντι απο τους Γερμανοεγγλεζους που ειναι βεβαιο οτι θα συνασπιστουν απεναντι απο τους καταναλωτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγα χρόνια βλέπω να πηγαίνουμε σε ενα μονοεταιρικό μονοθειστικό μοντέλο πανταχού παρών και τα πάντα πληρών σε αντιθεση με το σημερινο μόντέλο που κανείς δεν πληρών,την G.O.D ακα Global Operations Development που θα πουλάει τα πάντα,θα προσφέρει τα πάντα(ακόμα και άφεση αμαρτιών),θα δουλεύουν όλοι για αυτήν και θα μας βάζει να ακούμε κάθε μέρα το Heaven is a place on Earth.Βοήθεια μας.

 

Υ.Γ.

Στους καλούς υπαλλήλους θα προσφέρονται για τις υπηρεσίες τους αντιαυτοκτονικά δίχτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η cyta εξαγοραζε την Q θα ηταν ενας πετυχημένος συνδιασμός εξυπνων χρεωσεων και υπηρεσιων με αρωμα Ελλαδας.

Το σχημα πιστευω οτι θα στεκοταν πολυ καλα απεναντι απο τους Γερμανοεγγλεζους που ειναι βεβαιο οτι θα συνασπιστουν απεναντι απο τους καταναλωτές

Πιο σχήμα; Απλή μεταπώληση των υπηρεσιών της wind κάνει η Q. Κάποτε ήταν πάροχος (Info-Quest). Τώρα είναι εικονικός πάροχος όπως ο ΑΒ Βασιλόπουλος και το Carrefour.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγα χρόνια βλέπω να πηγαίνουμε σε ενα μονοεταιρικό μονοθειστικό μοντέλο πανταχού παρών και τα πάντα πληρών σε αντιθεση με το σημερινο μόντέλο που κανείς δεν πληρών,την G.O.D ακα Global Operations Development που θα πουλάει τα πάντα,θα προσφέρει τα πάντα(ακόμα και άφεση αμαρτιών),θα δουλεύουν όλοι για αυτήν και θα μας βάζει να ακούμε κάθε μέρα το Heaven is a place on Earth.Βοήθεια μας.

 

Υ.Γ.

Στους καλούς υπαλλήλους θα προσφέρονται για τις υπηρεσίες τους αντιαυτοκτονικά δίχτυα.

COMMUNISM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Θυμάστε πώς ήταν οι χρεώσεις πριν περίπου 5 χρόνια στα καρτοκινητά; Τότε είχα πάρει το πρώτο μου κινητό (κοσμοτέ): περίπου 0,15€ για μηνυμα προς κοσμοτέ, 0,19€ για τους άλλους. Κλήσεις ούτε για αστείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ' όσο ξέρω οι κεραίες της windafone ήταν κοινές, τις cosmote ξεχωριστές, οπότε στο διαμοιρασμό δεν αλλάζει τίποτα, ότι είχες θα έχεις. Απλά θα έχεις ένα bonus αν βρίσκεσαι σε σημείο που πιάνει μόνο η κεραία της vodafone και έχεις wind θα τραβάς από vodafone.

Στην ταχύτητα δεν θα χάσεις τίποτα, πάντως μακράν το χειρότερο δίκτυο το έχει η Cosmote, σήμα μπανάνα, άθλια ποιότητα ήχου, χάνω την κλήση πολλές φορές, θέλω καμία 20αριά προσπάθειες να καλέσω νούμερο κ.α. (έχω αλλάξει 20 συσκευές με την ίδια τύχη, ξέρω ότι φταίει η cosmote σε αυτό :mad: )

 

Μακάρι να το κάνουν γιατί κουβαλάω 3 κινητά (wind/vodafone/cosmote). Αν καταλήξουμε στην Windafone και στη Cosmote θα είναι μια χαρά για εμένα που μιλάω πολύ, και θα έχω μόνο 2 κινητά μαζί μου.

και γιατι δεν περνεις ενα κινητο με 2 καρτες η με 3 καρτες sim ? εγω ετσι κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω δήλαδή ότι η "αναβάθμιση" που έκανε η Voda και μας ζάλισε τα @@ όλο το Γενάρη είχε να κάνει με την ενοποίηση των συστημάτων της με τη Wind ή κάτι τέτοιο;

 

Επίσης εχθές με πήρε μια φίλη από wind και δεν τη χρέωσε τα έξτρα λεπτά. Παίζει να έχει να κάνει με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος στις συζητήσεις για συγχώνευση

 

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 6 Φεβρουαρίου 2012, 09:52

 

Τα σχέδια περί συγχώνευσης των δραστηριοτήτων της στην Ελλάδα με τη Wind Ελλάς αποφάσισε να ακυρώσει η Vodafone η μεγαλύτερη πάροχος υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας στον κόσμο, όπως έγινε γνωστό σήμερα το πρωί.

 

Η βρετανική εταιρεία γνωστοποίησε ότι διακόπτει τις συζητήσεις με μια λιτή ανακοίνωση, στην οποία δεν αναφέρει τους λόγους που την οδήγησαν στην απόφαση αυτή.

 

Τον περασμένο Αύγουστο, η Vodafone είχε ανακοινώσει ότι εξετάζει το ενδεχόμενο συνεργασίας με την τρίτη μεγαλύτερη εταιρεία τηλεπικοινωνιών της Ελλάδας, σε μια προσπάθεια να πάρουν τα σκήπτρα από την Cosmote.

 

«Η Vodafone Group και η Largo Limited, μοναδικός μέτοχος της Wind Ελλάς, επιβεβαιώνουν ότι συμφώνησαν να σταματήσουν τις συζητήσεις σχετικά με μια πιθανή επιχειρηματική συνεργασία μεταξύ της Vodafone Greece και της Wind Ελλάς», αναφέρεται στην ανακοίνωση.

 

 

πηγή:

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=466455&cid=8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμαζόντουσαν 1-2 χρόνια και τώρα που υποτίθεται έφτασαν στο τέλος των διαπραγματέυσεων, τώρα είδαν ότι μάλλον θα φάνε άκυρο από την EE;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...