Προς το περιεχόμενο

Χωρίς αποτέλεσμα οι συνομιλίες συγχώνευσης Vodafone - Wind


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με ένα λιτό δελτίο τύπου που εξέδωσαν τα κεντρικά γραφεία του Vodafone Group στη Μεγάλη Βρετανία, ανακοινώνουν τον τερματισμό των συνομιλιών με τη Wind Hellas στα πλαίσια πιθανής συγχώνευσης των δύο εταιρειών.

 

Στο δελτίο τύπου δεν αναφέρονται οι λόγοι που οδήγησαν στη μη επίτευξη συμφωνίας αλλά σύμφωνα με διάφορα δημοσιεύματα, πιθανή συμφωνία θα οδηγούσε σε αρνητική γνωμάτευση της Γενικής Διεύθυνσης Ανταγωνισμού της Ευρωπαϊκής Επιτροπής η οποία θα ακύρωνε οποιαδήποτε συμφωνία.

 

Σε περίπτωση που η συγχώνευση ολοκληρωνόταν επιτυχώς, η νέα εταιρεία θα καταλάμβανε την πρώτη θέση στο σύνολο συνδέσεων κινητής τηλεφωνίας, αφήνοντας τη Cosmote στη δεύτερη θέση.

 

Link.png Site: Δελτίο Τύπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορώ να πω οτι στεναχωρήθηκα όχι οτι κι έτσι δεν έχουμε καρτελ, αλλά τουλάχιστον κάποιος στοιχειώδης ανταγωνισμός υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πω οτι στεναχωρήθηκα όχι οτι κι έτσι δεν έχουμε καρτελ, αλλά τουλάχιστον κάποιος στοιχειώδης ανταγωνισμός υπάρχει...

 

Για δείξε μας που είναι ο ανταγωνισμός, διότι δεν τον βλέπω. Όλες οι εταιρίες έχουν τις ίδιες τιμές, ίδιες ελάχιστες χρεώσεις, και κάνουν αυξήσεις ακριβώς τις ίδιες περιόδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κρίμα! Θα υπάρχει ανταγωνισμός, έστω και σαν ψευδαίσθηση, δεν θα χάσουν τις δουλειές τους αρκετοί άνθρωπες και οι δύο εταιρίες θα "χάσουν λεφτά". Μαύρη ημέρα η σημερινή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι οι τιμες στην ελλαδα. αμα πατε σε αλλες χωρες θα καταλαβετε τι εννοω.

 

στην ελλαδα οποιος δε θελει ελαχιστη χρεωση και χαμηλες χρεωσεις για καρτοκινητο χρησιμοποιει q . Εμενα με εχει σωσει. Απλα δενε χουν πολλοι και εχω και μια whatsup.

 

Οπως εγω βεβαια παρα πολλοι, οποτε και σε χωρα 12.000.000 εχουμε 15.000.000 συνδρομητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το σιγουρο ειναι οτι και οι 3 εταιριες κανουν μειωσεις προσωπικου και ολο απεργουν οι υπαλληλοι...

γιατι να επεμβει η Γενικής Διεύθυνσης Ανταγωνισμού της Ευρωπαϊκής Επιτροπής?αφου θα υπηρχε και αλλη εταιρια..

δηλ.επεμβαινει εκει αλλα οχι στις ίδιες τιμές, ίδιες ελάχιστη χρεωση ομιλιας 60",sms και κάνουν αυξήσεις ακριβώς τις ίδιες περιόδους. -οπως γραφτηκε και παραπανω-

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε πρέπει να αλλάξουμε πάροχο για να ξεφύγουμε από τη σαπίλα της wind.

πίστεψέ με, ποιο αξιόπιστο δεν θα βρεις, ως συνδρομητής και των τριών εταιριών στο λέω, η wind έχει το καλύτερο αποτέλεσμα στη ποιότητα ήχου και την αξιοπιστία σήματος, η vodafone είναι ένα "κλίκ" καλύτερο σε ότι αφορά την ισχύ σήματος (που στην ουσία καλύπτει το 0.0001% που δε καλύπτει η wind, 1/10000 δηλαδή να σου τύχει). Όταν με ρώτησαν σε δημοσκόπηση, από τις 2 που είμαι ευχαριστημένος (vodafone-wind) ποια θεωρώ ποιο καλή και θα τη πρότεινα σε πελάτη εκεί σκάλωσα γιατί και οι 2 είναι καλές, αλλά για εμένα λίγο καλύτερη είναι η wind. Έχω το wind Medium και δεν πρόκειται να το σταματήσω γιατί ξέρω ότι όταν θέλω να καλέσω αριθμό θα κτυπήσει η γραμμή κατευθείαν.(βάζω την αξιοπιστία πρώτο πράμα)

 

Η χειρότερη από όλες εταιρίες είναι η Cosmote .&- , ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν μου δούλεψε σωστά. Για να πάρω τηλέφωνο χρειάζομαι από 1 μέχρι 20 προσπάθειες, συνέχεια μου πετάει network busy και απορρίπτει την κλήση. ΑΝ πιάσω ποτέ γραμμή, η ποιότητα ήχου είναι ΆΘΛΙΑ! δεν με ακούνε η δεν ακούω τον συνομιλητή μου. Έχω δοκιμάσει καμία 20αριά συσκευές της Nokia, 4-5 sony ericsson και τέλος είμαι με ένα motorola XT που τυχαίνει να θέλει λιγότερες προσπάθειες για να καλέσει. Αλλά το λέω και θα συνεχίζω να το λέω : μακρυά από COSMOTE !! δεν αξίζει ούτε ευρώ αυτή η σάπια εταιρία. Διαλέξτε κάποια wind η vodafone και μιλήστε σαν άνθρωποι επιτέλους ! Η vodafone έχει πολύ καλές προσφορές στο cu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου η wind ,ως πρωην telestet ,χρωσταει κατι εκατομμυρια ευρω για την αδεια λειτουργιας της,κατι που ποτε δεν απεδωσε στο ελληνικο κρατος......φυσικο λοιπον ειναι,η vodafone θα πρπει κατα την εξαγορα να σκασει αυτο το χρεος ......προφανως ηθελε το τσαμπα .Αλλα το θεμα ειναι οτι με τοσα χρεη η wind-telestet ,και ειδικα προς το ελληνικο δημοσιο,θα επρεπε να ειχε κλεισει εδω και ετη!!!!!Αμα χρωστας κανα 200ευρω σε λογαριασμους,σε σκιζουν στα τηλεφωνα...αμα χρωστανε αυτοι, ουδεις ιδρωνει!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ειναι δυνατον να συνενοηθουν αφου στις μεταξυ τους συνομιλιες,λεει ο ενας στον αλλο,αυτα τα τρελλα,που λενε σε μας τους συνδρομητες,και διαβαζουμε, εδω και αλλου.Και μ'ολα αυτα θα ειπαν,καλιτερα χωρια-να συνενοουμαστε κρυφα-και ναχουμε ταχα ανταγωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίστεψέ με, ποιο αξιόπιστο δεν θα βρεις, ως συνδρομητής και των τριών εταιριών στο λέω, η wind έχει το καλύτερο αποτέλεσμα στη ποιότητα ήχου και την αξιοπιστία σήματος, η vodafone είναι ένα "κλίκ" καλύτερο σε ότι αφορά την ισχύ σήματος (που στην ουσία καλύπτει το 0.0001% που δε καλύπτει η wind, 1/10000 δηλαδή να σου τύχει). Όταν με ρώτησαν σε δημοσκόπηση, από τις 2 που είμαι ευχαριστημένος (vodafone-wind) ποια θεωρώ ποιο καλή και θα τη πρότεινα σε πελάτη εκεί σκάλωσα γιατί και οι 2 είναι καλές, αλλά για εμένα λίγο καλύτερη είναι η wind. Έχω το wind Medium και δεν πρόκειται να το σταματήσω γιατί ξέρω ότι όταν θέλω να καλέσω αριθμό θα κτυπήσει η γραμμή κατευθείαν.(βάζω την αξιοπιστία πρώτο πράμα)

 

Η χειρότερη από όλες εταιρίες είναι η Cosmote .&- , ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν μου δούλεψε σωστά. Για να πάρω τηλέφωνο χρειάζομαι από 1 μέχρι 20 προσπάθειες, συνέχεια μου πετάει network busy και απορρίπτει την κλήση. ΑΝ πιάσω ποτέ γραμμή, η ποιότητα ήχου είναι ΆΘΛΙΑ! δεν με ακούνε η δεν ακούω τον συνομιλητή μου. Έχω δοκιμάσει καμία 20αριά συσκευές της Nokia, 4-5 sony ericsson και τέλος είμαι με ένα motorola XT που τυχαίνει να θέλει λιγότερες προσπάθειες για να καλέσει. Αλλά το λέω και θα συνεχίζω να το λέω : μακρυά από COSMOTE !! δεν αξίζει ούτε ευρώ αυτή η σάπια εταιρία. Διαλέξτε κάποια wind η vodafone και μιλήστε σαν άνθρωποι επιτέλους ! Η vodafone έχει πολύ καλές προσφορές στο cu.

 

 

μήπως λέω..μήπως .. τα παραλες ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...