Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ANT1


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες με την τηλεόραση μου! Όταν βάζω ANT1 υπάρχει μια μεγάλη αντίθεση-φωτεινότητα που χαλάει τελείως την εικόνα. Τα πρόσωπα σε ταινίες φαίνονται άσπρα και γενικά είναι σε μαύρα χάλια. Αυτό το κάνει μόνο στον ANT1. Τι λέτε να φταίει ρε παιδιά?

 

LG 32" LW4500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όταν άρχισε την εκπομπή του ψηφιακού η DIGEA φάνηκε πόσο gtpk εικόνα (άρα και εξοπλισμό) έχει ο Ant1, μέχρι και το Μακεδονία TV έχει καλύτερη ποιότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν είναι θέμα ψηφιακού σήματος. Κι εγώ που είμαι σε περιοχή που δεν έχει φτάσει η digea ακόμα, έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μόνο που δεν το κάνει συνέχεια. Τώρα ας πούμε, δείχνει μια χαρά. Συνήθως το βράδυ χαλάει.

Τι διάολο παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν είπα ότι είναι θέμα ψηφιακού, απλά στο ψηφιακό φαίνονται οι ατέλειες της ποιότητας εικόνας (εξαιτίας του εξοπλισμού) ενός καναλιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι,και αν θυμάμαι καλά είναι και το μόνο που εκπέμπει σε ntsc χαλιά μαύρα δηλαδή,τα προβλήματα που έχετε είναι καθαρά θέμα λήψεις(όταν φυσάει και κουνιέται η κεραία ψιλό από-συντονίζεται το σήμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε SECAM ήταν οι ασπρόμαυρες εκπομπές πριν την ιδιωτική τηλεόραση, εδώ και 22+ χρόνια εκπέμπουν όλοι σε PAL (το αναφέρω και στο ακριβώς αποπάνω μήνυμα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα νομίζω μερικές φορές μου το βγάζει. Παράπονα από την υπόλοιπη οικογένεια ακούω. Στο ράδιο αρβύλα που το έχω πετύχει αρκετές φορές το κάνει. Δεν έχει φτάσει ακόμα η DEGIA στην περιοχή μας. Άρα δεν φταίει το καλώδιο της κερέας ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ο ΑΝΤ1 σε σχέση με τα άλλα κανάλια ήταν πάντα χάλια, ο Κυριακού είναι κάπως cheapης ή κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνω και δεν βλέπω τηλεόραση! Εκτός από το ότι είναι γεμάτη σάχλες έχει και χάλια ποιότητα. Η τηλεόραση πια είναι μόνο για ταινίες και για gaming. Τίποτα άλλο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ο ΑΝΤ1 σε σχέση με τα άλλα κανάλια ήταν πάντα χάλια, ο Κυριακού είναι κάπως cheapης ή κάνω λάθος?

Δεν ήταν πάντα τόσο χάλια ο αντ1.Τελευταία έχει το πρόβλημα με την αντίθεση που δεν βλέπετε.Μπορεί να μην είναι σκάι η mega αλλά βλεπόταν.

Καλά κάνω και δεν βλέπω τηλεόραση! Εκτός από το ότι είναι γεμάτη σάχλες έχει και χάλια ποιότητα. Η τηλεόραση πια είναι μόνο για ταινίες και για gaming. Τίποτα άλλο!
Αρα την κάναμε μονιτορ με λίγα λόγια εφόσον δεν βλέπουμε τηλεόραση

 

android.png

Επεξ/σία από king2009
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

από την αρχή της Digea στην Αθήνα τον θυμάμαι να έχει χειρότερη ποιότητα εικόνας και από το Μακεδονία TV ξαναλέω :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...