Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν οι πρώτες πληροφορίες για τα Windows Phone 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα windows desktop έχουν πάρει την κατηφόρα;

 

Ο κανιβαλισμός του PC και επίσημα με στοιχεία! Η τάση της αγοράς!

 

Apple storms past HP to lead global PC market

 

http://www.engadget.com/2012/01/30/canalys-apple-leading-pc-manufacturer-if-you-count-ipads/

 

Υ.Γ. Περι fanboysmou έχω αλλάξει περί τα 10-12 android σε 1.5 χρόνο και αυτό είναι το βασικό μου smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο κανιβαλισμός του PC και επίσημα με στοιχεία! Η τάση της αγοράς!

 

Apple storms past HP to lead global PC market

 

http://www.engadget.com/2012/01/30/canalys-apple-leading-pc-manufacturer-if-you-count-ipads/

 

Υ.Γ. Περι fanboysmou έχω αλλάξει περί τα 10-12 android σε 1.5 χρόνο και αυτό είναι το βασικό μου smartphone.

Το ipad δε θεωρηται pc!Αν το παμε ετσι και τα smartphones ειναι pc!

Και πολυ θα ηθελαν να φτασουν τη HP σε πραγματικα pc&laptops!!!

 

Υ.Γ.Παρε ενα ipad κ μεινε χωρις pc&laptop για 6μηνες!Και μετα παρε το slate7 της samsung(με win7 ή win8),για αλλους 6μηνες και ελα να το ξανασυζητησουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κανιβαλισμός του PC και επίσημα με στοιχεία! Η τάση της αγοράς!

 

Apple storms past HP to lead global PC market

 

http://www.engadget.com/2012/01/30/canalys-apple-leading-pc-manufacturer-if-you-count-ipads/

 

Υ.Γ. Περι fanboysmou έχω αλλάξει περί τα 10-12 android σε 1.5 χρόνο και αυτό είναι το βασικό μου smartphone.

 

Τελικά πείστηκα. Τα windows έχουν πεθάνει, είναι επίσημο. Έλεος ρε παιδιά.

Προσωπικά με μεγάλη χαρά θα έπαιρνα ένα Nokia με windows 8, αρκεί να μπορώ να τρέχω τις εφαρμογές του desktop μου σε αυτό. Για αυτόν τον λόγο θα μπορούσα να ανεχτώ ακόμη και τα απωθητικά για εμένα tiles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

"Indeed I am Saruman, one might almost say, Saruman as he should have been"

 

Saruman=WP :P

 

Τα windows desktop έχουν πάρει την κατηφόρα;

 

ναι δεν το ξέρες? για αυτό έχουν τα Win7 έχουν ξεπεράσει τις 525m άδειες παγκοσμίως and counting... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω και με τα 8αρια θα μπορεις να συνδεσεις ανετα κινητο-pc-xbox και επισης εγω πιστευω οτι με το skydrive η ms θα κανει ενωση desktop σε ολα δηλ θα εχεις ολα οσα χρειαζεσαι με ενα desktop σε οσους υπολογιστες θες.

 

Τα windows desktop έχουν πάρει την κατηφόρα;

Οπως επισης μετα το ps1 το Pc-gaming πεθαινει το καημενο τοσο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πούμε βέβαια ότι η διασυνδεσιμότητα των εφαρμογών Windows Phone 8 με Windows 8 γίνεται εφόσον αυτές οι εφαρμογές στοχεύουν άλλο API (WinRT) και όχι το απολίθωμα που λέγεται Win32.

 

Kernel 8 στα phone ε; Να το δω αυτό...

 

Απίστευτες κινήσεις η M$: αφήνουν τα παιδάκια να χαίρονται με τα iPhone, ενώ από πίσω έχει αγοράσει τα πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι νωρίς ακόμα για να κάνουμε υποθεσης. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος κριτής. Πιστεύω μέχρι τέλος του 2012 θα έχουμε καταλάβει αν τα windows phone θα είναι το επόμενο hit στα λειτουργικα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ δυνατά τα WP 7.5. Τα 8 θα είναι ακόμη πιο εξελιγμένα. Με έχει ικανοποιήσει απόλυτα σαν σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι κόπανοι εκεί στη Microsoft επιτέλους κατάλαβαν ότι δεν μπορείς να πουλάς smartphones με 8 Megapixels κάμερα, Full HD video αναλύσεις ή παιχνίδια με μέγεθος 1gb και να έχεις μνήμη μόλις 16gb χωρίς δυνατότητα επέκτασης. Χρειάστηκε να πιάσουν πάτω στις πωλήσεις για να υποστηρίξουν microSD!!!

Και αν με ακούει κάποιος εκεί στα γραφεία της μικρομαλακής:

ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕ ΡΕΕΕΕΕ!!! Η αγορά δεν σηκώνει δεύτερο iOS γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος να στραφείς σε κάτι άλλο από τη στιγμή που σε καλύπτει.

Σηκώνει όμως ακόμα ένα Android χωρίς τα προβλήματα του Android και τις p@p@ρι€$ της Google. Ξεχάστε λοιπόν τους μηλοειδείς περιορισμούς του στυλ "δεν υποστηρίζω εγκατάσταση από microSD και λοιπές m@l@C!€$" και στρωθείτε να φτιάξετε ένα ανοιχτό λειτουργικό που θα ανταγωνιστεί το Android γιατί η αγορά το έχει ανάγκη.

Κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα οτι το ui ειναι απλό αλλα πολυ παλιομοδιτικο και παρωχημενο χωρις στοιχεια διαδρασης και ευκολιων, φυσικα λειπουν σοβαρες εφαρμογες ενω το πανελ χρωματων ειναι περιορισμενο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα οτι το ui ειναι απλό αλλα πολυ παλιομοδιτικο και παρωχημενο χωρις στοιχεια διαδρασης και ευκολιων, φυσικα λειπουν σοβαρες εφαρμογες ενω το πανελ χρωματων ειναι περιορισμενο....

Το ui του,ουτε παλιομοδιτικο ειναι,ουτε παρωχημενο,ειναι απλα διαφορετικο απ'αυτα που εχουμε συνηθησει!Εγω το θεωρω πολυ λειτουργικο!

Για μενα 2 πραγματακια αν ειχε,θα ελεγα μια και καλη goodbye στα android!

1.Widgets

2.Να μπορω να προσθεσω οτι φωντο θελω,πισω απο τους τιτλους!

Ολες οι υπολοιπες λεπτομεριες, που θεωρω οτι του λυπουν,ειναι θεμα χρονου να προστεθούν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι τα "πλακακια" του WP7 ειδικα το πρασινο με το μαυρο ειναι πολυ ωραιο. Aπο την αλλη η μεγιστη παραμετροποιηση κανει το κινητο σαν καρναβαλι. Μου γινεται η τριχα καγκελο οταν μου ερχοντε επαγγελματιες με τα iphone ή Andoid κινητα τους και ειναι πολυχρωμα σαν τους γυφτους(δεν εχω τιποτα με τους γυφτους για να μην εχουμε παρεξσηγησεις.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι τα "πλακακια" του WP7 ειδικα το πρασινο με το μαυρο ειναι πολυ ωραιο. Aπο την αλλη η μεγιστη παραμετροποιηση κανει το κινητο σαν καρναβαλι. Μου γινεται η τριχα καγκελο οταν μου ερχοντε επαγγελματιες με τα iphone ή Andoid κινητα τους και ειναι πολυχρωμα σαν τους γυφτους(δεν εχω τιποτα με τους γυφτους για να μην εχουμε παρεξσηγησεις.)

 

που είναι το κακό με την μέγιστη παραμετροποίηση;είναι στην επιλογή του χρήστη αν θα αξιοποιήσει τις επιλογές.

 

Καλύτερα η φιλοσοφία "σου δίνω τις δυνατότητες,κάντο όπως θες" παρά "θα το κάνω εγώ όπως θέλω το κινητό σου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες φορες η απεριοριστη παραμετροποιηση κανει το λειτουργικο συστημα μπ!@##@$λο .... κατ εμε καλυτερα λιγοτερες παραμετροποιησεις ωστε να κανω την δουλεια μου καλυτερα και οχι να μοιαζει για τον γαμο του καραγκιοζη.....Δηλαδη ποσα Widget χρειαζεσαι για να δεις τον καιρο ή τα μαιλ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...