Προς το περιεχόμενο

Ανεπίσημα αποκαλυπτήρια για το LG Optimus 3D 2


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την πρώτη του εμφάνιση σε Κορεάτικη ιστοσελίδα τεχνολογίας έκανε ο διάδοχος του LG Optimus 3D, υπενθυμίζοντάς μας την επικείμενη παρουσία του στην έκθεση MWC της Βαρκελώνης σε δύο εβδομάδες. Προς το παρόν έχει αποκαλυφθεί μία φωτογραφία του smartphone και ορισμένα τεχνικά χαρακτηριστικά του.

 

Το LG Optimus 3D 2 θα έχει οθόνη τεχνολογίας IPS, μεγαλύτερης ανάλυσης από τον προκάτοχό του και βασιζόμενοι στο γεγονός ότι θα αποτελέσει τη ναυαρχίδα της εταιρείας για τη φετινή χρονιά, μπορεί κανείς να υποθέσει ότι η οθόνη του θα είναι αυτή του LG Optimus LTE. Ακόμη αναφέρεται ότι θα είναι λεπτότερο από την πρώτη γενιά Optimus 3D, με 9.8mm πάχος και τουλάχιστον 20gr ελαφρύτερο.

 

big.jpg

 

Το LG Optimus 3D όπως και όλα τα επερχόμενα smartphones και tablets που πρόκειται να κυκλοφορήσουν μέσα στο χρόνο, θα τα δούμε από κοντά μέσα από την αποστολή του insomnia.gr στην έκθεση MWC της Βαρκελώνης στις 27/02 με 1/03.

 

Link.png Site: gsmarena.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ άσχημο φαίνεται. Τεραστία περιθώρια ειδικά πανω απο την οθόνη. Ξεπερασμένο design.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώτο Optimus 3D η LG έδωσε το update για gingerbread 6+ μήνες μετά την κυκλοφορία του. Αρκετοί από όσους αναβάθμισαν έχουν πρόβλημα με χαμένες κλήσεις και sms και η LG δεν έχει δώσει καμία επίσημη απάντηση. Πραγματικά κρίμα, να δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό και αυτό να μην ανταποκρίνεται στη βασικότερη λειτουργία του!

Περισσότερα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1475351

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώτο Optimus 3D η LG έδωσε το update για gingerbread 6+ μήνες μετά την κυκλοφορία του. Αρκετοί από όσους αναβάθμισαν έχουν πρόβλημα με χαμένες κλήσεις και sms και η LG δεν έχει δώσει καμία επίσημη απάντηση. Πραγματικά κρίμα, να δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό και αυτό να μην ανταποκρίνεται στη βασικότερη λειτουργία του!

Περισσότερα εδώ:

http://forum.xda-dev...d.php?t=1475351

 

Νομιζω οτι το ghost calls φαινομενο παρουσιαστικε σε αυτους που εκαναν unfficial update. Το δικο μου πχ δεν εκανε ποτε ghost calls. Θα μου πεις που το ξερεις? Οταν παρουσιαστικε το φαινομενο το checkαρα συνεχια και μονος μου και απο αλλους αν με βρισκουν παντα.

Το μονο μου παραπονο απο το 3D ειναι ειναι η προς το παρον μικρη του δυνατοτητα παραμετροποιησης και το πολυπλοκο unbrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι το ghost calls φαινομενο παρουσιαστικε σε αυτους που εκαναν unfficial update. Το δικο μου πχ δεν εκανε ποτε ghost calls. Θα μου πεις που το ξερεις? Οταν παρουσιαστικε το φαινομενο το checkαρα συνεχια και μονος μου και απο αλλους αν με βρισκουν παντα.

Το μονο μου παραπονο απο το 3D ειναι ειναι η προς το παρον μικρη του δυνατοτητα παραμετροποιησης και το πολυπλοκο unbrick

 

Στο δικό μου εμφάνισε το πρόβλημα χωρίς να έχω βάλει custom rom. Τέλοσπαντων το θέμα είναι το O3D 2, απλά ήθελα κάπου να γράψω τον πόνο μου :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...