Προς το περιεχόμενο

Nokia Lumia 800 Παρουσίαση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θα μιλησω για το κινητο, αλλα για κατι που γραφτηκε (κακως) και δημιουργει εντυπωσεις...

 

η απόφαση της Nokia να παρατήσει το Symbian

 

ποτε εγινε αυτο και δεν το καταλαβα? το update σε anna και σε belle ειναι το αποτελεσμα του οτι το παρατησε?....

καλο ειναι αυτα που γραφουμε να τα προσεχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μιλησω για το κινητο, αλλα για κατι που γραφτηκε (κακως) και δημιουργει εντυπωσεις...

 

 

 

ποτε εγινε αυτο και δεν το καταλαβα? το update σε anna και σε belle ειναι το αποτελεσμα του οτι το παρατησε?....

καλο ειναι αυτα που γραφουμε να τα προσεχουμε.

....για τα μελλοντικά της κορυφαία smartphone.

Τα anna/belle και το αναμενομενο carla updates ηταν ηδη προγραμματισμενα πριν την αποφαση να πανε σε wp7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πραγματακια ακομα τωρα που το μαθαινω και γω, μιας και το πηρα σημερα...υπαρχει app που να κλεινει τις εφαρμογες?

επισης συνδεση με το pc χωρις το zune παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πραγματακια ακομα τωρα που το μαθαινω και γω, μιας και το πηρα σημερα...υπαρχει app που να κλεινει τις εφαρμογες?

επισης συνδεση με το pc χωρις το zune παιζει?

Δε χρειάζεσαι app που κλείνει τις εφαρμογές, άρα δεν υπάρχει κιόλας. Τρώνε σχεδόν 0 πόρους. Δεν υπάρχει δηλαδή επίπτωση στην απόδοση. Βέβαια καλό θα ήταν να βλέπαμε στο απόμενο update τη δυνατότητα να κλείνεις ένα παράθυρο με swipe προς τα επάνω, αλλά θα δείξει.

Για τις δουλειές που κάνει το zune, είναι και η καλύτερη επιλογή αυτή. Θες να κάνεις κάτι που δε γίνεται με το zune; Αν απλά δεν σου αρέσει η αναγκαστική χρήση του zune δυστυχώς πρέπει να συμβιβαστείς. Προσωπικά επειδή το βρήκα πολύ πιο εύχρηστο για τις δουλειές που θέλω απο το itunes δεν έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα που το φορτισα πληρως, μου βγαζει στην ¨οικονομια μπαταρίας" υπολειπομενο χρονο 1 μερα και 30 λεπτα.

Εσας ποσο βγαζει, και ποσες μερες σας κραταει με φυσιολογικη χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα που το φορτισα πληρως, μου βγαζει στην ¨οικονομια μπαταρίας" υπολειπομενο χρονο 1 μερα και 30 λεπτα.

Εσας ποσο βγαζει, και ποσες μερες σας κραταει με φυσιολογικη χρήση?

Εμένα παρότι το φορτίζω συχνά, ανα διαστήματα δηλαδή χωρίς να κοιτάω πόσο έχει πάει, μπορώ να υπολογίσω πως μπορώ να το φτάσω 2 μέρες, με σχετική ευκολία. Με βαριά χρήση κλείνει μια μέρα.

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος απο τη μπαταρία, δεν υπάρχουν drains. Μια και κάτι δηλαδή με την δική μου μέσγ χρήση, με gps ανοιχτό, μερικά live tiles μπροστά, και αρκετό, μπόλικο μπόλικο internet.

 

Edit: Τώρα που το κοίταξα, με 50% μου γράφει 16 ώρες, άρα με full κοντά στις 32 ώρες. Όσο υπολόγιζα περίπου δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι....καθε μερα και απο μια νεα απορια...:P

 

Θελω να αποθηκευσω αρχεια, εκτος των εικονων,τραγουδιων και βιντεο, πχ pdf,docs...μπορω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...