Προς το περιεχόμενο

Wasteland 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αυτό ήταν.

 

Day_2b.jpg

 

Μέσα σε λιγότερο από δύο ημέρες, 15 χιλιάδες και πλέον άνθρωποι στήριξαν αυτή την προσπάθεια.

 

Πλέον, το ζήτημα είναι μέχρι πού μπορεί να φτάσει αυτή η στήριξη στις επόμενες 32+ ημέρες και, κυρίως, αυτό που έγραψε ο panther_512: να προκύψουν από αυτές τις προσπάθειες τίτλοι αντάξιοι της φήμης και των ικανοτήτων αυτών των ανθρώπων και αντάξιοι της εμπιστοσύνης που δείχνουμε όλοι εμείς.

 

Κι αν στην πορεία ιδρώσει λίγο και κανένας παραγωγός, δεν είναι κακό. Δεν αντέχονται άλλο οι παιδιάστικες δικαιολογίες τους για τους λόγους που εγκατέλειψαν τα κλασικά rpg και τα adventure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβώς! Μακάρι να βγούν καλά παιχνίδια(που πιστεύω ότι θα βγούν, έχουν τα φόντα) που θα κάνουν επιτυχία και μια νέα εποχή θα ξεκινήσει για το gaming! Άντε, πάμε για το 1.500.000 τώρα!! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έριξα τα 65Ε και μακάρι να μπορούσα να ρίξω παραπάνω. ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ACTION ΜΟΥΦΕΣ σε θάλασσες και ακτές. Θέλω να ελπίζω ότι όταν δουν αυτήν την επιτυχία οι moneyhungry developers θα σταματησουν να ζητανε FPS και ACTION κακό χρόνο να χουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τρελό γέλιο οι "συνεντεύξεις" με τους "παραγωγούς"...

 

...και κάπως στενάχωρες, αν αναλογιστεί κανείς ότι, πάνω-κάτω, τις έχει ακούσει αυτές τις απαντήσεις.

 

"There was a Fallout 1 and 2?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παραπάνω video αντιπρωσοπεύει την κατάσταση που υπάρχει σημερα στην gaming βιομηχανία και νομίζω αυτή η κίνηση που έγινε εφερε επανάσταση. Πλέον οι gamer χρηματοδοτούν τα games που θέλουν να παιξουν χωρίς ενδιάμεσους. Ο Brian Farggo υποσχέθηκε και client για linux και mac αν το ποσο ξεπεράσει τα 1.2μύρια.

Και υποσχέθηκε ότι το game θα έχει ένα ογκοδέστατο manual για συνοδεία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σίγουρα, σε συνδυασμό με το Double Fine Adventure, είναι πολύ σημαντική κίνηση αυτή. Κι όταν με το καλό κυκλοφορήσουν αυτοί οι τίτλοι και είναι, όπως ελπίζω και πιστεύω βάσει λογικής, αντάξιοι των προηγούμενων δειγμάτων δουλειάς, θα μιλάμε για μια εξέλιξη που ίσως να μην ανατρέψει τελείως το τοπίο (όπως έλεγε χθες με τη λήξη του fundraiser ο Schaffer) αλλά σίγουρα θα αποτελέσει μια ρεαλιστική, βιώσιμη εναλλακτική πρόταση.

 

Αν καθίσει και σκεφτεί κανείς τι τίτλους έχουν δημιουργήσει αυτοί οι άνθρωποι, πόσο κόσμο έβαλαν στο gaming, πόσους μετέπειτα τίτλους καθόρισαν... Και να παρακαλάνε να τους δώσουν την ευκαιρία οι παραγωγοί να φτιάξουν κάτι για το οποίο υπάρχει αγορά αλλά αν δεν είναι "πίου-πίου" δεν προχωράει;

 

Για το Wasteland, προβλέπεται και cloth map (του Ultima VIII πρέπει να ήταν ο τελευταίος που έπιασα στα χέρια μου) και τα διάφορα tiers έχουν αντίστοιχα "καλούδια". Όμως, και στα 15 δολάρια να μπει κανείς, για έναν DRM free τίτλο, και στο 1 δολάριο απλά για μια συμβολική στήριξη, αξίζει πιστεύω γιατί στέλνεις ένα μήνυμα. Το παιχνίδι, εφόσον όλα πάνε καλά, πάει για φθινόπωρο του '13, όμως, προσωπικά, δεν συμμετέχω -σε μια εποχή που μετράμε με πολύ προσοχή τα χρήματά μας- μόνο για να παραλάβω κάποια στιγμή ένα rpg, αλλά γιατί θεωρώ πως έτσι αντιδράμε σε μια κατάσταση που είχε παγιωθεί.

 

Δεν έχω πρόβλημα με τους ΑΑΑ τίτλους, έχω αγοράσει και τα τρία Mass Effect, αλλά και το Dragon's Age. Απλά, δεν αντέχεται το "δεν υπάρχει αγορά για tb strategy" ή "το είδος παιχνιδιού που αγαπάς ανήκει στο παρελθόν". Να που αποδεικνύεται με πολύ πρακτικό και μετρήσιμο τρόπο ότι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εννοείς αν το pledge που κάνει κάποιος δεν είναι στο tier του collector's edition; Φαντάζομαι πως ναι, αν και δεν έχω διαβάσει ακόμη κάτι συγκεκριμένο. Ενδεχομένως να γίνει και κάτι μέσω Amazon, λόγω του Kickstarter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι και κανουν το ιδο για το psychonauts 2 θα εμαι απο τους πρωτους που θα ριξουν χρημα.

 

Συμφωνω ομως με snoob πως αυτο δεν μπορει αν γινει πανακεια γιατι μετα θα βγουν ολοι στη γυρα...

 

 

DAIKATANA 2?????/..... :eek: :eek: :eek: :shock: :shock: :shock: :confused: :confused: :confused: :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αυτοι που δωσανε λεφτα για τον ερανο,θα μπορουν να παιξουν το παιχνιδι τελειως δωρεαν,αργοτερα οταν βγει;

 

Eξαρτάται από το ύψος της συμμετοχής. Σε όσα project έχω δει ή συμμετάσχει, το ελάχιστο αποδεκτό όριο είναι το 1 δολάριο. Δεν έχω δει κανένα project με ποσά που περιλαμβάνουν cents, οπότε μάλλον το 1 δολάριο είναι το ελάχιστο ποσό, γενικά.

 

Με αυτό το ποσό, στο Wasteland 2 δεν εξασφαλίζεις πρόσβαση στο παιχνίδι. Απλά, συμμετέχεις και δείχνεις την υποστήριξή σου με ένα συμβολικό ποσό. Από τα 15 δολάρια παίρνεις μια ψηφιακή έκδοση του παιχνιδιού, DRM-free και όσο ανεβαίνουν οι κλίμακες περνάς σε boxed + digital, collectors + digital και στα ανώτερα κλιμάκια collectors + έναν αριθμό digital, autographed boxed + έναν αριθμό digital κ.ο.κ.

 

Στο homepage κάθε project αναφέρεται αναλυτικά τι εξασφαλίζουν οι υποστηρικτές, αναλόγως του ποσού που προσφέρουν.

 

Υπόψη, οι κάρτες δε χρεώνονται τίποτε έως ότου επιτευχθεί ο στόχος που θέτει το project και σε κάθε περίπτωση όχι πριν λήξει η προκαθορισμένη περίοδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...