Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμος ο VLC 2.0 με νέες δυνατότητες και πειραματική αναπαραγωγή Blu-ray


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τους υπότιτλους μετά την αναβάθμιση; Έχω δοκιμάσει και τις δύο επιλογές αλλά μου εμφανίζει κουτάκια αντί χαρακτήρες.

 

Μια χαρά είμαι εγώ, δοκίμασα και ελληνικά.

 

Δοκίμασε φρέσκια εγκατάσταση και διέγραψε τις προηγούμενες ρυθμίσεις.

 

Αν και χρησιμοποιώ τον mpchc, μια χαρά και βιλισάκος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τους υπότιτλους μετά την αναβάθμιση; Έχω δοκιμάσει και τις δύο επιλογές αλλά μου εμφανίζει κουτάκια αντί χαρακτήρες.

 

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ σε mac. Δε μου βγάζει ελληνικά με τίποτα παρά μόνο τετραγωνάκια ότι επιλογή και αν βάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διέγραψα τις παλιές ρυθμίσεις έκανα και καινούργια εγκατάσταση αλλά πάλι δεν δουλεύει..μου εμφανίζονται κουτάκια αντί για χαρακτήρες. Έχει κανείς καμία ιδέα; Κι εγώ σε mac έχω το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν και εχω εγκατεστημενους και VLC και media player classic το πρωτο τον χρησιμοποιω ελαχιστα. Σε σχεση με τον mpc ειναι ποιο "βαρυς" νομιζω και επισης αν πας τυχαια απο το ενα σημειο του video σε καποιο αλλο ο VLC κανει σπασιματα σε σχεση με τον mpchc. Αντε να δουμε και ο νεος τι λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν και εχω εγκατεστημενους και VLC και media player classic το πρωτο τον χρησιμοποιω ελαχιστα. Σε σχεση με τον mpc ειναι ποιο "βαρυς" νομιζω και επισης αν πας τυχαια απο το ενα σημειο του video σε καποιο αλλο ο VLC κανει σπασιματα σε σχεση με τον mpchc. Αντε να δουμε και ο νεος τι λεει.

 

Αυτό είναι αλήθεια για το seeking, πολύ καλύτερος ο mpchc.

 

Σε όλα τα τα άλλα πάνω κάτω τα ίδια νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διέγραψα τις παλιές ρυθμίσεις έκανα και καινούργια εγκατάσταση αλλά πάλι δεν δουλεύει..μου εμφανίζονται κουτάκια αντί για χαρακτήρες. Έχει κανείς καμία ιδέα; Κι εγώ σε mac έχω το πρόβλημα.

 

Σε mac δοκίμασε να βάλεις στο default encoding Greek (Windows -1253) και μια γραμματοσειρά που να έχει ελληνικά (πχ arial, times new roman, lucida grande). Σε εμένα έτσι δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν το Media Player Classic + Avisynth (24fps -> 60fps) δεν εχει, μπορει να ειναι βαρυς ο media player classic αλλα το καλο ειναι οτι μπορεις να πειραξεις παρα πολλα πραγματα στο ffdshow για βιντεο και ηχο ή στον player, αλλα αφου πλεον οι περισσοτεροι εχουμε Core 2 Duo,Core i3 κλπ οτι player και να βαλουμε παλι θα παιζει bluray

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε mac δοκίμασε να βάλεις στο default encoding Greek (Windows -1253) και μια γραμματοσειρά που να έχει ελληνικά (πχ arial, times new roman, lucida grande). Σε εμένα έτσι δούλεψε.

 

Το είχα σε arial black και μόλις το έβαλα arial έφτιαξε! Δεν είχα σκεφτεί να αλλάξω γραμματοσειρά...σε ευχαριστώ για το tip!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έδειχνε και ελληνικούς υπότιτλους ο vlc 2.0 θα ήταν τέλεια.

 

Οποιος έχει καταφέρει να δει ελληνικούς υπότιτλους ας μας πει πως γίνεται!

 

Εγώ βλέπω κανονικά ελληνικούς υπότιτλους.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...