Προς το περιεχόμενο

Huawei Ascend D1 Q smartphone: το βαρύ πυροβολικό με 4 πυρήνες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερει κανεις αν οι tegra 3 που θα εχουν τα κινητα και αυτο της ειδησης μαζι κατασκευαζονται με κλιμακα ολοκληρωσης 28nm ή 40nm οπως οι πρωτοι tegra 3 του ASUS Transformer Prime?

28nm θα κυκλοφορισουν πιο μετα!(βλ.krait,tegra4...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28nm θα κυκλοφορισουν πιο μετα!(βλ.krait,tegra4...)

 

ειχα διαβασει παλαιοτερα οτι και οι tegra 3 θα βγουν στα 28nm προς το τελος του πρωτου 3μηνου του 2012 για αυτο ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα διαβασει παλαιοτερα οτι και οι tegra 3 θα βγουν στα 28nm προς το τελος του πρωτου 3μηνου του 2012 για αυτο ρωταω.

Στα 28nm θα ειναι το tegra4(Wayne),αλλα απο το 3ο τριμηνο!

O tegra3 παραμενει στα 40nm!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το κινητο το χρησιμοποιεις σαν κινητο η μπαταρια του ειναι σουπερ.Αναμονη 1+βδομαδα.Αν μιλας αρκετα 3 μερες κραταει ανετα..

 

Οταν το κινητο το χρησιμοποιεις σαν tablet/laptop Η μπαταρια τελιωνει μεσα σε 12 ωρες..

Μη τρελαθουμε κιολας.Μια χαρα ειναι η αυτονομια.

Τωρα αν θες να σερφαρεις ολη μερα και να κραταει 3 μερες ε...λιγο δυσκολο...και για ενα Netbook..και για tablet Και για ενα κινητο..

 

Και προς στιγμήν νόμισα ότι είμαι μόνο εγώ παράλογος.Κι εγώ θα ήθελα να έχω επιδόσεις επιτραπέζιου υπολογιστή στο κινητό μου, παιχνίδια επιπέδου super σημερινού gaming rig και να μην έχει και καθόλου μπαταρία.Αλλά τι να κάνουμε, το λάπτοπ μου είναι το ίδιο ισχυρό με το τηλέφωνό μου, η μπαταρία του κρατάει το πολύ 6-7 ώρες, αλλά δε γκρίνιαξε κανένας.Μια χαρά είναι η αυτονομία των σημερινών sf, αυτό που θέλει ρύθμιση είναι η λογική και οι απαιτήσεις μας (εκείνο το απύθμενο θέλω ειδικότερα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να υπαρχει τη σημερον ημερα smartphone (που να χρησιμοποιειται σαν smartphone ομως, πχ 3g ενεργοποιημενο συνεχεια, whatsapp, facebook, λιγο παιχνιδι, email, μηνυματα και λιγες κλησεις) που να κραταει πανω απο μερα. Εγω εκανα 5 πρωτεσ φορτισεις σωστες, και το κινητο με αυτη τη χρηση μου κραταει γυρω στις 16 ωρες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Αμα ειναι να παρω smartphone και να το χρησιμοποιω μονο για κλησεις και μηνυματα και το βραδυ κλειστο η σε airplane mode καλυτερα να επαιρνα ενα κινητο των 20ε, γιατι να δωσω 500?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κινητό και πολύ ωραίο.Αν έχει και μια καλή τιμή vfm όπως μας έχει συνηθίσει η huawei θα κάνει πάταγο.Όσο για την μπαταρία που λέτε ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση.Υπάρχουν κάποιοι που πέρνουν smartphone μόνο για κλήσεις και μηνύματα και λένε ότι κρατάει 4-5 μέρες και αυτοί που το έχουν για βασικό εργαλείο της δουλειάς τους που κρατάει λίγες ώρες.Τα 1500mha είναι πολύ λίγα για κινητά με οθόνες πάνω απο 3.5".Εκεί να προσπαθήσουν να τα βελτιώσουν και ας αφήσουν τους 4 πυρήνες.Με το μονοπύρινο x5 κάνω τα πάντα γρήγορα και χωρίς κολλήματα.Τι παραπάνω θα κάνεις με ένα τετραπύρηνο σε smartphone...

 

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια εβδομαδα το iphone4s και παρατηρησα οτι η μπαταρια ρουφιεται οντως κατα 80% απο το 3G ,σε flight mode οντως μπορει να κρατησει εβδομαδες.και με το wireless που εκανα τεστ μια χαρα μπορει να διαρκεσει κ 3 κ 4 μερες,οποτε δεν ξερω απο Android αλλα αν δε βγει το νεο IOS 5.1 με απενεργοποιηση του 3G δεν την παλευει θελει καθε μερα φορτιση.Αλλα και να μου χαριζατε κινητο android με τιποτα μετα το 2G 4 χρονια πηγα στο 4S οποτε καμμενος forever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυριζω "φανμποι" με τον τροπο που το λες.Το comment σου είναι σωστό αλλα καρα-ΠΡΟΦΑΝΕΣ.

 

Καρασωστότατο... Δεν είμαι fan καμίας εταιρείας αλλά αυτό που έγραψε δηλώνει πολλά...

Καλά ρε γαμώτο...Μερικοί είναι λες και αναμένουν πως και πως να "χτυπηθεί" κάποια άλλη εταιρεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν νομιζω να υπαρχει τη σημερον ημερα smartphone (που να χρησιμοποιειται σαν smartphone ομως, πχ 3g ενεργοποιημενο συνεχεια, whatsapp, facebook, λιγο παιχνιδι, email, μηνυματα και λιγες κλησεις) που να κραταει πανω απο μερα. Εγω εκανα 5 πρωτεσ φορτισεις σωστες, και το κινητο με αυτη τη χρηση μου κραταει γυρω στις 16 ωρες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Αμα ειναι να παρω smartphone και να το χρησιμοποιω μονο για κλησεις και μηνυματα και το βραδυ κλειστο η σε airplane mode καλυτερα να επαιρνα ενα κινητο των 20ε, γιατι να δωσω 500?

 

Ακριβώς αυτο! Τίποτα παραπάνω!

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω παντως το IDEOS X5 της HUAWEI ειμαι πολυ ευχαριστημενος. οσο για αυτο με την μπαταρια παιζει ρολο το λογισμικο . ενα αλλο αντροιντ που ειχα προηγουμενος απο αυτο κραταγε 6 ωρες μπαταρια!!! το ΙDEOS κραταγε 1,5 μερα οταν το ειχα 2.2 , αφου του εβαλα την αναβαθμιση την επισημη για 2.3 κραταει και 5 μερες μην σας πω. αλλα δεν του πινω το αιμα σε παιχνιδια και τα λοιπα . μετρια χρηση. το επομενο κινητο μου οταν παρω θα ειναι σιγουρα HUAWEI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έχουν πρήξει με τη μόδα με τα λεπτά τηλέφωνα. Δε λέω να είναι γκουμούτσα αλλά προτιμώ features και επιδόσεις απο μικρό πάχος. Άσε που έτσι μπορούν να βάλουν και μεγαλύτερη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω sgs2 και η μπαταρία κρατάει άνετα 3 μέρες. Στα smartphones η αυτονομία έχει να κάνει πάρα πολύ με τον τρόπο χρήσης και το πως είναι ρυθμισμένα.

για να εχεις ακοικτο λεμε το κινητο οχι κλειστο :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...