Προς το περιεχόμενο

Smart charger AA/AAA IQ328 27€ FBAmazon (δωρεαν μεταφορικα)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρηγγειλα κ γω με την σειρα μου τον IQ328 κ αναμενω...

 

εννοειται, αν δεν "πετυχαινα" το θεμα αυτο, θα επαιρνα καποια στιγμη τον BC700, γιατι θα με κερδιζε το επιφανειακο πλεονεκτημα της ξεχωριστης διαχειρισης των μπαταριων κ κλασσικα δεν θα ειχα τον χρονο να εμβαθυνω τοσο πολυ.

 

ευχαριστώ matrixxx για την βοήθειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Τον παρηγγειλες.

 

Σου λεει οτι θα φυγει σημερα (αν τον παρηγγειλες σημερα ισως φυγει Δευτερα παντως, δεν συμβαινει συχνα να φευγει ιδια μερα! Το 29-2/8-3 ειναι η εκτιμωμενη ημερομηνια παραλαβης που θα γινει "συγκεκριμενη" μολις φυγει)

 

 

 

Οταν φυγει θα σου ερθει email που θα λεει :

 

Dear Customer, Greetings from Amazon.co.uk, We are writing to let you know that the following item has been sent to:

 

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

 

using Royal Mail.

 

......

 

Dispatched via Royal Mail (estimated arrival date: Wednesday, February 29, 2012). (Εμενα21-2 η παραγγελια, εφυγε 22-2, 23-2 ηρθε και αποδειξη αγορας pdf απο Αυστρια AccuPower GmbH, Kärntnerstraße 87,8053 Graz, AUSTRIA)

 

Να ξαναπω εδω, οτι πληρωνουμε σε λιρες (οπως παντα στο αμαζον) ωστε να εχουμε καλυτερη τελικη τιμη. Η χρεωση επισημα απο την τραπεζα:

 

Ποσό Κίνησης: -27,25 EUR (ΧΡ)

Στοιχεία Συναλλαγής: Amazon Mktplce EU-UK AM AZON.CO.U

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ, δε πηρα δυστυχώς το θέμα χαμπάρι, κι αγόρασα έναν απλό φορτιστή απο αμαζον duracell πακέτο με 2ΑΑ,2ΑΑΑ και 16ΑΑ (2450mAh) σε προσφορά.

Όλα μαζί 36 λίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ποσο χρόνο θέλει να γεμίσει 2 η 4 μπαταρίες 2200;ΑΑ; μιας και λέει ταχυφορτιστης.

Για δυο αν βιαζεσαι βαζεις 1800mA, αρα θες λιγοτερο απο μιαμιση ωρα, για 4 στα 1000mA, θες λιγοτερο απο 2.5 ωρες.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο http://www.amazon.de/MAHA-MH-C9000-WizardOne-Ladeger%C3%A4t-Analyzer-Adapter/dp/B005W8TG96/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1330261583&sr=8-3 δεν ειναι καλυτερη αγορα;Κοστιζει παραπανω αλλα εχει καλα χαρακτηριστικα και Ελληνικη πριζα , συν κατι εξτρα.Ενας πιο σχετικος να πει την αποψη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια παραγγελία και από μένα , σε ευχαριστώ matrixxx αν και εγώ είχα κανα 2-3 φορτιστές αλλά τα γνωστά απο lidl , carefour , energizer οπότε ευκαιρία για ακόμη ένα gadget , για να βλέπουμε και πως είναι οι μπαταρίες . Αλήθεια το θέμα με τις μπαταρίες το έχει κανείς πρόχειρο να ρίξω και εκεί μια ματιά ? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια παραγγελία και από μένα , σε ευχαριστώ matrixxx αν και εγώ είχα κανα 2-3 φορτιστές αλλά τα γνωστά απο lidl , carefour , energizer οπότε ευκαιρία για ακόμη ένα gadget , για να βλέπουμε και πως είναι οι μπαταρίες . Αλήθεια το θέμα με τις μπαταρίες το έχει κανείς πρόχειρο να ρίξω και εκεί μια ματιά ? :rolleyes:

 

Έχουν αναφερθεί αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα εδώ απ'όπου θα μπορούσες να ενημερωθείς,

όχι τόσο βέβαια για τις μπαταρίες, όσο για τους φορτιστές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Άλλη μια παραγγελία και από μένα , σε ευχαριστώ matrixxx αν και εγώ είχα κανα 2-3 φορτιστές αλλά τα γνωστά απο lidl , carefour , energizer οπότε ευκαιρία για ακόμη ένα gadget , για να βλέπουμε και πως είναι οι μπαταρίες . Αλήθεια το θέμα με τις μπαταρίες το έχει κανείς πρόχειρο να ρίξω και εκεί μια ματιά ? :rolleyes:

Να σαι καλα φιλε μου.

 

 

Το "θεμα με τις μπαταριες" ειναι αυτο που σου εδωσε μολις ο συμφορουμιτης, αφορουσε αρχικα (οντοπικ) αλκαλικες μπαταριες, απλα μετα γυρισε η κουβεντα σε φορτιστες. Για εκει ξεκινησα να γραφω το πρωτο ποστ αλλα επειδη σκεφτηκα οτι θα χανοταν αφου ηταν οφτοπικ, ειπα να ανοιξω αυτο το θεμα εδω, ωστε να το δουν οσοι ενδιαφερονται για "εξυπνο φορτιστη".

 

Για μπαταριες "ολες" οι αποψεις συγκλινουν στις eneloop, χωρις να σημαινει οτι οι αλλες ειναι για πεταμα. Στο πρωτο μου ποστ εχω ενα σαιτ σχετικο με φακους. Και εκει θα βρεις πολλες συζητησεις για μπαταριες επαναφορτιζομενες. ;)

 

 

 

Αυτο http://www.amazon.de...30261583&sr=8-3 δεν ειναι καλυτερη αγορα;Κοστιζει παραπανω αλλα εχει καλα χαρακτηριστικα και Ελληνικη πριζα , συν κατι εξτρα.Ενας πιο σχετικος να πει την αποψη του.

 

Αυτος ειναι ο Maha 9000 ο οποιος "αναφερεται" στο πρωτο ποστ εδω. Δεν θα μπορουσε να μου εχει "ξεφυγει" αφου ειναι ισως ο κορυφαιος συμφωνα με καποιες γνωμες.

 

Απο μια αποψη ειναι ο πληρεστερος με την εννοια των επιπλεον ρυθμισεων που ομως η χρησιμοτητα τους ειναι σχετικη και αμφισβητουμενη απο καποιους αλλους. Ειναι δυσχρηστος αφου ειναι πολυπλοκος και δεν ειναι εποπτικος οπως οι υπολοιποι αφου και δεν βλεπεις ταυτοχρονα μετρησεις για ολες τις μπαταριες αλλα για μια-μια, αλλα και πρεπει να πατησεις καμια 10αρια κουμπακια μεχρι να τις δεις για ολες. Επισης τα μεγαλα ρευματα φορτισης μπορει να μας δινουν ταχυτητα φορτισης αλλα ψιλοσκοτωνουν τις μπαταριες. Γι αυτο το λογο πολλες φορες ο 9000 αναφερεται ως "battery cooker" χωρις να σημαινει οτι φταιει ο ιδιος, φταινε καποιοι που τον εχουν και δεν ξερουν να τον δουλεψουν σωστα (η απλα κανουν καποιο λαθος απο βιασυνη) - αλλα σου δινει τη δυνατοτητα να τις μαγειρεψεις. ;)

 

Τελος ειναι περιπου διπλη τιμη απο αυτον που συζηταμε. Αρα δε θα μπορουσε να ειναι "καλυτερη αγορα". Πληρεστερος φορτιστης (αν δεν σκεφτουμε την ευκολια χρησης) μπορει να ειναι, "καλυτερη αγορα" πιστευω οτι δεν ειναι σε καμια περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συνφωνισω και εγω για της eneloop και σε αποδοση και σε αντοχη στον χρονο.

Εχω παρει και μερικες GP ReCyko+ που λενε οτι εχουν ιδιες ιδιοτητες,στην λειτουρια τους μεχρι στιγμης φαινονται καλες.

Οταν παρω τον φορτιστη θα δω εαν εχουν ακομη την χωρητικοτητα που ειχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω, είμαι στο τσακ να τον πάρω, (είμαι και αγγλία, θα είναι σε 2 μέρες σπίτι μου!) αλλά συγκρατούμαι, γιατί δεν μπορώ να βρω καλό use case... Προς το παρόν έχω έναν sanyo νομίζω 12ετίας (τον είχα πάρει τότε πακέτο μαζί με 4 μπαταρίες 50.000δρ ) που κάνει συμπαθητικά την δουλειά του. Όλες οι συσκευές πλέον έχουν δικές τους μπαταρίες, απο περιέργεια που χρησιμοποιείτε τις επαναφορτιζόμενες? (σοβαρά ρωτάω, προσπαθώ να σκεφτώ κάτι παραπάνω απο το flash της μηχανής μου, για να ψηθώ να τον πάρω και δεν βρίσκω! ^_^ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...