Προς το περιεχόμενο

Samsung : 20 εκατομμύρια πωλήσεις Galaxy S II σε 10 μήνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ναι αλλά όλοι κοιτάμε κώλους όταν πάμε για καφέ ε?

Έστω και αντρικούς..

 

Δεν ξέρω για σενα, αλλα εγω μονο γυναικιους κοιταω :) και σερφαρω με το κινητό. Το ένα δεν αποκλείει το αλλο..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Δεν ξέρω για σενα' date=' αλλα εγω μονο γυναικιους κοιταω :) και σερφαρω με το κινητό. Το ένα δεν αποκλείει το αλλο..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App[/quote']

 

Xaxaxa τι δε ξερεις για μενα ρε old γαμω την τρελα μου γαμω!

Ασε που παιζουν κωλοι που αποκλειεται να τους κοιτας κ να μπορεις να κοιταξεις το τηλ ή κτ αλλο ;p

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά ρε αλάνια.Με το που μπεις στην καφετέρια τσεκάρεις όλες τις όμορφες.Έπειτα πιάνεις θέση που να έχει καλή θέα.Βγάζεις το smartphone και ανοίγεις την κάμερα αμέσως.Κάνεις οπτικό ζουμάκι σε κανα καλό μωρό και τελος(μην νομίζει οτι την καρφώνεις κιόλας και ψωνιστεί).Ποιος πάει σε καφετέρια για να μπει στο internet όταν γίνετε του mini εκει έξω.

 

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά όλοι κοιτάμε κώλους όταν πάμε για καφέ ε?

Έστω και αντρικούς..

Μπορεις να τους βλεπεις με περισσοτερη διακρητικοτητα,απο την οθονη του κινητου σου κ να τους βγαζεις φωτογραφια αν θες! :devil:

 

Τα πράγματα είναι απλά ρε αλάνια.Με το που μπεις στην καφετέρια τσεκάρεις όλες τις όμορφες.Έπειτα πιάνεις θέση που να έχει καλή θέα.Βγάζεις το smartphone και ανοίγεις την κάμερα αμέσως.Κάνεις οπτικό ζουμάκι σε κανα καλό μωρό και τελος(μην νομίζει οτι την καρφώνεις κιόλας και ψωνιστεί).Ποιος πάει σε καφετέρια για να μπει στο internet όταν γίνετε του mini εκει έξω.

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

Με προλαβες!Απαντησα πρι το διαβασω! :mrgreen:

 

Καποιος που εχει διπλα του ενα "γλυκο" κοριτσι με παντοφλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό επικρίνω και αυτό θέλω να πώ. Για αυτό το λόγο πιστευω οτι το S II ειναι ΑΣΚΟΠΟ, ΠΕΡΙΤΟ στην τιμή που έχει. Τα χρησιμα χαρίσματα του, αυτά που κατα τη γνώμη μου έχουν νόημα σε κινητό (καποιος θέλει μεγάλη οθόνη και καλή φωτογραφική) τα έχει ΟΛΑ και το Galaxy S I στα 250€( πλην του led που δεν εχει, που το θεωρώ πολύ πιο απαρέτητο από τον δευτερο πηρύνα στο επεξεργαστή του κινητού).

Μόνο το αγοραστικό κοινό μπορεί να κρίνει τί είναι άσκοπο και περιττό. Εφόσον κάποιο προϊόν υπάρχει στην αγορά και πουλάει, είναι γιατί ικανοποιεί κάποια ανάγκη του κόσμου που το επιλέγει (...ακόμη και αν αυτή η ανάγκη λέγεται ματαιοδοξία).

Στην προκειμένη περίπτωση η γνώμη μου είναι η εξής:

Αν έχεις τα χρήματα αγοράζεις το καλύτερο (GalaxyS2)...αν έχεις λιγότερα πας αμέσως παρακάτω (galaxyS) και φτάνεις μέχρι κινητό των 25 ευρώ εφόσον τα οικονομικά σου είναι στενά. Δεν μπορώ όμως σε καμιά περίπτωση να κατηγορήσω αυτόν που επέλεξε το καλύτερο, παρά μόνο αν στερεί πρωτεύοντα πράγματα από την οικογένεια του ή τον ίδιο του τον ευατό.

 

Πολλά τα βρίσκω περίεργα στην σημερινή κατάσταση, όπως το ότι χάθηκαν αξίες όπως του το κινητό να είναι μικρό και να "κρατάει" η μπαταρία του. Σημερα με το ζόρι χωράνε στις τσέπες σας τα παντοφλοειδή κινητά που κυκλοφορούν. Κάποτε δίναμε παραπάνω χρηματα για να μην φουσκώνει η τσέπη από το πουκάμισό μας από το κινητό. Σημερα θέλουμε τελαμώνα (ταγάρι, μπανανα) για να τα κουβαλίσουμε και φορτιστή μαζί μας γιατί θα μας χρειαστεί.

Με την διαφορά ότι στην εποχή που περιγράφεις όλα αυτά τα καλούδια που ενσωματώθηκαν σε ένα τηλέφωνο (υπολογιστής+ιντερνετ, GPS, HD videocamera, παιχνιδομηχανή, πυξίδες-πολυεργαλεία, ατζέντα κτλ κτλ) ήταν τεχνολογίες που βλέπαμε μόνο σε ταινίες όπως το James Bond και το Back to the future.

Πιστεύω ότι αν θέλεις να υποστηρίξεις τις αξίες σου, δεν σε εμποδίζει κανένας να βρεις ένα Ericsson T28 από Ebay και να κυκλοφορείς σουπερ άνετος χωρίς μπανάνες και φουσκωμένες τσέπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τα σχόλια ορισμένων που θεωρούν τα smartphones ως gadgets ή συσκευές επίδειξης.

Προφανώς δεν είχαν ποτέ smartphone ή ενώ έχουν δεν το χρειάζονται πραγματικά.

Άρα πραγματι έχουν δώσει τζάμπα 600€ για να στέλνουν SMS και να παίζουν TETRIS.

 

Για εμάς που τα έχουμε για τη δουλεια μας, θεωρώ ότι είναι το καλύτερο εργαλείο που έχει ποτέ ανακαλυφθεί.

 

Από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ smartphone κατάργησα ένα σωρό αξεσουάρ που χρειαζόμουν καθημερινα στη δουλειά μου.

Σημειωματάριο, καμερα, ημερολόγιο για καταχώρηση ραντεβου, laptop. Ακόμα και το USB stick έχω καταργήσει και έχω βάλει όλα τα χρήσιμα αρχεία στο κινητό και τα δίνω σε πελάτες όποτε μου τα ζητάνε (καταλόγους, marketing υλικό, κτλ.).

Το laptop το έχω κάνει desktop και το έχω καρφωμένο στο γραφείο και μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις το μετακινώ.

 

Άρα για ένα καλό smartphone που κάνει όλα αυτά, τα 600€ είναι ένα ποσό που πολύ θα έδιναν για ένα ¨εργαλείο" δουλειάς.

 

Τώρα αν σε κάποιους περισσεύουν λεφτά και θέλουν να το πάρουν για χαβαλέ, είναι δικό τους πρόβλημα.

Εμένα πάντως δεν μου περισσεύουν και δεν θα τα έδινα για κάτι που δεν θα άξιζε τα λεφτά του.

 

Διαβάζω τα σχόλια ορισμένων που θεωρούν τα smartphones ως gadgets ή συσκευές επίδειξης.

Προφανώς δεν είχαν ποτέ smartphone ή ενώ έχουν δεν το χρειάζονται πραγματικά.

Άρα πραγματι έχουν δώσει τζάμπα 600€ για να στέλνουν SMS και να παίζουν TETRIS.

 

Για εμάς που τα έχουμε για τη δουλεια μας, θεωρώ ότι είναι το καλύτερο εργαλείο που έχει ποτέ ανακαλυφθεί.

 

Από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ smartphone κατάργησα ένα σωρό αξεσουάρ που χρειαζόμουν καθημερινα στη δουλειά μου.

Σημειωματάριο, καμερα, ημερολόγιο για καταχώρηση ραντεβου, laptop. Ακόμα και το USB stick έχω καταργήσει και έχω βάλει όλα τα χρήσιμα αρχεία στο κινητό και τα δίνω σε πελάτες όποτε μου τα ζητάνε (καταλόγους, marketing υλικό, κτλ.).

Το laptop το έχω κάνει desktop και το έχω καρφωμένο στο γραφείο και μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις το μετακινώ.

 

Άρα για ένα καλό smartphone που κάνει όλα αυτά, τα 600€ είναι ένα ποσό που πολύ θα έδιναν για ένα ¨εργαλείο" δουλειάς.

 

 

Ααααα, by the way δεν στέλνω ποτέ SMS και παίζω σπάνια παιχνίδια!!

 

Τώρα αν σε κάποιους περισσεύουν λεφτά και θέλουν να το πάρουν για χαβαλέ, είναι δικό τους πρόβλημα.

Εμένα πάντως δεν μου περισσεύουν και δεν θα τα έδινα για κάτι που δεν θα άξιζε τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το αγοραστικό κοινό μπορεί να κρίνει τί είναι άσκοπο και περιττό. Εφόσον κάποιο προϊόν υπάρχει στην αγορά και πουλάει, είναι γιατί ικανοποιεί κάποια ανάγκη του κόσμου που το επιλέγει (...ακόμη και αν αυτή η ανάγκη λέγεται ματαιοδοξία).

Στην προκειμένη περίπτωση η γνώμη μου είναι η εξής:

Αν έχεις τα χρήματα αγοράζεις το καλύτερο (GalaxyS2)...αν έχεις λιγότερα πας αμέσως παρακάτω (galaxyS) και φτάνεις μέχρι κινητό των 25 ευρώ εφόσον τα οικονομικά σου είναι στενά. Δεν μπορώ όμως σε καμιά περίπτωση να κατηγορήσω αυτόν που επέλεξε το καλύτερο, παρά μόνο αν στερεί πρωτεύοντα πράγματα από την οικογένεια του ή τον ίδιο του τον ευατό.

Ε ναι, αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι το galaxy s 2 είναι έξυπνη αγορά.. Το κόστος/απόδοση αυτού του κινητού δεν ειναι καθόλου καλό. Το κακό είναι ότι από αυτούς που το αγόρασαν μονο ενα μικρό ποσοστό δεν εχει πρόβλημα με το κόστος (και θέλει μονο την απόδοση). Ένα άλλο ακόμα πιο μικρό ποσοστό εχει ανάγκη την καλύτερη "απόδοση" σε σχέση με φτηνότερα οπότε θυσιάζει το κόστος. Οι υπόλοιποι εμπίπτουν στην "ματαιοδοξία" που λές εσύ και ψευδοελιτισμό (ανάγκη/μανία να έχω το πιο μεγάλο γιατί ετσι) που λέω εγώ.

Με την διαφορά ότι στην εποχή που περιγράφεις όλα αυτά τα καλούδια που ενσωματώθηκαν σε ένα τηλέφωνο (υπολογιστής+ιντερνετ, GPS, HD videocamera, παιχνιδομηχανή, πυξίδες-πολυεργαλεία, ατζέντα κτλ κτλ) ήταν τεχνολογίες που βλέπαμε μόνο σε ταινίες όπως το James Bond και το Back to the future.

Πιστεύω ότι αν θέλεις να υποστηρίξεις τις αξίες σου, δεν σε εμποδίζει κανένας να βρεις ένα Ericsson T28 από Ebay και να κυκλοφορείς σουπερ άνετος χωρίς μπανάνες και φουσκωμένες τσέπες.

Δεν χρειάζεται να πας στο t28, ουτε είπα πως δεν υπάρχει πλέον η αναγκη Gps, wifi κτλ. Απλά ΕΠΙΜΕΝΩ πως η βασική χρήση είναι ΤΗΛΕΦΩΝΟ ακόμα. Και ναι μπορείς να τα έχεις όλα σε μικρό μεγεθος και λογική τιμή. Πχ υπάρχει και η μεση οδός πχ το Mini Pro (και άλλα) είναι και (σχετικά) μικρό και κανει ολα αυτά που λες (τα jame bond).. Οσοι θεωρείται τις 4.3 και 4,7 "ικανοποιητικές" θα σας συμβούλευα, να χρησιμοποιείται περισσότερο τα laptop/netbook είναι πιο κατάλληλα/φτηνά/γρήγορα και με ακόμα μεγαλύτερη οθόνη :lol: από τα κινητά σας :) (διάθεση χιουμορ να έχουμε, είπαμε ο καθένας επιλέγει αυτό που του αξίζει)

 

Υ.Γ. Το κινητό μου δεν είναι T28 (ναι καποτε είχα το t39) αλλα το galaxy Y pro Duos, που και 2 sim έχει και 5 (ολόκληρες) μέρες κρατάει και 139€ έχει και android 2.3.6 ειναι, και qwerty έχει (για να μην τρελαίνομαι όταν προσπαθώ να πετύχω τα γράμματα). Μονο από την καμερα εχω παράπονα). Οπως βλέπεις ξέρω καλά από κόστος απόδοση. Τώρα εσείς που διαβάζεται αυτό το μηνυμα από το s2 σας (των 460€) καλά κάνετε, και μάλλον έχετε τα δικά σας κριτήρια που το αγοράσατε. Eγώ απλά δεν τα καταλαβαίνω ή τα παρεξηγώ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Keysmith: Αμα πάρεις μια εβδομάδα (όχι να το δουλέψεις 30 λεπτα) το sgs2, θα πάρεις το κινητό σου και θα το κοπανήσει στον τοίχο :) ,δεν το λεω υποτιμητικά, θα απορείς πως δουλευες τόσο καιρο σε αυτό, και θα αλλάξεις γνώμη σχετικα με το ποιο έχει καλητερη σχεση κόστους απόδοσής. Αν δε με απατάει η μνημη μου, ακόμα και όλα τα site δινουν καλητερη σχεση κόστους / απόδοσής στο sgs2. Μπορεί να ειναι πολυ ακριβότερο, αλλα και η εμπειρια χρησης του ειναι μερα με τη νύχτα ώστε να δικαιολογεί πληρως το παραπάνω κοστος. Επίσης η αγορα αποδεικνυει ποιος έχει δίκιο. Και λέει ότι παροτι πολυ ακριβότερο, έχει πολλαπλάσιες πωλήσεις. Δε σου λέει τίποτα αυτό; Τα παραπάνω υπο την προϋπόθεσή ότι κανεις χρηση smartphone, αμα το πηρες για να κανεις χρηση απλου τηλεφώνου, μάλλον μπορούσες να κανείς καλυτερη και φθηνοτερη επιλογή. Αν και το συγκεκριμενο κινητό μονο στα χαρτια το λες smartphone. Και να θες να κανεις τέτοια χρηση, δε μπορεις. Το λειτουργικό παει σχεδόν χαμένο. Για πολυ πολυ απλα στοιχειώδη πραγματα, και άχαρη εμπειρια. Έχεις δίκιο να έχεις αυτές τις απόψεις γιατί δεν καταλαβαίνεις καν γιατί μιλαμε. Εντωμεταξυ στο πληκτρολόγιό που έχει η συγκεκριμενη συσκευή γραφω ΠΟΛΥ αργότερα και χειρότερα απο ότι στην οθονη του sgs2. Το ideosx5 ειναι πολλές κλάσεις ανώτερό στα παντα, και με ετη φωτός ανωτερη σχεση κοστους αποδοσης στα ιδία χρηματα.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ στο πληκτρολόγιό που έχει η συγκεκριμενη συσκευή γραφω ΠΟΛΥ αργότερα και χειρότερα απο ότι στην οθονη του sgs2

Εγώ δεν εχω πιασει s2, αλλα και εσύ δεν εχεις πιασει Y pro duos και γενικά καλό qwerty. Δεν υπάρχει περίπτωση να γράφεις καλύτερα με touch πληκτρολόγιο (εχω γραψει σε μια ντουζίνα κινητά, iphone, s1, lg x2, etc και ξερω από touch πληκτρολόγια). Ειναι ΜΑΚΡΑΝ ανώτερα τα qwerty από οποιοδήποτε touch και λογικό καθώς πατάς κουμπιά με αίσθηση και κλικ.. Κανε μια δοκιμή, θα σε πήσει (είναι το ίδιο καλό με των blackberry)

Αν και το συγκεκριμενο κινητό μονο στα χαρτια το λες smartphone.
Είναι σίγουρο ότι δεν το έχεις πιάσει Μπορεί να μην εχει τα χαρακτηριστικά του s2 αλλα αυτό δεν το καθιστά dummy. Μια χαρά είναι και ολα που χρειάζομαι τα τρέχει άνετα και χαλαρά. Ειναι πανέξυπνο όχι απλά εξυπνο.. ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η αγορα αποδεικνυει ποιος έχει δίκιο. Και λέει ότι παροτι πολυ ακριβότερο, έχει πολλαπλάσιες πωλήσεις. Δε σου λέει τίποτα αυτό;

 

Οπότε τι συμπέρασμα βγάζουμε για το iphone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπότε τι συμπέρασμα βγάζουμε για το iphone?

Το ιδιο. Υπάρχει λόγος που πουλάει οσο πουλάει. Δεν ειναι καθόλου μαλακές αυτοι που σκανε 600€ στην πλειοψηφία τους' date=' και ας διαβαζεις 800 πιτσιρικάδες να ορκίζονται ότι το ideos5 των 200€ κανει τα ιδία και καλύτερα. Φυσικά υπάρχουν και αυτοι που βλέπουν το iphone και γελάνε. Έχουν επίσης δίκιο. Ειναι τι θες. Άλλες ευκολίες, δυνατότητές, ποιότητα κατασκευής, υποστήριξή, διατήρηση αξιας στο χρονο κλπ το ένα, άλλες το αλλο. Σε λίγο το απαρχαιωμένο 3gs μου θα πωλείται μεταχειρισμενο περισσότερο απο το sgs2 που επίσης εχω. Όταν γίνουν όλα ισια και όμοια, θα το καταλάβετε γιατί το iphone δε θα πουλάει πλεον, και η αγορα θα έχει πάλι και παντα δίκιο.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

...αλλα αυτό δεν το καθιστά dummy. Μια χαρά είναι και ολα που χρειάζομαι τα τρέχει άνετα και χαλαρά. Ειναι πανέξυπνο όχι απλά εξυπνο.. ;)

Μονο σε αυτό θα απαντήσω. Το γραφεις μονός σου. "Όλα που χρειάζομαι" . Χρειάζεσαι απειροελαχιστα πράγματά. Σχεδόν δε χρειάζεσαι smartphone. Γι αυτό είσαι ευχαριστημένος. Μπορεί να έχεις και δίκιο και όντως οι ανάγκες σου να ειναι αυτές οπότε αν έπαιρνες ένα κανονικο smartphone (ξαναλέω, δεν το λες smartphone αυτο) να σου ήταν αχρείαστο.

Όπως ακριβώς πολοι γραφούν τι μαλακές ειναι οσοι παίρνουν smartphone, αφού σε αυτούς ειναι άχρηστα. Απο την πλευρα τους και αυτοι δίκιο έχουν.

Με την διάφορα ότι δεν ξέρεις τι παραπάνω κανει ένα smartphone, οπότε δεν έχεις και άποψη.

Ξαναλέω κοιτα ποιο βγάζουν ολοι καλυτερο σε σχεση κόστους απόδοσής. Ούτε κατά διάνοια το δικο σου..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...