Προς το περιεχόμενο

Samsung : 20 εκατομμύρια πωλήσεις Galaxy S II σε 10 μήνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φτώχια καταραμένη :P

Εντάξει, όταν το πήρα είχα και δουλειά... τώρα θα το σκεφτόμουν να δώσω τόσα για ένα κινητό (παρότι τα αξίζει 110%)

 

Επίσης είχε και τρομερό μάρκετινκ πίσω του έτσι..:)

Πιθανόν, αλλά αν σκεφτείς πως η προηγούμενη συσκευή μου ήταν ένα μεταχειρισμένο 6310i, θα έλεγα πως δεν με επηρεάζει ιδιαίτερα το marketing

 

 

To galaxy S το I (ενα) ξεκίνησε να κοστίζει.. 600€ (δεν θυμάμαι ακριβώς) και μεσα σε ένα περίπου χρόνου έκανε 200€ (τα χρηστουγεννα). Ενας που το πήρε 600€ πως αισθάνεται που σε ένα χρόνο εχει το 1/3? Ειναι σε ενα χρόνο 2/3 χειρότερο από οταν το αγόρασε? Δεν προσφέρει όταν κάνει 200Ε την ίδια (ή και καλύτερη λογω αναβαθμίσεων) εμπειρία με το κινητό το ίδιο όταν έκανε 600€?? Ασφαλώς.. Συμπέρασμα.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ ένα κινητό να κάνει 600Ε. Σε τέτοια τιμή ειναι ένα "παραφουσκωμένο" γκατζετάκι και το παίρνουν "ψευδοελιτιστές" που τους "φτιαχνει" να έχουν το "καλύτερο" άσχετα πόσο κάνει. Ετσι το βλέπω με την λογική που έχω..

 

Νομίζω μέχρι 200 βαριά 300€ θα ήταν το ΜΑΞ που θα έδεινα σήμερα για κινητό και που μπορεί να "αξίζει" ενα κινητό (καλύτερα ακόμα αν κάνει κοντά στα 150€). ΚΑι σε αυτή την τιμή έχουν ότι χρειάζεται ένα καλό κινητό.. Δεν προσφέρει δραματικά καλύτερη εμπειρία το S-II από το S-I για να αξίζει περίπου τα 3-πλάσια σε χρήματα. Ελεος με τις "ναυαρχίδες" (κρατάτε το τελευταίο συνθετικό) της κάθε εταιρίας.. Δηλαδη τι μπορεί να χρειάζονται 4 πυρήνες (2 σημερα) σε ένα εξαρτημα που η βασική του αποστολή (για τους περισσότερους) είναι να παίρνει και να δέχεται.. τηλέφωνα?

 

Υ.Γ. Το ίδιο και με την υπερεκτιμημένη υπόθεση του iphone που ούτε με bt δεν μπορεί να στείλει ή να δεχθεί αρχείο :P

Έτυχε να πέσουν στα χέρια μου κάποια android των περίπου 200e, και πίστεψέ με, η εμπειρία δεν είναι η ίδια. Κατά τα άλλα, προφανώς και μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου με πολύ φθηνότερα (ακόμη και με τα τζάμπα) κινητά.

 

 

Απο ότι φαίνετε η κρίση δεν ακουμπάει κανέναν.20million συσκευές για ένα τηλέφωνο που κάνει 600 + άλλα τόσα για iphone που είναι ακόμα πιο ακριβά.Συμπέρασμα: Το 90% που ακόμα έχει πέρνει τέτοια τηλέφωνα ώστε να λέει στον άλλο κοίτα έχω το καλύτερο τηλέφωνο ενω στην ουσία έσκασε 600 μόνο για να πέρνει τηλέφωνο και να στέλνει μηνύματα.Το 10% είναι αυτοί που πραγματικά χρειάζονται ένα τέτοιο τηλέφωνο και το αξιοποιούν στο μέγιστο των δυνατοτήτων του.

 

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

Ένα τέτοιο τηλέφωνο δεν είναι ανάγκη για κανέναν. Όλοι θα ζούσαμε και χωρίς αυτό (και όλα τα άλλα). Από κει και πέρα, άλλο σφυρί θα πάρει ένας μαραγκός και άλλο κάποιος που θέλει να κρεμάει ένα κάδρο μια στο τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλλαξα το 3gs για το s2 συν την διάφορα.Στην αρχή μου ξένισε λίγο γιατί δεν μπορούσα να συγχρονισμό με iTunes και να το κουμποσω στο car stereo που έβλεπε iPhone.Αλλα δεν βαριέσαι βρήκα τροπο να το σύγχρονιζω και με καλώδιο θα χρησιμοποιήσω την aux του stereo.

έβαλα ics απο xda και πετάει.Μονο αρνητικό η φωτηνοτητα της οθόνης και το πλαστικό της συσκευής σε σχέση με τα γυαλιά και αλουμίνια της apple.

Το πουλούσα αλλα τώρα όχι ποια.Το κινητό τα σπάει.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος με τις "ναυαρχίδες" (κρατάτε το τελευταίο συνθετικό) της κάθε εταιρίας.. Δηλαδη τι μπορεί να χρειάζονται 4 πυρήνες (2 σημερα) σε ένα εξαρτημα που η βασική του αποστολή (για τους περισσότερους) είναι να παίρνει και να δέχεται.. τηλέφωνα?

 

Αλήθεια,ε;

χμ.οι HD οθόνες στους υπολογιστές γιατί χρησιμοποιούνται όταν ο βασικός σκοπός τους είναι υπολο...sorry what? μισό να πετάξω την hd οθόνη μου και το μισό μου κουτί τότε και έρχομαι..

 

όσοι ρωτάνε γιατί να υπάρχουν 4 πύρηνες είναι το ίδιο ενοχλητικοί με όσους λένε στα threads,οι τετραπύρηνοι θα χρειάζονται και καλύτερη μπαταρία...λάθος

 

προφανώς οι 4 πυρήνες δεν προορίζονται για να πραγματοποιούνται οι κλήσεις,ούτε για να στείλω sms/mms.όπως επίσης οι 4,3 οθόνες ούτε αυτές προορίζονται για τις κλήσεις και τα sms αλλά δεν βλέπω γκρίνια για αυτές.όπως επίσης για τις φωτογραφικές... :X :rolleyes:

 

επίσης,αν δεν χρειάζεσαι επουδενί όλα αυτά τα καλούδια, (4πυρηνο επεξεργαστή,2gb ram,4.3 οθόνη κλπ) και σου αρκεί το 3310μάλλον δεν είσαι το target group της εταιρίας.

 

welcome to 2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To galaxy S το I (ενα) ξεκίνησε να κοστίζει.. 600€ (δεν θυμάμαι ακριβώς) και μεσα σε ένα περίπου χρόνου έκανε 200€ (τα χρηστουγεννα). Ενας που το πήρε 600€ πως αισθάνεται που σε ένα χρόνο εχει το 1/3? Ειναι σε ενα χρόνο 2/3 χειρότερο από οταν το αγόρασε? Δεν προσφέρει όταν κάνει 200Ε την ίδια (ή και καλύτερη λογω αναβαθμίσεων) εμπειρία με το κινητό το ίδιο όταν έκανε 600€?? Ασφαλώς.. Συμπέρασμα.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ ένα κινητό να κάνει 600Ε. Σε τέτοια τιμή ειναι ένα "παραφουσκωμένο" γκατζετάκι και το παίρνουν "ψευδοελιτιστές" που τους "φτιαχνει" να έχουν το "καλύτερο" άσχετα πόσο κάνει. Ετσι το βλέπω με την λογική που έχω..

 

Νομίζω μέχρι 200 βαριά 300€ θα ήταν το ΜΑΞ που θα έδεινα σήμερα για κινητό και που μπορεί να "αξίζει" ενα κινητό (καλύτερα ακόμα αν κάνει κοντά στα 150€). ΚΑι σε αυτή την τιμή έχουν ότι χρειάζεται ένα καλό κινητό.. Δεν προσφέρει δραματικά καλύτερη εμπειρία το S-II από το S-I για να αξίζει περίπου τα 3-πλάσια σε χρήματα. Ελεος με τις "ναυαρχίδες" (κρατάτε το τελευταίο συνθετικό) της κάθε εταιρίας.. Δηλαδη τι μπορεί να χρειάζονται 4 πυρήνες (2 σημερα) σε ένα εξαρτημα που η βασική του αποστολή (για τους περισσότερους) είναι να παίρνει και να δέχεται.. τηλέφωνα?

 

Υ.Γ. Το ίδιο και με την υπερεκτιμημένη υπόθεση του iphone που ούτε με bt δεν μπορεί να στείλει ή να δεχθεί αρχείο :P

 

Χρειαζονται και 4 και 14 αναλογως τι θελεις. Το οτι πεφτουν οι τιμες τους εγω το θεωρω λογικο και ετσι θα επρεπε να ειναι. Δεν εχει το αντροιντ ατομα σαν την apple μου σκανε ακομα 400 ευρω για iphone 4 το οποιο ειναι ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΟ. Αυτα πραγματικα ειναι τρελλα και ανοητα κατα τη γνωμη μου.

 

μεγαλυτερο e-penis.

 

Δηλαδη σε χαλαει να βλεπεις ανετα 1080p ταινια mkv σε 46αρα τηλεοραση με το hdmi out; Οταν ο ανταγωνισμος προσφερει πολυ λιγοτερα σε ψηλοτερη τιμη.

 

Απο ότι φαίνετε η κρίση δεν ακουμπάει κανέναν.20million συσκευές για ένα τηλέφωνο που κάνει 600 + άλλα τόσα για iphone που είναι ακόμα πιο ακριβά.Συμπέρασμα: Το 90% που ακόμα έχει πέρνει τέτοια τηλέφωνα ώστε να λέει στον άλλο κοίτα έχω το καλύτερο τηλέφωνο ενω στην ουσία έσκασε 600 μόνο για να πέρνει τηλέφωνο και να στέλνει μηνύματα.Το 10% είναι αυτοί που πραγματικά χρειάζονται ένα τέτοιο τηλέφωνο και το αξιοποιούν στο μέγιστο των δυνατοτήτων του.

 

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

 

Δεν κανει 600. 440 το πηρα απο αμαζον καινουριο. 600 κανει στο Ελλαδισταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δουμε η ελευση του S IIΙ θα οδηγησει σε αμεση μειωση της τιμης του 2 ? Λογικα σε κανα 2μηνο θα κανει 400 ευρω παντου (αν υποθεσουμε οτι το S IIΙ θα κοστιζει 600).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξα το 3gs για το s2 συν την διάφορα.Στην αρχή μου ξένισε λίγο γιατί δεν μπορούσα να συγχρονισμό με iTunes και να το κουμποσω στο car stereo που έβλεπε iPhone.Αλλα δεν βαριέσαι βρήκα τροπο να το σύγχρονιζω και με καλώδιο θα χρησιμοποιήσω την aux του stereo.

έβαλα ics απο xda και πετάει.Μονο αρνητικό η φωτηνοτητα της οθόνης και το πλαστικό της συσκευής σε σχέση με τα γυαλιά και αλουμίνια της apple.

Το πουλούσα αλλα τώρα όχι ποια.Το κινητό τα σπάει.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

 

Ειναι μακραν το κορυφαιο κινητο της αγορας και εσυ σαν χρηστης ios ειναι λιγο ζορι αυτη η αλλαγη γτ εχεις μαθει αλλιως.

Απλα εχω απορια που βρισκεις προβλημα με την φωτεινοτητα?Οσον αφορα το πλαστικο θα ηθελα να μου πεις γτ ολοι σχεδον οσοι εχουν iphone το λενε αυτο για την πλαστικουρα αλλα ολοι αυτοι πανε και αγοραζουν πανακριβες πλαστικες θηκες για να προστατεψουν το πρωτοποριακο γυαλι και τελικα και αυτοι πλαστικο ουσιαστικα κινητο κρατανε στα χερια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δουμε η ελευση του S IIΙ θα οδηγησει σε αμεση μειωση της τιμης του 2 ? Λογικα σε κανα 2μηνο θα κανει 400 ευρω παντου (αν υποθεσουμε οτι το S IIΙ θα κοστιζει 600).

 

Μα τοσα κανει ηδη, εγω το πηρα απο αμαζον 440 με τα μεταφορικα. Λονδινο τα ιδια. Εδω μας σκιζουν ετσι.

 

Ειναι μακραν το κορυφαιο κινητο της αγορας και εσυ σαν χρηστης ios ειναι λιγο ζορι αυτη η αλλαγη γτ εχεις μαθει αλλιως.

Απλα εχω απορια που βρισκεις προβλημα με την φωτεινοτητα?Οσον αφορα το πλαστικο θα ηθελα να μου πεις γτ ολοι σχεδον οσοι εχουν iphone το λενε αυτο για την πλαστικουρα αλλα ολοι αυτοι πανε και αγοραζουν πανακριβες πλαστικες θηκες για να προστατεψουν το πρωτοποριακο γυαλι και τελικα και αυτοι πλαστικο ουσιαστικα κινητο κρατανε στα χερια τους.

 

Eιναι πιο ανθεκτικο απο το iphone4 γιατι απλα το gorilla glass δε σπαει. εχω δει να σπανε 2 iphone μεχρι στιγμης και με νορμαλ καθημερινες πτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην ξεχναμε οτι στις κυριες αγορες που στοχευει η samsung τα 600 ευρω ειναι το 1/4 η το 1/3 του μισθου του υποψηφιου αγοραστη οποτε λογικοτατη η τιμη. Αν τωρα στο ελλαδισταν πολλοι δινουν το 1/1 του μισθου για ενα κινητο ειναι δικο τους προβλημα και οχι της καθε samsung.

 

Προσωπικα, μετα απο την εμπειρια με το s1, δυσκολα θα ανεβω πανω απο τις 4 ιντσες.

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλαδη σε χαλαει να βλεπεις ανετα 1080p ταινια mkv σε 46αρα τηλεοραση με το hdmi out; Οταν ο ανταγωνισμος προσφερει πολυ λιγοτερα σε ψηλοτερη τιμη.

 

γιατι εσυ το χρειαζεσαι το smartphone για να βλεπεις ανετα 1080p ταινια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακολουθώ τόσο καιρό το forum και ακούω για κινητά με 400-500 ευρώ και σκέφτομαι

που τα βρίσκουν ρε γαμώτο τοσα λεφτά για ένα κινητό για να μπαίνουν από την καφετέρια στο ιντερνετ?

έναν υπολογιστή θέλω να πάρω για την σχολή

και πρέπει να κάνω οικονομία ένα χρόνο για να τα μαζέψω. Υπάρχει κάποια έυκολη λύση που δεν την ξέρω?

έχω χάσει επεισόδια? τί γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαζονται και 4 και 14 αναλογως τι θελεις. Το οτι πεφτουν οι τιμες τους εγω το θεωρω λογικο και ετσι θα επρεπε να ειναι. Δεν εχει το αντροιντ ατομα σαν την apple μου σκανε ακομα 400 ευρω για iphone 4 το οποιο ειναι ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΟ. Αυτα πραγματικα ειναι τρελλα και ανοητα κατα τη γνωμη μου.

 

 

 

Δηλαδη σε χαλαει να βλεπεις ανετα 1080p ταινια mkv σε 46αρα τηλεοραση με το hdmi out; Οταν ο ανταγωνισμος προσφερει πολυ λιγοτερα σε ψηλοτερη τιμη.

 

 

 

Δεν κανει 600. 440 το πηρα απο αμαζον καινουριο. 600 κανει στο Ελλαδισταν.

 

Και στην Ελλάδα:

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=4f3695ab-1c2a-47b5-90e1-bef0141b7e94

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Oσον αφορα το πλαστικο θα ηθελα να μου πεις γτ ολοι σχεδον οσοι εχουν iphone το λενε αυτο για την πλαστικουρα αλλα ολοι αυτοι πανε και αγοραζουν πανακριβες πλαστικες θηκες για να προστατεψουν το πρωτοποριακο γυαλι και τελικα και αυτοι πλαστικο ουσιαστικα κινητο κρατανε στα χερια τους.

 

Όπως τα λες είναι.Ποτέ δεν έχω δει κάποιον με iphone να το έχει χωρίς θήκη.Δηλαδή πέρνουν γυαλιστερό κινητό και καλά με ποιότητα και το κρύβουν σε μια θηκούλα πλαστικιά.Εγω ποτέ δεν κάθησα να ψάξω για θήκες ακόμα και το n80 όταν είχα.Να φοβάσαι δηλαδή μην γρατζουνιστεί.Δεν το χαίρεσε το κινητό έτσι.

 

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

 

 

γιατι εσυ το χρειαζεσαι το smartphone για να βλεπεις ανετα 1080p ταινια;

 

Σωστός....Άχρηστο είναι το hdmi out στα κινητά.

 

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

 

παρακολουθώ τόσο καιρό το forum και ακούω για κινητά με 400-500 ευρώ και σκέφτομαι

που τα βρίσκουν ρε γαμώτο τοσα λεφτά για ένα κινητό για να μπαίνουν από την καφετέρια στο ιντερνετ?

έναν υπολογιστή θέλω να πάρω για την σχολή

και πρέπει να κάνω οικονομία ένα χρόνο για να τα μαζέψω. Υπάρχει κάποια έυκολη λύση που δεν την ξέρω?

έχω χάσει επεισόδια? τί γίνεται?

 

Κάποιοι έχουν ακόμα τις δουλειές τους.Απλά πιστεύω ότι πέρνουν ένα καλό κινητό και δεν θα το αλλάξουν τον άλλο χρόνο.Σκέφτεσε δηλαδή που να δώσεις αυτά που έχεις και να μην πάρεις κάτι που δεν θα σε χρησιμέψει σε τίποτα όπως γινόταν κατά 90% πριν 3 χρόνια.

 

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι εσυ το χρειαζεσαι το smartphone για να βλεπεις ανετα 1080p ταινια;

 

φυσικα. εχω hdmi out και το κοτσαρω στις τηλεορασεις της παρεας μου και βλεπουμε αλλιως σπιτι και streamaro απο το υπολογιστη στο κινητο καιαπο εκει στην TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι φαίνετε η κρίση δεν ακουμπάει κανέναν.20million συσκευές για ένα τηλέφωνο που κάνει 600 + άλλα τόσα για iphone που είναι ακόμα πιο ακριβά.Συμπέρασμα: Το 90% που ακόμα έχει πέρνει τέτοια τηλέφωνα ώστε να λέει στον άλλο κοίτα έχω το καλύτερο τηλέφωνο ενω στην ουσία έσκασε 600 μόνο για να πέρνει τηλέφωνο και να στέλνει μηνύματα.Το 10% είναι αυτοί που πραγματικά χρειάζονται ένα τέτοιο τηλέφωνο και το αξιοποιούν στο μέγιστο των δυνατοτήτων του.

 

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

 

Αυτά τα ποσοστά αναφέρονται σε κάποια έρευνα ή αφορούν το δικό σου κύκλο; Πολύ εύκολα βγάζεις συμπεράσματα και με ακόμη περισσότερη σιγουριά τα δημοσιεύεις.

 

Όπως τα λες είναι.Ποτέ δεν έχω δει κάποιον με iphone να το έχει χωρίς θήκη.Δηλαδή πέρνουν γυαλιστερό κινητό και καλά με ποιότητα και το κρύβουν σε μια θηκούλα πλαστικιά.Εγω ποτέ δεν κάθησα να ψάξω για θήκες ακόμα και το n80 όταν είχα.Να φοβάσαι δηλαδή μην γρατζουνιστεί.Δεν το χαίρεσε το κινητό έτσι.

 

Σωστός....Άχρηστο είναι το hdmi out στα κινητά.

 

ΕΣΥ δεν το χαίρεσαι το κινητό έτσι! Μη γράφεις δεν το χαίρεσαι αλλά μίλα για εσένα και πες "εγώ δεν το χαίρομαι το κινητό έτσι" Είναι απλό το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να σκεφτείς ότι δεν είναι όλοι όπως εσύ.

 

Το hdmi είναι σε σένα άχρηστο ΟΧΙ σε όλους. Μη γράφεις έτσι απόλυτα την άποψη σου, απλά δεν σκέφτονται όλοι σαν εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακολουθώ τόσο καιρό το forum και ακούω για κινητά με 400-500 ευρώ και σκέφτομαι

που τα βρίσκουν ρε γαμώτο τοσα λεφτά για ένα κινητό για να μπαίνουν από την καφετέρια στο ιντερνετ?

έναν υπολογιστή θέλω να πάρω για την σχολή

και πρέπει να κάνω οικονομία ένα χρόνο για να τα μαζέψω. Υπάρχει κάποια έυκολη λύση που δεν την ξέρω?

έχω χάσει επεισόδια? τί γίνεται?

 

Δουλεύουμε ξέρω γω μερικοί από δω.

Και στην καφετέρια δε μπαίνω στο internet εγώ προσωπικά. Πίνω καφέ και κοιτάω κώλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...