Προς το περιεχόμενο

Cerberus Anti-Theft for Android free


ntopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου!

 

Αλήθεια,αν έχεις κλειστό το gps και το mobile data ή αν τα κλείσει ο κλέφτης,τί γίνεται?Ποιά η χρησιμότητα τότε?Γιατί τότε όπως είναι φυσικό η συσκευή δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τους σέρβερς της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου!

 

Αλήθεια,αν έχεις κλειστό το gps και το mobile data ή αν τα κλείσει ο κλέφτης,τί γίνεται?Ποιά η χρησιμότητα τότε?Γιατί τότε όπως είναι φυσικό η συσκευή δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τους σέρβερς της εταιρείας.

 

 

 

λογικα σου στελνει με μηνυμα το τηλεφωνο της σιμ που ειναι συνδεδεμενο στο κινητο.. αφου θα σου απαντησει με μηνυμα ξερεις το τηλ αυτου που το εχει. Τον παιρνεις μετα τηλ και τον ξεχεζεις κλπ κλπ.

 

Ειμια σιγουρος οτι προκειται για παραβιαση προσωπικων δεδομενων αλλα το θεωρω πολυ χρησιμο προγραμμα και το εβαλα.

 

Η προσφορα για το Lifetime licence λεει οτι θα ενεργοποιηθει απο 1η μαρτη. Για να δουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός είναι αυτός που κάνει την προσφορά; Τον ξέρει κανείς ή απλά δίνουμε τα e-mails μας έτσι αβέρτα με την ελπίδα ότι θα ισχύσει αυτό που λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω δεν βαζω κατι με το οποιο μπορουν αγνωστοι να ξερουν που βρισκομαι ανα πασα στιγμη....Ηδη το κανει η Google, δεν ειναι αναγκη να εχω και αλλους πανω απο το κεφαλι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα αν ο άλλος κλείσει το data και το gps δεν έχει και καμια ιδιαίτερη χρησιμότητα..

 

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από το site,και κυρίως να σβήσεις τα προσωπικά σου δεδομένα που πολλές φορές είναι πολυτιμότερα από τη συσκευή :-(

 

Μόνο ίσως αν έχεις κωδικό pattern όταν ξεκλειδώνει η συσκευή και δεν μπορέσει να έχει πρόσβαση για να τα κλείσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κλέφτης μόλις πάρει το κινητό θα κάνει ένα reset και θα σβήσουν όλα. Να αφήσει το data και το GPS ανοιχτό δε, αποκλείεται. Άρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κλέφτης μόλις πάρει το κινητό θα κάνει ένα reset και θα σβήσουν όλα. Να αφήσει το data και το GPS ανοιχτό δε, αποκλείεται. Άρα.

 

για να κάνει reset πρεπει να σπασει τον κωδικο κλειδωματος και το pin, στους περισσοτερους κλεφτες δυσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κάνει reset πρεπει να σπασει τον κωδικο κλειδωματος και το pin, στους περισσοτερους κλεφτες δυσκολο

 

Και δεν περνάει μία custom rom τότε να τελειώνει...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω δεν βαζω κατι με το οποιο μπορουν αγνωστοι να ξερουν που βρισκομαι ανα πασα στιγμη....Ηδη το κανει η Google, δεν ειναι αναγκη να εχω και αλλους πανω απο το κεφαλι μου.

 

 

δείτε λίγο τον τοίχο της εταιρείας στο fb http://www.facebook.com/CerberusAndroid

 

sorry που δεν το έβαλα από την αρχή.. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ το andoidlost που μπορεί και ανοίγει data και κάνει ένα σωρό.

Έβαλα και αυτό, αλλά δεν μου λέει πολλά.

Edit:

 

Δεν έχω PIN, δεν έχω κωδικό κλειδώματος στο τηλέφωνο, παρά μόνο Application Protection σε διάφορα, όπως market, εφαρμογές και γενικά ότι μπορεί να δώσει πρόσβαση σε απεγκατάσταση εφαρμογών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν σου λέει πολλά γιατί μάλλον δεν το έψαξες..

 

Αν έχεις rooted device, δεν μπορεί να το κάνει απεγκατάσταση παρα μόνο με αλλαγή της ROM. Έχει σαφείς οδηγίες.

Αν έχεις κλειστά τα data και το GPS, του στέλνεις ένα SMS και τα ανοίγει μόνο του, και σου στέλνει πίσω τη θέση του.

Αν κάποιος προσπαθήσει να το ξεκλειδώσει και βάλει λάθος κωδικό - pattern, τον παίρνει φωτό (αν έχεις μπροστινή κάμερα) και στη στέλνει στο email σου.

Μπορείς να κάνεις remote data / SD Wipe, lock, unlock, alarm, κλπ..

Μπορείς να το κρύψεις από το app list και να εμφανίζεται μόνο αν κάνεις dial έναν συγκεκριμένο αριθμό που θα του ορίσεις εσυ.

 

Από 3-4 παρόμοιες εφαρμογές που έχω δοκιμάσει είναι η καλύτερη με τεράστια διαφορά. Δεν έχω δοκιμάσει το androidlost αλλά απ'ότι βλέπω στα χαρτιά είναι πολύ κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και δεν περνάει μία custom rom τότε να τελειώνει...???

 

Είπαμε αν είναι ψαγμένος ο κλέφτης δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Για μένα βασικό είναι να μπορώ να σβήσω τα προσωπικά μου δεδομένα τηλ αριθμούς, φώτο, κλπ. Όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα.. Δεν περιμένω από μια εφαρμογή ούτε να πιάσει τον κλέφτη ούτε να μου φέρει πίσω την συσκευή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να μην βγαλει την καρτα sim ? Αν την βγαλει μπορεις παλι να στειλεις sms ?

 

αν αλλάξει sim σου στέλνει μήνυμα σε 3 αριθμούς, που επιλέγεις εσύ, το καινούριο τηλέφωνο και μπορείς να στείλεις μετά εκεί sms...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...