Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, andreasece είπε

Το έχω σχεδόν 2 χρόνια. Στην αρχή ήμουν πολύ απρόθυμος να δώσω τόσα λεφτά για σκουπάκι, όμως τα προηγούμενα φτηνότερα σκουπάκια που είχα πάνω στον χρόνο έβγαζαν θέμα με την μπαταρία. Το αγόρασα και δεν το έχω μετανιώσει όμως καθόλου. Δεν έχω καταλάβει καμία πτώση απόδοσης μετά από τόσο καιρό λόγω της μπαταρίας, τραβάει τα πάντα και είναι εξαιρετικά εύχρηστο. Θεωρώ ότι δεν υπάρχει εναλλακτική και αυτό αντικατοπτρίζεται επίσης από τις κριτικές και τις φορές που έχει προταθεί εδώ μέσα (κι εγώ από εδώ το έμαθα).

Γνωριζεις ή καποιος αλλος φιλος αν οι μπαταριες του αλλαζουν σχετικα ευκολα και αξιζει; Διοτι διαβαζω γενικα οτι αυτο ειναι το κυριο προβλημα σε ολα τα σκουπακια ανεξαρτητου τιμης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, p_under είπε

Γνωριζεις ή καποιος αλλος φιλος αν οι μπαταριες του αλλαζουν σχετικα ευκολα και αξιζει; Διοτι διαβαζω γενικα οτι αυτο ειναι το κυριο προβλημα σε ολα τα σκουπακια ανεξαρτητου τιμης. 

Στα δυο χρονια (η και λιγο παραπανω) οι μπαταριες του παπαλααααααααα

Πας καπακι στο δησιο και στις αλλαζει με δυο επιλογες, 40 και 60 ευρω (χοντρικα αν θυμαμαι καλα)

Σου βαζει βεβαια καλυτερες 3000 η 3500 mA (απο τις LG 1500 mA που εχει μεσα)

συνεπως θα σου κραταει σχεδον το διπλο χρονο σκουπισματος, γυρω στο 20λεπτο.

Ειναι ενα εξοδο το οποιο πρεπει να το συνυπολογισεις σε ενα βαθος πενταετιας.

pivot1.jpg

 

στη δευτερη φωτο φαινεται η ηλεκτροποντα

pivot2.jpg

Απο την αλλη ομως παιρνεις σκουπακι δυναμιτη, ισως να μην υπαρχει πιο δυνατο σκουπακι cordless και μετα απο 3++ χρονια χρησης

νομιζω οτι αξιζει η αγορα με βαση την δουλεια που κανει.

 

Και καποια τιπ για να τραβηξουν οι μπαταριες λιγο παραπανω απο τα δυο χρονια:

1. Το βαζεις για φορτιση και μολις τελειωσει το βγαζεις, κανεις δουλεια σου και ΔΕΝ το ξαναβαζεις για φορτιση παρα μονο αδειο.

2. Μολις τελειωσει η φορτιση δεν το αφηνεις να ψηθει πανω στο φορτιστη, αλλα το βγαζεις και το αφηνεις στην ακρη για να το χρησιμοποιησεις οποτε χρειαστει.

3. Αν τυχον το αφησεις για καιρο στην αναμονη κανεις κακο στις μπαταριες, πχ πας διακοπες και λειπεις 2 μηνες το καλοκαιρι, καλυτερα παρτο μαζι σου.

 

Οσο πιο προσεκτικος εισαι με τα παραπανω, τοσο παραπανω θα ζησουν οι μπαταριες σου.

Εγω αλλαξα μια φορα, ελπιζω να παω τα διπλα χρονια (2+2=4) και αν δεν εχει καποιο προβλημα θα ξαναλλαξω παλι με καινουριες.

 

Τα θετικα του σημεια ειναι:

1. Τραβαει και ρουφαει τα παντα, σκουπιζει σχεδον σαν ηλεκτρικη σκουπα.

2. Καθαριζει ευκολα αλλα μια φορα το μηνα θελει σχολαστικο καθαρισμα το οποιο θα σου φαει αναλογα την ευκολια που εχεις απο 10 λεπτα εως μισαωρο.

Πρεπει να το λυσεις ολο, να τιναξεις την πολυ σκονη και μετα να καθαρισεις το φιλτρο, εγω το παω στο μπαλκονι και το φυσαω με μια τρομπα που εχω για την θαλασσα., οποτε στο δεκαλεπτο (και πολυ λεω) ειμαι ετοιμος.

 

Τα μειον του:

1. Θελουν προσοχη οι μπαταριες σου στη χρηση.

2. Κανει θορυβο, βεβαια υποτιθετε οτι δεν θα κανεις ολο το σπιτι, συνηθως το χρησιμοποιεις για δευτερολεπτα, αλλα αν κοιμαται καποιος, τον ξυπνησες.

3. η τιμη του τσουζει, αλλα μια φορα τα δινεις και τελειωσες.

 

Συνοπτικα πιστευω οτι ειναι το τοπ στα σκουπακια και σαν τετοιο το αγορασα εγω.

Επεξ/σία από tornado
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται για κάποια πιο επαγγελματική λύση στα ηλεκτρικά σκουπάκια, μπορεί να κοιτάξει την σειρά Nilfisk Handy. Προσωπικά έχω πάρει το ισχυρό μοντέλο της σειράς και όσον αφορά την απορροφητικότητα πολύ δύσκολα μπορεί να το συναγωνιστεί κάποιο άλλο. Στα συν και η πολύ καλή αυτονομία που φτάνει τα 20 λεπτά. 

Επεξ/σία από stelakis1914
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω για Απορροφητήρα Κουζινας καλύτερα από κάποια μεγάλη αλυσίδα ( Κωτσόβολος /mediamarkt π.χ ) η οποία θα αναλαμβάνει και τα περαστικά του στην επαρχία μάλλον σε μέγεθος 60 αντε 70 cm με κόστος καλύτερα οχι παραπάνω από 100 - 120 ευρώ..Έχει κανείς καμιά πρόταση για κάτι τέτοιο που είναι δοκιμασμένο σε χρήση ;

Σας ευχαριστώ πολύ ..

Επεξ/σία από prt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω να αγοράσω ένα 24000btu a/c (μόνο 24αρι)

 

Είδα διάφορες προσφορές από κωτσοβολο και λοιπά μαγαζιά.(πχ με έκπτωση ανακύκλωσης του παλιού, δωρεάν εγκατάσταση κτλπ) 

 

Υπάρχει καμία προσφορά που να αξίζει; 

Σαν χρήματα περίπου 1000€ θα διαθέσω.  Μάρκες γνωστές και όχι μουφες για να γλυτώσω λίγα €€€

Με ενδιαφέρει να είναι αξιόπιστο, Α++ η και αν υπάρχει Α+++, R32 οικολογικό, inverter, και γενικά ένα καλό 24αρι ψάχνω. Για πειτε καμία ιδέα. 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Ψάχνω να αγοράσω ένα 24000btu a/c (μόνο 24αρι)

Είδα διάφορες προσφορές από κωτσοβολο και λοιπά μαγαζιά.(πχ με έκπτωση ανακύκλωσης του παλιού, δωρεάν εγκατάσταση κτλπ) 

Υπάρχει καμία προσφορά που να αξίζει; 

Σαν χρήματα περίπου 1000€ θα διαθέσω.  Μάρκες γνωστές και όχι μουφες για να γλυτώσω λίγα €€€

Με ενδιαφέρει να είναι αξιόπιστο, Α++ η και αν υπάρχει Α+++, R32 οικολογικό, inverter, και γενικά ένα καλό 24αρι ψάχνω. Για πειτε καμία ιδέα. 

https://www.airconenergy.gr/gr/el/products/trntrg-871zr-seira-izuru-eco-dc-inverter-wifi-new-model-aa-se-10-atokes-doseishttps://www.aaceg.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=10793

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Το είχα δει το συγκεκριμενο 

 

Θεωρείς ότι στο όριο των 1000€ είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις για 24αρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

...

Θεωρείς ότι στο όριο των 1000€ είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις για 24αρι;

Nαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για το tissot ballade powermatic 80 cosc T108.408.16.037.00 https://www.scrooge.co.uk/s/1195454/Tissot-Powermatic-80-Cosc-T108-408-16-037-00.html?from=sku_color_variations στη χαμηλότερη τιμή που μπορώ να το βρω από Ελλάδα ή εξωτερικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2019 στις 11:12 ΠΜ, splanis είπε

Υπάρχει κανένα αξιοπρεπές(σε ήχο για μουσική) ασύρματο handsfree, earbud τυπου airpods, με κάνα 15αρι η όλα σκουπίδια είναι;

φιλε αν βρείς κατι εκτός του τοπικ ριξε ενα πμ και απο εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TasosPk είπε

φιλε αν βρείς κατι εκτός του τοπικ ριξε ενα πμ και απο εδώ

https://www.gearbest.com/earphones---headphones/pp_3005850338559378.html?wid=2000001#goodsDetail εχει δοκιμασει κανεις αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, kid είπε

Επειδή κοιτάζω και εγώ για εξοπλισμό γραφείου.. για δες την καρέκλα στο link https://eshop.dromeas.gr/καθίσματα-εργασίας/147-action.html
Στη δοκιμή που έκανα την βρήκα άνετη και μπορεις να ριθμισεις τα πάντα (πλατη κάθισμα χερουλια κλπ).

Αν έχεις dromea κοντά σου προτείνω να πας να τη δεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...