Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μας λες ΑΗ?

ΠΑντως προσοχη στις εγγυησεις.Ολοι σχεδον δινουν ενα χρονο ακομη και σοβαρες εταιρειες (πχ bosch) κανουν νερα (παθων).

Θα την δω αύριο. Κι εγώ Bosch έβαλα μετά την εργοστασιακή και όντως έκανε νερά και δεν κράτησε και πολύ.

 

μπορεί να πάω στα 60ευρώ να πάω σε varta καλύτερα μήπως και κρατήσει παραπάνω απο 1.5-2 χρόνια απο την μαιμου bosch που μου έβαλαν..

η εργοστασιακή κράτησε 6-7 χρόνια άνετα..

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω για ρολόϊ-ξυπνητήρι για υπνοδωμάτιο (κομοδίνο) με τα κλασικά (ράδιο, να προβάλλει την ώρα στο ταβάνι κλπ) και το βασικότερο να είναι με ρεύμα και όχι μπαταρίες, μέχρι €20-30

 

Αν κάποιος ξέρει και μέρη να ψάξω στην Αθήνα με τέτοια πράγματα, γιατί μόνο στη στοά Φέξη έβρισκα παλιά και τώρα έχουν λιγοστέψει

 

Και από μαγαζιά, ντόπια ή μη, όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες!   B)

Χαχα άστο ξύνεις πληγές, πριν κανά μήνα παίζει να είχα στείλει 20 μηνύματα σε τυπάδες στο ebay, ένας μόνο απάντησε ότι δέχεται ac ρεύμα και μπορεί και να προβάλλει την ώρα συνεχόμενα και όχι 10 δευτερόλεπτα......και έλεγε ψέμματα τελικά :P

Άμα βρεις κάτι κάποια στιγμή ρίξε pm!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοπιστο καταστημα (απο ΕΕ) που να πουλαει την D5200 με το 18-55 κιτ στα 550 ή το 18-105 στα 600.

(ειναι αυτες)

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4391921_-d5200-kit-18-55-mm-nikon-vr-ii-schwarz-nikon.html

 

και

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3636660_-d5200-kit-18-105-mm-nikon.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την δω αύριο. Κι εγώ Bosch έβαλα μετά την εργοστασιακή και όντως έκανε νερά και δεν κράτησε και πολύ.

 

μπορεί να πάω στα 60ευρώ να πάω σε varta καλύτερα μήπως και κρατήσει παραπάνω απο 1.5-2 χρόνια απο την μαιμου bosch που μου έβαλαν..

η εργοστασιακή κράτησε 6-7 χρόνια άνετα..

Δεν ειναι υποχρεωτικα μαιμου η bosch απλα εχει ριξει παρα πολυ την ποιοτητα της και ενω κατηγορηματικα σου λενε στην αγορα οτι εχει 2 χρονια εγγυηση αρνουνται να το τηρησουν.

Πες μας ΑΗ να δουμε.

Ναι! Περίπου :P Δεν έχει projector να σου δείχνει την ώρα στο ταβάνι 

 

Εσύ προσωπικά έχεις το συγκεκριμένο?

 

Δεν το βιάζομαι, είναι ωραία για δώρο αυτά οπότε αν βγάλει το lidl κάτι καλύτερο θα συγκρίνουμε

επειδη το κοιταω και εγω το lidl εχει καιρο να βγαλει με προβολεα στο ταβανι.

Ευτυχως που δεν πηρα απο ebay δηλαδη............

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι υποχρεωτικα μαιμου η bosch απλα εχει ριξει παρα πολυ την ποιοτητα της και ενω κατηγορηματικα σου λενε στην αγορα οτι εχει 2 χρονια εγγυηση αρνουνται να το τηρησουν.

Πες μας ΑΗ να δουμε.

400 / 45 της bosch .

φυσικά bosch δύσκολα αγοράζω ξανά..

 

 

post-51052-0-81679900-1412773411_thumb.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο BOMANN DR 905 1000W για καθαρισμο καναπεδων είναι καλός;; Ή πρεπει να παμε σε πιο ακριβο; Εχετε να προτεινετε καποιο με μεγαλη βουρτσα που να κανει για καναπεδες/στρωματα;

 

έχει κάποιος κάτι αντίστοιχο χρησιμοποιήσει ή να μας προτείνει, μιας και ενδιαφέρομαι και εγώ για ατμοκαθαριστή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοπιστο καταστημα (απο ΕΕ) που να πουλαει την D5200 με το 18-55 κιτ στα 550 ή το 18-105 στα 600.

(ειναι αυτες)

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4391921_-d5200-kit-18-55-mm-nikon-vr-ii-schwarz-nikon.html

 

και

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3636660_-d5200-kit-18-105-mm-nikon.html

 

Κανένα από αυτά δεν στέλνει εκτός Γερμανίας;

Νομιζω το notebooksbillinger στέλνει με 15,99 μεταφορικά με ups για Τσεχία:

¨http://www.notebooksbilliger.de/infocenter/section/shipping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400 / 45 της bosch .

φυσικά bosch δύσκολα αγοράζω ξανά..

 

 

Λοιπον ακριβως την ιδια ειχα και εγω αλλα σε 64ΑΗ.

 Στον 1.5 χρονο κλαταρε.ΚΑι ενω μου ειχαν χτυπησει στους πολους την ημερομηνια οταν πηγα με την αποδειξη στον πωλητη μονο που δεν πλακωθηκαμε.

Πηρα και στην bosch και μου τα μασαγανε.

Οποτε γιατι να πληρωνεις ονομα?

Αν θες σιγουρα εγγυηση 3 ετων σου εχω λυση.

Αν παρεις την μοπαταρια απο την αντιπροσωπεια της ΤΟΥΟΤΑ(ακομη και αν δεν εχεις) καλυπτεται 100% απο τριετη εγγυηση και παιζει γυρω στα 70 ευρω.Το ιδιο κανουν και αλλες αντιπροσωπειες αλλα απο οτι ξερω κοπανανε(δεν ξερω τι γινεται με τις κορεατικες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400 / 45 της bosch .

φυσικά bosch δύσκολα αγοράζω ξανά..

 

 

παρεμπιπτοντως εχεις την S3 ..ουτε την S4 ουτε την S5 ...(δε μιλαω για μπαταριες AGM καν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεμπιπτοντως εχεις την S3 ..ουτε την S4 ουτε την S5 ...(δε μιλαω για μπαταριες AGM καν)

που σημαίνει οτι πήρα την χειρότερη της σειράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κάποιος κάτι αντίστοιχο χρησιμοποιήσει ή να μας προτείνει, μιας και ενδιαφέρομαι και εγώ για ατμοκαθαριστή?

το θεμα σε ολους τους ατμοκαθαριστες ειναι το δοχειο νερου!συνηθως οι φθηνοι εχουν μικρο ντεποζιτο,με αποτελεσμα να τελειωνει αμεσως και να σου σπαει τα νευρα ....ξαναγεμισμα...θερμανση-ατμος και παλι τα ιδια.Αρα κοιτατε το δοχειο ποσο νερο περνει και μετα τα watt......Η πιο αξιοπιστη εταιρεια ειναι η Nilfisk ...αλλα η τιμη τους πεταει.(υπολογιζεις τη δουλεια που εχεις και κοστολογεις το προϊον)

 

400 / 45 της bosch .

φυσικά bosch δύσκολα αγοράζω ξανά..

 

 

σχεδον ολες ειναι πλεον τουρκικης κατασκευης......για αυτο και τα προβληματα.

το πιο απλο ειναι να βρεις ενα αδεσμευτο βενζιναδικο,που σιγουρα θα πουλαει και μπαταριες πιο φθηνα απο τους υπολοιπους....και φυσικα θα παρεις μεγαλυτερη(πχ 55)!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που σημαίνει οτι πήρα την χειρότερη της σειράς;

Ειναι η πιο βασικη της σειρας.

Ψαξε για διαρροες σε ηλεκτρολογο αν εχεις υποψια τετοιου θεματος..γιατι δε θα φταιει καμια μπαταρια μετα.

Επισης ειναι προφανες οτι η ιδια μπαταρια ιδιας ικανοτητας..στη διαρκεια του χρονου στο ιδιο αυτοκινητο κραταει λιγοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδον ολες ειναι πλεον τουρκικης κατασκευης......για αυτο και τα προβληματα.

το πιο απλο ειναι να βρεις ενα αδεσμευτο βενζιναδικο,που σιγουρα θα πουλαει και μπαταριες πιο φθηνα απο τους υπολοιπους....και φυσικα θα παρεις μεγαλυτερη(πχ 55)!

 

Φιλε το τελευταιο μαλλον δεν παιζει .Μου ειπαν στο φορουμ της ΤΟΥΟΤΑ οτι αν εχεις μπαταρια 45ΑΗ και βαλεις 55, 45 θα τραβαει, οποτε τσαμπα το εξτρα κοστος.Μου φαινεται ψιλολογικο για αν ειμαι ειλικρινης.ΟΣο για το βενζιναδικο παιζει να ειναι εκει για καιρο με οτι αυτο συνεπαγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ισως να εχεις δικιο.Αυτο που σου ειπαν ισχυει,αλλα δεν ειπαν οτι η μεγαλυτερη δεν ζοριζετε οσο η μικρη(ιδιατερα στα μεγαλα φορτια χρησης)και θα σου κρατησει ετσι μεγαλυτερο χρονικο διαστημα!τωρα ,για το χρονικο διαστημα που μπορει να ειναι μια μπαταρια σε ενα μαγαζι................ειναι μεγαλο θεμα.............και αν υπολογισει και το διαστημα στις αποθηκες τις εισαγωγικης εταιρειας...............και υπολογισεις την χωρα κατασκευης,με τι προτυπα φτιαχνονται..............ισως κτλ....

anyway.....τοσα χρονια τοποθετω μεγαλυτερες μπαταριες στο αυτοκινητο και εχω πρακτικα μεγαλωσει το προσδοκιμο χρονο ζωης -λειτουργιας σημαντικα.

Οπως και αυτο που ειπε ο JohnnyX ειναι σωστοτατο και ισως σε παλια αυτοκινητα η πηγη του κακου.(διαβρωση υλικου κτλ)

Το να βρεις ολοκαινουργια ,παντως,μπαταρια.................θελει μεγαλο ψαξιμο σε φυσικα μαγαζια και οχι μεσω internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...