Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω με πιανεις αδιαβαστο.... να πω οτι αποδιδει οντως 2200 lumens θα πω ψεματα,

θα πρεπει να εχεις καποιο μετρητη για να δεις που ειναι η αληθεια.

Ωστοσο θα πω οτι νυχτα τον αναψα και φωτισε απεναντι κτιριο τουλαχιστον αποστασης 100 μετρων.

(για να μην πω παραπανω) οποτε νομιζω οτι αυτο αποτελει μια καλη ενδειξη μετρησης για φακο 6 ευρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι εννοεις γνησιος? το led πληρωνεις τιποτα αλλο....

απο αυτον το πηρα,

http://stores.ebay.com/aimishop/_i.html?_kw=XM-L%20T6&_fcid=80&_localstpos=&_sc=1&_sid=167230769&_sop=15&_stpos=&gbr=1

 

διαλεξε οποιον σου ταιριαζει, νομιζω οτι μεχρι 8 ευρω θα βρεις καποιον βολικο.

Εγω το ειχα παρει περυσι, 6 ευρω.

 

Τελος πρεπει να παρεις ξεχωριστα και αυτο το σετ,

http://www.ebay.com/itm/UltralFire-2pcs-18650-3-7V-4200mAh-Torch-Rechargeable-Li-ion-Batteries-Charger-/161393712414?pt=UK_ConsumerElectronics_Batteries_SM&hash=item2593d09d1e

Η αποδοση των μπαταριων ειναι η αναγραφομενη?Εγω καποιες energizer 1000MAh/1.2v να υποθεσω δεν κανουν>?

ΠΑιρνει ή μια μπαταρια απο αυτες που προτεινεις ή 3 ΑΑΑ?Εσυ πηρες τις επαναφορτιζομενες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εδω με πιανεις αδιαβαστο.... να πω οτι αποδιδει οντως 2200 lumens θα πω ψεματα,

θα πρεπει να εχεις καποιο μετρητη για να δεις που ειναι η αληθεια.

Ωστοσο θα πω οτι νυχτα τον αναψα και φωτισε απεναντι κτιριο τουλαχιστον αποστασης 100 μετρων.

(για να μην πω παραπανω) οποτε νομιζω οτι αυτο αποτελει μια καλη ενδειξη μετρησης για φακο 6 ευρω....

Εριξα μια ματια στα ποστς σου μεχρι 2 σελιδες πισω και δεν βλεπω να γραφεις ποιον πηρες, αλλα μονο τον πωλητη, ο οποιος εχει αμέτρητους φακους.

ο συγκεκριμενος που πηρα κανει την νυχτα μερα....

βεβαια κανει και 6 ευρω, και λεω για τα λεφτα του, κανει παρα πολυ καλη δουλεια.

Τον εχω ενα χρονο και αν τα φτυσει, εχω καλυφτει για τα λεφτα που εδωσα.

 

 

Ποιος είναι ο "συγκεκριμένος" λοιπον; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποδοση των μπαταριων ειναι η αναγραφομενη?Εγω καποιες energizer 1000MAh/1.2v να υποθεσω δεν κανουν>?

ΠΑιρνει ή μια μπαταρια απο αυτες που προτεινεις ή 3 ΑΑΑ?Εσυ πηρες τις επαναφορτιζομενες?

 

 

Για τις τιμες στα mA που γραφουν (ιδιως στις 18650) ειναι συνηθως απατη.

Παρολα αυτα οι 18650 αντεχουν πολυ περισσοτερο απο 3 ΑΑΑ, οποτε αν θες καλυτερη αυτονομια να τις προτιμησεις.

Αν μεινεις στις μικρες, τοτε θα πρεπει να παρεις φακο με ανταπτορα.

 

Δες αυτον εδω,

http://www.ebay.com/itm/12W-2000Lm-Zoomable-CREE-XM-L-T6-LED-Flashlight-Torch-Light-Lamp-18650-AAA-/331365494983?pt=AU_Sport_Camping_Hiking_Lamps_Torches&hash=item4d26ec30c7

ειναι ακριβως αυτο ου ζητας.

Δουλευει με 3 ΑΑΑ και στο μελλον θα σου προτεινα να περασεις σε 18650,

Εριξα μια ματια στα ποστς σου μεχρι 2 σελιδες πισω και δεν βλεπω να γραφεις ποιον πηρες, αλλα μονο τον πωλητη, ο οποιος εχει αμέτρητους φακους.

 

Ποιος είναι ο "συγκεκριμένος" λοιπον; :)

 

 

ειναι αυτος εδω,

http://www.ebay.com/itm/UltraFire-E26-Hard-Anodized-CREE-XM-L-T6-2000Lumens-5-Mode-CREE-LED-Flashlight-/350910259277?pt=US_Laser_Pointers&hash=item51b3e1a04d

αλλα δεν εχει νοημα, γιατι τον εχει 10,40 ευρω, ενω εγω τον ειχα παρει 6,85 ευρω.

Τον ιδιο φακο τον εχουν αρκετοι στο ebay...

 

dh7jva.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχει νοημα γιατι μιλας για συγκεκριμενο. Αν δεν κανω λαθος αυτος που πηρες είναι ακριβως ο ιδιος με αυτόν που εδωσε αρχικα ο louben στα 7.85€ και διαφορετικος από τους υπολοιπους που εχεις προτεινει. Όχι ότι είναι καλυτεροι ή χειρότεροι στα σιγουρα, απλα μου φαινεται ιδιος με εκεινον που σκεφτοταν αρχικα αυτος που εχεις παρει και λες τα καλα λογια. Μαλιστα ο "δικος του" πωλητης εχει πολύ καλυτερο feedback (99.1 vs 98.6) από τον "δικο σου", όχι ότι εχει και μεγαλη σημασια, αλλα νομιζω ότι ισως πιο πολύ να μπερδευτηκε καποιος  από το να καταληξει καπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα με τον συγκεκριμενο οντως ειμαι ευχαριστημενος (UltraFire E26 Hard Anodized CREE XM-L T6 2000Lumens 5-Mode CREE LED Flashlight) και για αυτον οτι πω ειναι 100% εγγυημενο.

Πιστευω ομως οτι το ιδιο μοντελο κυκλοφορουν σε αρκετους πωλητες, αν θελει κανεις να ψαξει θα το βρει σε πολυ χαμηλη τιμη.

 

Τωρα γενικοτερα, εγω νομιζω οτι δεν εχει νοημα να μεινουμε στο σκελετο, αλλα στο τι led φοραει και ποσα lumens λεει οτι βγαζει.

Με αυτα τα κριτηρια, βρισκεις ενα καλο φακο γυρω στα 6-7 ευρω.

Ε ρε παιδες, τοσες σελιδες μπιρι μπιρι για ενα φακο?  :wacko: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμ, γι αυτό εκανα και εγω την παρεμβαση γιατι διαβασα 1-2 σελιδες με ποστς χωρις να δινεται καμια σιγουρη/δοκιμασμενη προταση (αφου ελεγες καλα πραγματα για έναν αγνωστο για μας φακο που εχεις όμως αγορασει, και πρότεινες αλλους).

 

Το καλυτερο επομένως για να μην τον κουραζεις ισως θα ηταν να του ελεγες και εσυ, "χτυπα τον" όπως του ειπε αμεσως και άλλο ένα μελος αφου είναι στα 7.85€ και από πωλητη με καλο feedback και είναι και δοκιμασμένος από σενα με καλες εντυπωσεις - ειχες και αυτό το συν στο μυαλο σου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ισως να το μπερδεψα και εγω το θεμα με καποια ασαφεια μου.

Ωστοσο ξαναλεω οτι καθε πωλητης με 98-99% ειναι πιστευω οκ.

Απο εκει και περα, ναι εγω προτεινω το συγκεκριμενο μοντελο, οπου το βρειτε φθηνοτερα, κτυπατε το!

 

edit: αν προλαβω, θα ανεβασω μια φωτο το βραδυ να δειτε πως φωτιζει επι του πρακτεου.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Ψάχνω για δύο φίλες:

 

laptop toshiba μέχρι 450/ 470 ευρώ

 

laptop μέχρι 450 \470 (μου πρότεινε ένα turbo-x με i5 και λέω κρίμα είναι και τώρα πρέπει να παρουσιάσω αντiπρόταση) . 

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει μέχρι το μεσημέρι, θα του ήμουν υπόχρεος.  B)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας! Εριξα μια παραγγελια για αυτα τα ακουστικα http://www.e-shop.gr/hama-93031-over-ear-stereo-headphones-hk-3031-black-red-p-PER.565865τα οποια απο οτι ειδα ειναι πολυ καλα για την τιμη τους. Αλλωστε και εγω κατι πολυ απλο ψαχνω. Εχετε να προτεινετε σε αυτη την τιμη κατι καλυτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφουμε εδώ και για ψάχνω-εκτος-τεχνολογίας?

Ψάχνω γωνιακό καναπέ για το σαλόνι, εχει κανείς σας εμπειρία απο Μαρμαρίδη?

Εχει στην τηλεοραση εναν με 279ευρώ και ψήνομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Ψάχνω για δύο φίλες:

 

laptop toshiba μέχρι 450/ 470 ευρώ

 

laptop μέχρι 450 \470 (μου πρότεινε ένα turbo-x με i5 και λέω κρίμα είναι και τώρα πρέπει να παρουσιάσω αντiπρόταση) . 

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει μέχρι το μεσημέρι, θα του ήμουν υπόχρεος.  B)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

εχει πολυ καλες προσφορες στο newsletter του eshop κατεβασε το pdf:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτη τη μητρικη http://www.asus.com/Motherboards/P5QC/   και ψαχνω usb 3.0 controller με front panel.

 

Βρηκα αυτη http://www.ebay.com/itm/PCI-E-PCI-Express-4-Port-USB-3-0-Hub-Card-Adapter-Converter-SPC-0163-/110963418800?pt=UK_Computing_USB_Cables&hash=item19d5ef66b0 που εχει 2 θυρες usb 3.0 μπροστα στα 15 ευρω

 

Υπαρχει  καποιο με 4 usb 3.0 μπροστα ;;;;  ας ειναι οι 2 απο αυτες usb 2.0

 

Η τιμη ειναι σημαντικος παραγοντας και φυσικα αν υπαρχει Ελλαδα σε παραπλησια τιμη θα το παρω απο εδω

 

Ευχαριστω

Προς ενημερωση για καποιον που θελει να προβει σε αγορα.

 

Παρήγγειλα το παραπανω και μετα απο +40 ημερες ηρθε στην κατοχη μου.

Δουλευει μια χαρα προς το παρον σε motherboard AM2 και LGA775 ....Asus M2N-SLI Deluxe , Asus P5QC και ASUS P5KPL-VM.

Περασαν κανονικα οι drivers με το cd που υπηρχε στη συσκευασια (δεν τους βρηκαν τα windows)

 

Τεσταρισα το Sandisk Extreme 32GB και μου εδωσε 110-118mb στο write σταθερα σε αρχειο 2.5gb πιθανον να δωσει παραπανω σε νεοτερες motherboard.

 

To front panel ειναι στενο θα ταιριαξει σε υποδοχη Floppy disk drive 3,5" και οχι σε DVD drive 5.25″ (δεν το αναφερει στην περιγραφη απλα ημουν τυχερος που το κουτι το υποστηριζε)

 

 

υ.γ.Λογω καθυστερισης ειχα κανει dispute στις 29 ημερες στο paypal και ο πωλητης σε 3 ημερες μου ειχε βαλει τα χρηματα μεσα με την παρακλήση σε περιπτωση που παραλαβω το προιον να τα ξαναβαλω.Φυσικα και τα εβαλα ,μετα τον ελεγχο καλης λειτουργιας και παρήγγειλα ενα ακομη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

με βάση την εμπειρία μου από ηλεκτρονικό τσιγάρο, αυτά είναι για τα μπαζα

ψάξε κάτι τέτοιο, είναι από τις πλέον δυνατές

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_33&product_id=724&sort=rating&order=DESC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...