Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να συμπληρωσω - κλεισω το θεμα πλ. πιατων, την ιδια κουβεντα ειχα κανει με καποιον συγγενη που ηθελε να αγορασει.

Αυτος πηρε Bosch παρολο και του εξηγησα οτι η καθε συσκευη εχει διαφορετικη φιλοσοφια κτισιματος και εξυπηρετηση αναγκων μας.

Ενα αυτοκινητο πιθανον να ειναι καλυτερα να προτιμησεις να παρεις golf λογω οδικης ασφαλειας.

Αλλα ενα πλ. πιατων, τι ακριβως θες να κανει? η θα πλενει πιατα η οχι, δεν υπαρχει κατι αλλο να ψαξεις.

Αθορυβα ειναι σχεδον ολα, η καταναλωση ειναι Α και δεν ξερω αν αξιζει να σωσεις διπλα λεφτα για Α++

Βεβαιως σαν συσκευες αν τις βαλεις διπλα διπλα Bosch / indesit ξερουμε ποιος θα βγει νικητης, αρκει να βγει νικητης και η τσεπη σου.

Αν καποιος βεβαια θελει το καλυτερο δεν χρειαζεται να ποσταρει εδω, παει σε ενα καταστημα λεει στο πωλητη δωσε μου το κορυφαιο, αδειαζει και την τσεπη του με 600 ευρω και ειναι ο best of the best!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω για:

 

1) Πλυντήριο ρούχων 6+κιλών να μην καταναλώνει και πολύ ρεύμα. Αν παίζει κάτι αξιόπιστο και δοκιμασμένο σε προσφορά

2) Αν υπάρχει φλασάκι το οποίο να ζητάει Pin για να δεις τα περιεχόμενά του.

Αγορά από Θεσσαλονίκη.

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για:

 

1) Πλυντήριο ρούχων 6+κιλών να μην καταναλώνει και πολύ ρεύμα. Αν παίζει κάτι αξιόπιστο και δοκιμασμένο σε προσφορά

2) Αν υπάρχει φλασάκι το οποίο να ζητάει Pin για να δεις τα περιεχόμενά του.

Αγορά από Θεσσαλονίκη.

...

Beko WMY 111444 LB1, πάρα πολύ καλό μεγάλο πλυντήριο με άριστη ποιότητα κατασκευής, με μοτέρ 8 διαφορετικών κινήσεων στον κάδο, με ατμό για να φρεσκάρει τα ρούχα σε λίγα λεπτά κλπ κλπ, αξίζει 100% τα λευτά του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Beko WMY 111444 LB1, πάρα πολύ καλό μεγάλο πλυντήριο με άριστη ποιότητα κατασκευής, με μοτέρ 8 διαφορετικών κινήσεων στον κάδο, με ατμό για να φρεσκάρει τα ρούχα σε λίγα λεπτά κλπ κλπ, αξίζει 100% τα λευτά του...

Ευχαριστώ! Μάλλον χρειάζομαι κάτι πιο μικρό και οικονομικό 6-8 κιλά κοντά στα 300-400€. Αν καταφέρω να βρω σε προσφορά κάποιο ανώτερης κατηγορίας θα ήταν ευχής έργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! Μάλλον χρειάζομαι κάτι πιο μικρό και οικονομικό 6-8 κιλά κοντά στα 300-400€. Αν καταφέρω να βρω σε προσφορά κάποιο ανώτερης κατηγορίας θα ήταν ευχής έργο.

7 κιλών

Samsung WF70F5E0W2W

 
8 κιλών

LG F14B8TDA

 
P​.S: Τι εννοείς "ανώτερης κατηγορίας"?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειπα αυτο πιο πανω, 8 χρονια. Τι εννοεις ευχαριστημενοι? τα πιατα - ποτηρια δεν τα εβγαζε καθαρα?

Ο θορυβος που βγαζει ειναι ελαχιστος, στην ουσια επειδη εγω εχω κουζινα ξεχωριστο δωματιο για να το ακουγα επρεπε να ειμαι μεσα στη κουζινα.

Το να κολλησει το πλυντηριο συμβαινει μερικες φορες αν το βγαλεις τελειως εκτος πριζας επανερχεται.

 

Το bosch που προτεινεις παιρνεις 2 indesit.

Εγω το εχω 5 χρονια και πλενει ακουραστα καθε βραδυ, και αν χαλασει στα 8 (μου μενουν αλλα 3 χρονια)

θα ξαναπαρω παλι το ιδιο να με βγαλει αλλη μια 8ετια.

 

Νομιζεις οτι αμα παρεις bosch θα την  βγαλει 16 χρονια?

Για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις.................

ΚΑταρχας επειδη αναφερθηκε το θεμα της τιμης. Πλεον Indesit-bosch eχουν σχεδον την ιδια τιμη . Πχ απο σκρουτζ

Whirlpool

http://www.skroutz.gr/s/4912289/Whirlpool-ADP-100-WH.html

 

indesit

 

http://www.skroutz.gr/s/3986462/Indesit-DFG-15B10-S-EU.html

 

Bosch

 

http://www.skroutz.gr/s/5900582/Bosch-SMS50D62EU.html

 

η διαφορα τους ειναι  10 με 20 ευρω.

Εβαλα αυτες τις μαρκες γιατι σαν οικογενεια ειχαμε-εχουμε και τα τρια και εχω αποψη.

Καταρχας ολα χαλασαν στα 7-8 χρονια. Το θεμα δεν ειναι εκει (αλλωστε αυτος ειναι και ο κυκλος ζωης τους. ΟΥτε αν το ενα βγαζει τα πιατα πιο καθαρα απο το αλλο (αν και εκει ειδα διαφορες αλλα δεν ειναι του παροντος).

Το θεμα ειναι κατα τη διαρκεια της ζωης τους τι συμπεριφορα εχουν.

Οπως προανεφερα Το indesit κανει φοβερο θορυβο (εντοιχισμενο). Σε σχεση με τα αλλα δυο ειναι εξαιρετικα θορυβωδες.Το whirlpool χαλασε μια και εξω κΙ ΤΕΛΟς.Το Indesit παρουσιασε προβληματα απο πολυ νωρις οπως κουμπια που κολλαγαν, και πλαστικα που ραγισαν απο τη χρηση.Ολα αυτα δεν καλυπτονται απο εγγυηση.Πλεον υπολειτουργει μια και κολλανε τα προγραμματα και πρεπει να εισαι απο πανω να το κλεισεις (δεν ειναι ευκολο να βγαζω την πριζα αφου ειναι εντοιχισμενο). Στα +των bosch και το πολυ καλο σερβις +η επαρκεια ανταλλακτικων σε ολη την ελλαδα (στα αλλα δυο ειχαμε ψιλο θεμα).

ΚΑι κατι τελευταιο.Ρολο παιζει και η διαμορφωση του πλυντηριου καθως και τα προγραμματα που αυτο εχει αφου πολλα εχουν δυνατοτητα μισης πλυσης κτλ και ενω καποια χωρανε 12 σερβιτσια αλλα με την ιδια χωρητικοτητα χωρανε 14 και πανω.

Συμπερασμα. Δεν προτεινα ποτε να σκασει ο φιλος πολλα περισσοτερα για να παρει κατι με παρεμφερεις δυνατοτητες.Αλλα στα ιδια περιπου λεφτα θελει σκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

luben

 

εγω εχω αυτο http://www.skroutz.gr/s/269523/Indesit-DSG-051-EU.html και ειμαι ευχαριστημενος.

Τωρα καποια πραγματα που γραφεις δεν τα καταλαβαινω,....

 

Πχ λες οτι ειναι θορυβωδες, το δικο μου εχει επιπεδο θορυβου 53 db ενω το bosch που εβαλες, πραγματι ειναι πιο ησυχο κατα.... 1 db!

 

Ας επιλεξει ο φιλος οτι τον βολευει :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται δεν ειμαι πλασιε του bsh group.

Αλλωστε δεν βγαζουν παντου κορυφαια προιοντα (πχ τα πλυντηρια ρουχων τους ειναι σκαλες κατωτερα απο τους κορεατες).

Εχω και εγω το indesit. Αν και μου βγαζει και εμενα χαμηλα επιπεδα θορυβου χαλαει τον κοσμο.Το bosch που ειχα πριν απο αυτο ηταν σχεδον αθορυβο.

Κλεινω εδω το θεμα απο την πλευρα μου . Ας κρινει ο φιλος και ας αποφασισει αναλογως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ραδιο/cd αυτοκινήτου (1din), 

να διαβάζει mp3 και με υποδοχή για usb ή με καρφί για εξωτερική πηγή..

ότι πιο οικονομικό, δεν με απασχολούν τα watt..

Pioneer DEH-1800

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια ψαχνω απο κρανος που εχω για να κοβω τα χορτα στον κηπο μονο τη ζελατινη μπροστα που εχει γινει αχρηστη απο τις χαρακιες.Αν ειναι και αντιχαρακτικη ακομη καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω για κάποιο στερεοφωνικό για το αυτοκίνητο που να έχει κ bluetooth για να μιλώ ασύρματα από το κινητό μου, ενώ αν έχει και μεγάλη οθόνη που να αφαιρείται και GPS ακόμα καλύτερα.. Πχ κάτι τέτοιο:

http://www.ebay.com/itm/7-HD-Detachable-SCREEN-SINGLE-ONE-DIN-GPS-CAR-DVD-PLAYER-BLUETOOTH-SD-MP3-STEREO-/111644041992?hash=item19fe80e308:g:PvQAAOSwpDdVKRuk

 

Απλά θα ήθελα κάτι αρκετά πιο οικονομικό. Μου φαίνεται πολύ ακριβό για κινεζιά αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω για κάποιο στερεοφωνικό για το αυτοκίνητο που να έχει κ bluetooth για να μιλώ ασύρματα από το κινητό μου, ενώ αν έχει και μεγάλη οθόνη που να αφαιρείται και GPS ακόμα καλύτερα.. Πχ κάτι τέτοιο:

http://www.ebay.com/itm/7-HD-Detachable-SCREEN-SINGLE-ONE-DIN-GPS-CAR-DVD-PLAYER-BLUETOOTH-SD-MP3-STEREO-/111644041992?hash=item19fe80e308:g:PvQAAOSwpDdVKRuk

 

Απλά θα ήθελα κάτι αρκετά πιο οικονομικό. Μου φαίνεται πολύ ακριβό για κινεζιά αυτό

https://www.chinavasion.com/china/wholesale/Car_DVD_Players/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...