Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα παιδιά!!!

ψάχνω λάμπες G9 για ένα φωτιστικό που έχω στο σαλόνι (8 τεμ)

όταν το είχα πάρει είχε τις κλασικές αλογόνου σε κίτρινο χρώμα με αρκετά ικανοποιητικό φωτισμό....

επειδή δεν μου αρέσει το κίτρινο χρώμα στις λάμπες είχα πάει σε ένα μαγαζί που ασχολείται με ηλεκτρολογικό εξοπλισμό και πήρα 8 LED G9 με ψυχρό φωτισμό ......εκτός του ότι μάλλον ήταν πολύ ψυχρές (πρασίνιζε το λευκό), τελικά δεν ήταν και πολύ φωτεινές, μου τις κάρφωσαν και ένα 50άρικο είπα ευχαριστώ και όλα "καλά".....

δεν ήταν που δεν ήταν πολύ φωτεινές μου κάηκαν σήμερα οι 2 .... :-D  :-D

ευκαιρία για αλλαγή.....

οπότε ψάχνω 8 τεμ G9, φωτεινές, όχι κίτρινες ούτε όμως αυτό το υπερβολικό λευκό του νοσοκομείου, δεν με ενδιαφέρει τη τύπος θα είναι, αλογόνου, led ή οτι άλλο υπάρχει απλά να κάνει δουλειά 

ευχαριστώ

 

 

Σε αυτές τις περιπτώσεις, νομίζω, πως το καλύτερο είναι να πας από το μαγαζί (το όποιο μαγαζί είναι αυτό...) να δεις επιτόπου τι φως βγάζουν (αν σε καλύπτει ή όχι). Μπορεί να πάρεις 2 λάμπες G9 ίδιες και να βγάζει ελαφρώς διαφορετικό φως η μία από την άλλη [γιατί π.χ. η 1 είναι το τάδε μοντέλο S1 και η άλλη το ίδιο ακριβώς μοντέλο, αλλά S2 (και δεν αναγράφεται και στο κουτί..)]

 

μένω επαρχία και τα δύο καταστήματα που υπάρχουν είναι για το π€0ς.......

επιτόπου δεν μπορείς να βγάλεις άκρη γιατί τα μαγαζιά ειναι μες στην λάμπα και το αναμένω πολύφωτο..... 

δεν θέλω να αλλάξω μόνο τις δυο που κάηκαν.... θα πάρω 8 και θα τις αλλάξω όλες...

απλά δεν ξέρω πόσα lumen (lm) πρέπει να είναι ???? αν πάω σε led τη θα πρέπει να προσέξω ??? πόσα led να έχει η κάθε λάμπα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μένω επαρχία και τα δύο καταστήματα που υπάρχουν είναι για το π€0ς.......

επιτόπου δεν μπορείς να βγάλεις άκρη γιατί τα μαγαζιά ειναι μες στην λάμπα και το αναμένω πολύφωτο..... 

δεν θέλω να αλλάξω μόνο τις δυο που κάηκαν.... θα πάρω 8 και θα τις αλλάξω όλες...

απλά δεν ξέρω πόσα lumen (lm) πρέπει να είναι ???? αν πάω σε led τη θα πρέπει να προσέξω ??? πόσα led να έχει η κάθε λάμπα κλπ

Ένας από τους πίνακες που μπορούν να βοηθήσουν για την αναλογία watt κ lumen είναι εδώ (ενδεικτικά, θα βρεις πολλούς). Όσο πιο κοντά πας προς Κίνα, τόσο μικρότερο καλάθι κράτα σε θέμα "φωτεινότητας"/watt...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης DrPanosR είπε:
 
Με 2-3 ευρώ περισσότερα παίρνεις το κιτ PA4016P με passthrough (με πρίζα) τουλάχιστον στον δέκτη. Σημαντικό πλεονέκτημα η μή αχρήστευση της πρίζας...
επειδη ενδιαφερομαι γι αυτο που προτεινεις για tv θα ειναι οκ(θελω απο τον ιδιο δεκτη να τραβαει η τι βι  ρευμα και να παιρνει και ιντερνετ απο το οικιακο δικτυο).?Εννοω για υπερτασεις, παρασιτα κτλ.

 


Εγώ αυτό έχω κάνει: στην πρίζα που δίνω ρεύμα στο πολύμπριζο (tv, αποκωδικοποιητής VodafoneTV, στερεοφωνικό...) έχω βάλει τον δέκτη κ δίνω Ίντερνετ σήμα στον αποκωδικοποιητή. Λογικά (είχα διαβάσει) ότι πρόβλημα με παράσιτα κ αποσυντονισμό υπάρχει όταν βάλεις τον δεκτή πάνω στο πολύμπριζο (ιδίως όταν είναι ασφαλείας). Τώρα• η υπέρταση "σκίζει" τα ρούτερ όπου τα βρει, αλλά τουλάχιστον δεν θα πειράξει τις συσκευές που θα είναι πάνω στο πολύμπριζο ασφαλείας. Δεν γίνονται όλα: κ σήμα καλό κ φίλτρο κ πρίζα κ ανενόχλητος διαρκής συντονισμός...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά!!!

ψάχνω λάμπες G9 για ένα φωτιστικό που έχω στο σαλόνι (8 τεμ)

 

εγω εκανα δουλεια με αυτες https://www.amazon.co.uk/KINDEEP-G9-LED-Bulb-Equivalent/dp/B01ITEUMLA/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1491150064&sr=8-11&keywords=g9+led

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι,

χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Πρέπει να αγοράσω μια ξυριστική μηχανή προσώπου για γένια.Δεν θα αφήσω γενειάδα αλλά θέλω να τα κόβω κοντά σαν αξύριστος λίγο.

Να είναι επαναφορτιζόμενη και vfm γιατί βλέπω και κάτι υψηλές τιμές. Έως 30€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναβάλλω συνέχεια αλλά ήρθε η στιγμή...

Μέχρι 300 ευρώ, ποιό είναι πλέον το καλύτερο vfm πλυντήριο ρούχων; Να καλύψει τις ανάγκες 1-2 ατόμων...

 

Samsung WF70F5E0W2W

Beko WMB 71001 M+

LG F4J5QN3W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναβάλλω συνέχεια αλλά ήρθε η στιγμή...

Μέχρι 300 ευρώ, ποιό είναι πλέον το καλύτερο vfm πλυντήριο ρούχων; Να καλύψει τις ανάγκες 1-2 ατόμων...

 

Samsung WF70F5E0W2W

Beko WMB 71001 M+

LG F4J5QN3W

https://netsales.gr/proionta/plynthria-stegnothria/plynthrio-rouchon/samsung-wf-70f5e0w2w/eo.html

Καλημέρα φίλοι,

χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Πρέπει να αγοράσω μια ξυριστική μηχανή προσώπου για γένια.Δεν θα αφήσω γενειάδα αλλά θέλω να τα κόβω κοντά σαν αξύριστος λίγο.

Να είναι επαναφορτιζόμενη και vfm γιατί βλέπω και κάτι υψηλές τιμές. Έως 30€

https://www.hellas-tech.gr/product/9169/telefunken-epaggelmatiki-epanafortizomeni-xyristiki.html?ref=1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ενδιαφερομαι γι αυτο που προτεινεις για tv θα ειναι οκ(θελω απο τον ιδιο δεκτη να τραβαει η τι βι  ρευμα και να παιρνει και ιντερνετ απο το οικιακο δικτυο).?Εννοω για υπερτασεις, παρασιτα κτλ.

 

 

 

Εγώ αυτό έχω κάνει: στην πρίζα που δίνω ρεύμα στο πολύμπριζο (tv, αποκωδικοποιητής VodafoneTV, στερεοφωνικό...) έχω βάλει τον δέκτη κ δίνω Ίντερνετ σήμα στον αποκωδικοποιητή. Λογικά (είχα διαβάσει) ότι πρόβλημα με παράσιτα κ αποσυντονισμό υπάρχει όταν βάλεις τον δεκτή πάνω στο πολύμπριζο (ιδίως όταν είναι ασφαλείας). Τώρα• η υπέρταση "σκίζει" τα ρούτερ όπου τα βρει, αλλά τουλάχιστον δεν θα πειράξει τις συσκευές που θα είναι πάνω στο πολύμπριζο ασφαλείας. Δεν γίνονται όλα: κ σήμα καλό κ φίλτρο κ πρίζα κ ανενόχλητος διαρκής συντονισμός...

 

Μια από τα ίδια και εγώ. Έχω αγοράσει αυτό. Το έχω βαλει στην πρίζα του τοίχου και στην δικιά του πρίζα έχω συνδέσει το πολύπριζο, που δίνει σε τηλεόραση ενισχυτή κλπ. Ταχύτητα internet έχω την μέγιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, επειδή τρέχει στο κωτσόβολο προσφορά για τις σκουπες , έχω δει αυτές:

Rowenta RO 6984 X-treme Power Cyclonic Siemens VSQ8 Power2 Extreme Siemens VSQ8SIL66A

 

που τις έχει πανω κάτω στην ίδια τιμή 189-199.

 

καμιά πρόταση ? στο σακούλα - χωρίς σακούλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

ψαχνω για πρασινο laser pointer που να παιρνει μπαταριες AAA (βρηκα αυτο αλλα ειναι εξαντλημενο:https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_126008.html). Δεν βιαζομαι πολυ οποτε το προτιμω απο Κινα και να εχει υποστηριζει το καταστημα paypal. Nομιζω  καπου στα 4 ευρω εχουν αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα, επειδή τρέχει στο κωτσόβολο προσφορά για τις σκουπες , έχω δει αυτές:

Rowenta RO 6984 X-treme Power Cyclonic Siemens VSQ8 Power2 Extreme Siemens VSQ8SIL66A

 

που τις έχει πανω κάτω στην ίδια τιμή 189-199.

 

καμιά πρόταση ? στο σακούλα - χωρίς σακούλα?

Με σακούλα

http://www.ilektroxoros.gr/hoover-te70-te75011-telios-plus-il-skoupa-pet-care-html

 

Χωρίς σακούλα

https://electrogatos.gr/σκούπα-hoover-reactive-rc81rc25011

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!!!

Ψάχνω κλιματιστικό inverter για χώρο 25 τ.μ. σε χρήματα μέχρι 400 ευρώ (ίσως και λίγο παραπάνω αν αξίζει). Υπάρχουν προτάσεις ή κάποια link με αντίστοιχα θέματα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!!!

Ψάχνω κλιματιστικό inverter για χώρο 25 τ.μ. σε χρήματα μέχρι 400 ευρώ (ίσως και λίγο παραπάνω αν αξίζει). Υπάρχουν προτάσεις ή κάποια link με αντίστοιχα θέματα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Εδώ μεγάλο θέμα με πολλές πληροφορίες http://www.insomnia.gr/topic/296911-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%BB%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/

Αν ψάξεις και εδώ που είμαστε θα βρεις προτάσεις τουzacharis σε AUX κα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...