Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που πρότεινες πριν φορτίζει μόνο κατά την λειτουργία του scooter ή τραβάει συνέχεια ρεύμα; 

Θέλω να πάρω κάποιο πιο καλό από αυτό που έχω (που όντως είναι gtp-link) αλλά να μην μου χαλάσει την μπαταρία της μηχανής! 

 

εχουν εσωτερικη μπαταρια λιθιου για εξτρα αυτονομια (κραταει 5-6 ωρες αναλογα το μοντελο)  και αυτη στην ουσια φορτιζεται, ας πουμε οπως το κινητο σου. Τραβαει ρευμα οσο αδειαζει η μπαταρια, δηλαδη οσο δουλευει. Για αυτο σου ειπα για deep sleep mode, οταν το gps δεν χρησιμοποιειται πεφτει σε αδρανεια με καταναλωση ελαχιστη (10-15 mA) ενεργοποιειται ΜΟΝΟ με δονηση, εχω κανει σχετικα τεστ.

 

Οταν δεν εχει deep sleep mode function, το GPS σου ειναι σε κανονικη λειτουργεια, δηλαδη δουλευουν κεραιες κλπ. αρα τραβαει και φουλ ρευμα, οποτε την αλλη μερα δεν .... ξεκιναει η μηχανη σου, τοσο απλα. Αν το συνεχισεις, ξελιγωνεις την μπαταρια και πας και την αλλαζεις, αυτη ειναι η ολη φαση.

 

Αυτο που σου προτεινα (και εχω και εγω) ειναι μια σχετικα φτηνη λυση και κανεις την δουλεια σου.

Αν θες να παρεις αλλο μοντελο, ψαξε, αρκει να εξασφαλισεις οτι θα εχει deep sleep mode function.

 

Σε επιπεδο λυσεων 100 -200 ευρω δεν ξερω τι παιζει, διαβαζα γενικα οτι υπαρχουν εταιρειες που σου κανουν tracking 24ωρο το οχημα σου, αλλα δεν ασχοληθηκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω για κάρτα οθόνης που να μπορέσω να συνδέσω επάνω ταυτόχρονα 3 οθόνες. Το είχα ρωτήσει παλιότερα στις vga αλλά δεν έβγαλα άκρη.

 

Το ρωτάω γιατί είδα κάποια περίεργα να γίνονται με την GTX1060. Έχει κανείς εμπειρία;

1/ Μπορώ να βάλω 3 οθόνες που θα παίζουν ανεξάρτητα... τώρα έχω 2 σε dual mode και είναι σαν να έχω (ας πουμε) 2PC με ένα μενου στην αριστερή οθόνη... βασικά αυτό που με νοιάζει είναι να μπορώ να κάνω drag-n-drop full screen παραθυρα από τη μια στην άλλη και κατευθείαν να ξαναγίνονται full screen ενώ το μενού θα το έχω μόνο στην αριστερή οθόνη... όπως δείχνω στη φωτό παρακάτω...

2/ Τα παιχνίδια θα παίζονται αξιοπρεπώς; Η κύρια χρήση θα είναι cad;

3/ Έχει νόημα να πάω σε 1070 καθώς δουλειά μου είναι κυρίως σε cad;

 

παράδειγμα για dual:

t52gbd.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω για καλής ποιότητας φορτιστή usb (δεν με ενδιαφέρει να έχει καλώδιο, αν έχει καλοδεχούμενο) με προϋπόθεση τα σταθερά 2Α ή και παραπάνω πρόκειται για tvbox άρα θα τραβάει μόνιμα ρεύμα από τον φορτιστή. 

 

edit από ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιοδηποτε blitzwolf η tronsmart, τα απλα, χωρις quick charge.

θέλω να το πάρω από ελλάδα γιατί το βιάζομαι. επίσης χωρίς παρεξήγηση αλλά blitzwolf? Τα θεωρώ πολύ low quality.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω για καλής ποιότητας φορτιστή usb (δεν με ενδιαφέρει να έχει καλώδιο, αν έχει καλοδεχούμενο) με προϋπόθεση τα σταθερά 2Α ή και παραπάνω πρόκειται για tvbox άρα θα τραβάει μόνιμα ρεύμα από τον φορτιστή. 

 

edit από ελλάδα

http://www.levelcom.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=2095&virtuemart_category_id=122&lang=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να το πάρω από ελλάδα γιατί το βιάζομαι. επίσης χωρίς παρεξήγηση αλλά blitzwolf? Τα θεωρώ πολύ low quality..

Η blitzwolf ειναι θεωρω μεσα στις ΤΟΠ μαρκες φορτιστων κ καλωδιων.

 

Κ ξερεις ποσες εχω δοκιμασει ;) :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η blitzwolf ειναι θεωρω μεσα στις ΤΟΠ μαρκες φορτιστων κ καλωδιων.

 

Κ ξερεις ποσες εχω δοκιμασει ;) :)

αν και βγαίνουμε offtopic από κίνα αγοράζω μονο anker ή aukey 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και βγαίνουμε offtopic από κίνα αγοράζω μονο anker ή aukey 

H Βlitzwolf είναι καλύτερη από την Αukey... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...